• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • ICC Test Rankings: জো ৰুট টেষ্টত এক নম্বৰ বেটছমেন, পিছ পেলালে স্মিথ, কোহলী আৰু বাবৰক ...

ICC Test Rankings: জো ৰুট টেষ্টত এক নম্বৰ বেটছমেন, পিছ পেলালে স্মিথ, কোহলী আৰু বাবৰক ...

জো ৰুট (Joe Root) টেষ্টত ১ নম্বৰ বেটছমেন হৈ পৰিছে। তেওঁ দ্বিতীয় টেষ্টত নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ১৭৬ ৰাণৰ শতক অৰ্জন কৰিছিল (Eng vs Nz)। তেওঁ টেষ্টত ১০,০০০ ৰাণো সম্পূৰ্ণ কৰিছে।

জো ৰুট (Joe Root) টেষ্টত ১ নম্বৰ বেটছমেন হৈ পৰিছে। তেওঁ দ্বিতীয় টেষ্টত নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ১৭৬ ৰাণৰ শতক অৰ্জন কৰিছিল (Eng vs Nz)। তেওঁ টেষ্টত ১০,০০০ ৰাণো সম্পূৰ্ণ কৰিছে।

জো ৰুট (Joe Root) টেষ্টত ১ নম্বৰ বেটছমেন হৈ পৰিছে। তেওঁ দ্বিতীয় টেষ্টত নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ১৭৬ ৰাণৰ শতক অৰ্জন কৰিছিল (Eng vs Nz)। তেওঁ টেষ্টত ১০,০০০ ৰাণো সম্পূৰ্ণ কৰিছে।

  • Share this:
জো ৰুট (Joe Root) টেষ্টত ১ নম্বৰ বেটছমেন হৈ পৰিছে। তেওঁ দ্বিতীয় টেষ্টত নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ১৭৬ ৰাণৰ শতক অৰ্জন কৰিছিল (Eng vs Nz)। তেওঁ টেষ্টত ১০,০০০ ৰাণো সম্পূৰ্ণ কৰিছে। তেওঁ এনে কৰা কেৱল দ্বিতীয় ইংলেণ্ডৰ বেটছমেন। যোৱা বছৰ ডিচেম্বৰৰ পৰা অষ্ট্ৰেলিয়াৰ মাৰ্নাছ লাবুচাগেনে ১ নম্বৰ স্থানত আছিল। তেওঁ এতিয়া দ্বিতীয় নম্বৰত আহিছে। তেওঁৰ ৫ পইণ্ট কম। ইংলেণ্ডে নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ৩ খন খেলৰ শৃংখলাত ২-০ত আগবাঢ়ি আছে। ৰুটে তৃতীয় টেষ্টত ভাল প্ৰদৰ্শন কৰি ৰেংকিং পইণ্ট আৰু বৃদ্ধি কৰিব বিচাৰে। অষ্ট্ৰেলিয়া আৰু শ্ৰীলংকাৰ মাজত এখন টেষ্ট শৃংখলাও আছে। এনে পৰিস্থিতিত, লাবুচাগেনে পুনৰ ১ নম্বৰলৈ ঘূৰি অহাৰ সুযোগ পাব।

আইচিচিয়ে প্ৰকাশ কৰা ৰেংকিঙত ৩১ বছৰীয়া জো ৰুটৰ মুঠ ৮৯৭ পইণ্ট আছে। একে সময়তে, মাৰ্নাছ লাবুচাগেনৰ ৮৯২ পইণ্ট আছে। শীৰ্ষ-10 ৰ বিষয়ে ক'লে, আন কাৰো ক্ষেত্ৰত কোনো পৰিৱৰ্তন হোৱা নাই। অষ্ট্ৰেলিয়াৰ ষ্টিভ স্মিথ ৮৪৫ পইণ্টৰ সৈতে তৃতীয় স্থানত আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: