• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • টি-২০ ৰেংকিঙত দ্বিতীয় স্থানত সূৰ্যকুমাৰ যাদৱ ! শ্ৰেয়াছ আয়াৰ, ৰবি বিষ্ণোই আৰু কুলদীপেও লাভ কৰিছে অগ্ৰগতি ...

টি-২০ ৰেংকিঙত দ্বিতীয় স্থানত সূৰ্যকুমাৰ যাদৱ ! শ্ৰেয়াছ আয়াৰ, ৰবি বিষ্ণোই আৰু কুলদীপেও লাভ কৰিছে অগ্ৰগতি ...

Photo-AP

Photo-AP

ভাৰতীয় বেটছমেন সূৰ্যকুমাৰ যাদৱে বুধবাৰে প্ৰকাশিত শেহতীয়া আইচিচি টি-২০ ৰেংকিঙত তেওঁৰ দ্বিতীয় স্থান বজাই ৰাখিছে। শ্ৰেয়াছ আয়াৰে ১৯ তম স্থানত উপনীত হৈছে দুটা স্থান আগবাঢ়িছে।

  • Share this:
ভাৰতীয় বেটছমেন সূৰ্যকুমাৰ যাদৱে বুধবাৰে প্ৰকাশিত শেহতীয়া আইচিচি টি-২০ ৰেংকিঙত তেওঁৰ দ্বিতীয় স্থান বজাই ৰাখিছে। শ্ৰেয়াছ আয়াৰে ১৯ তম স্থানত উপনীত হৈছে দুটা স্থান আগবাঢ়িছে। পাকিস্তানৰ বাবৰ আজম বেটছমেনৰ তালিকাৰ শীৰ্ষত আছে। একে সময়তে, সূৰ্যকুমাৰ যাদৱ ৮০৫ পইণ্টৰ সৈতে ভাৰতীয়সকলৰ ভিতৰত সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ স্থানত আছে।

ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে শেহতীয়াকৈ সমাপ্ত হোৱা শৃংখলাৰ অন্তিমখন টি-২০ খেলত ৪০ টা বলত ৬৪ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰা শ্ৰেয়াছ আয়াৰে প্ৰথম চাৰিখন মেচত ডাঙৰ ইনিংছ খেলিব নোৱাৰিলে। বলাৰসকলৰ ভিতৰত, স্পিনাৰ ৰবি বিষ্ণোই আৰু কুলদীপ যাদৱে ৰেংকিঙত ডাঙৰ লাভ কৰিছে।

২১ বছৰীয়া ৰবি বিষ্ণোই ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে টি-২০ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৃংখলাৰ দুখন খেলত ছয়টা উইকেট দখল কৰি ৫০ টা স্থানৰ পৰা ৪৪ তম স্থানত উপনীত হৈছে। একে সময়তে, বলাৰ কুলদীপ যাদৱে যোৱা টি-২০ খেলখনত ৩ টা উইকেট দখল কৰিছিল আৰু তেওঁ ৫৮ টা স্থান জঁপিয়াই এতিয়া তেওঁ ৮৭ নম্বৰ স্থানত উপনীত হ'বলৈ সক্ষম হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: