உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • sports
    • »
    • T20 Rankings: কে এল ৰাহুল শীৰ্ষ-১০ বেটছমেন, বলাৰসকলৰ মাজত একমাত্ৰ ভাৰতীয়, ৰেংকিঙত পাকিস্তানী খেলুৱৈৰ আধিপত্য ...

    T20 Rankings: কে এল ৰাহুল শীৰ্ষ-১০ বেটছমেন, বলাৰসকলৰ মাজত একমাত্ৰ ভাৰতীয়, ৰেংকিঙত পাকিস্তানী খেলুৱৈৰ আধিপত্য ...

    ৱেষ্ট ইণ্ডিজ আৰু শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে একেৰাহে দুটা টি-২০ শৃংখলা জয় কৰাৰ পিছতো ভাৰতীয় খেলুৱৈসকলক আইচিচিৰ শেহতীয়া T20 ৰেংকিঙত দেখা পোৱা নাযায়। শীৰ্ষ-১০ বেটছমেন, বলাৰ আৰু অলৰাউণ্ডাৰৰ তালিকাত কে এল ৰাহুল হৈছে একমাত্ৰ ভাৰতীয়।

    ৱেষ্ট ইণ্ডিজ আৰু শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে একেৰাহে দুটা টি-২০ শৃংখলা জয় কৰাৰ পিছতো ভাৰতীয় খেলুৱৈসকলক আইচিচিৰ শেহতীয়া T20 ৰেংকিঙত দেখা পোৱা নাযায়। শীৰ্ষ-১০ বেটছমেন, বলাৰ আৰু অলৰাউণ্ডাৰৰ তালিকাত কে এল ৰাহুল হৈছে একমাত্ৰ ভাৰতীয়।

    ৱেষ্ট ইণ্ডিজ আৰু শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে একেৰাহে দুটা টি-২০ শৃংখলা জয় কৰাৰ পিছতো ভাৰতীয় খেলুৱৈসকলক আইচিচিৰ শেহতীয়া T20 ৰেংকিঙত দেখা পোৱা নাযায়। শীৰ্ষ-১০ বেটছমেন, বলাৰ আৰু অলৰাউণ্ডাৰৰ তালিকাত কে এল ৰাহুল হৈছে একমাত্ৰ ভাৰতীয়।

    • Share this:
    ৱেষ্ট ইণ্ডিজ আৰু শ্ৰীলংকাৰ বিৰুদ্ধে একেৰাহে দুটা টি-২০ শৃংখলা জয় কৰাৰ পিছতো ভাৰতীয় খেলুৱৈসকলক আইচিচিৰ শেহতীয়া T20 ৰেংকিঙত দেখা পোৱা নাযায়। শীৰ্ষ-১০ বেটছমেন, বলাৰ আৰু অলৰাউণ্ডাৰৰ তালিকাত কে এল ৰাহুল হৈছে একমাত্ৰ ভাৰতীয়। কে এল ৰাহুলে বেটছমেনসকলৰ চলিত টি-২০ ৰেংকিঙত দশম স্থানত আছে। তেওঁৰ একাউণ্টত ৬৪৬ ৰেটিং পইণ্ট আছে। কিন্তু শীৰ্ষ ১০ জন বলাৰ আৰু অলৰাউণ্ডাৰৰ ভিতৰত এজনো ভাৰতীয় নাই। ভুৱনেশ্বৰ কুমাৰ হৈছে ১৮ তম স্থানত থকা ভাৰতৰ সৰ্বোচ্চ স্থানপ্ৰাপ্ত টি-20 আই বলাৰ, আনহাতে কোনো ভাৰতীয় আনকি অলৰাউণ্ডাৰৰ তালিকাৰ শীৰ্ষ 20 ত নাই। ৰোহিত শৰ্মা বেটছমেনৰ ৰেংকিঙত ১৪ তম স্থানত আছে আৰু বিৰাট কোহলী ১৬ তম স্থানত আছে।

    পাকিস্তানৰ বাবৰ আজম ৮১৮ ৰেটিং পইণ্টৰ সৈতে টি-২০ৰ এক নম্বৰ বেটছমেন। তেওঁক অলপতে মাৰ্চ মাহৰ বাবে আইচিচি প্লেয়াৰ অফ দা মান্থ হিচাপে মনোনীত কৰা হৈছিল। দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ এডেন মাৰ্ক্ৰাম দ্বিতীয় স্থানত আছে আৰু পাকিস্তানৰ উইকেটকিপাৰ বেটছমেন মহম্মদ ৰিজৱান তিনি নম্বৰত আছে। ৰিজৱানক যোৱা বছৰ টি-২০ৰ বাবে বৰ্ষৰ খেলুৱৈ হিচাপে মনোনীত কৰা হৈছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: