• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • ICC ODI Rankings: জিম্বাবোৱেৰ বিৰুদ্ধে এদিনীয়া শৃংখলা দখলৰ পিছতে ভাৰতৰ ৰেটিং পইণ্ট বৃদ্ধি, বেছি পিছত নাই পাকিস্তানো ...

ICC ODI Rankings: জিম্বাবোৱেৰ বিৰুদ্ধে এদিনীয়া শৃংখলা দখলৰ পিছতে ভাৰতৰ ৰেটিং পইণ্ট বৃদ্ধি, বেছি পিছত নাই পাকিস্তানো ...

ICC ODI Rankings: টীম ইণ্ডিয়াই জিম্বাবোৱেৰ বিৰুদ্ধে এদিনীয়া শৃংখলা জিকাৰ এটা ডাঙৰ সুবিধা লাভ কৰিছে। দলটোৱে ৩ খন খেলৰ শৃংখলাত ৩-০ ৰ ক্লিন চুইপ কৰিছিল। দলটো শেহতীয়া আইচিচি এদিনীয়া দলৰ ৰেংকিঙত তৃতীয় স্থানত আছে। কিন্তু ইয়াৰ ৰেটিং পইণ্ট বৃদ্ধি পাইছে।

ICC ODI Rankings: টীম ইণ্ডিয়াই জিম্বাবোৱেৰ বিৰুদ্ধে এদিনীয়া শৃংখলা জিকাৰ এটা ডাঙৰ সুবিধা লাভ কৰিছে। দলটোৱে ৩ খন খেলৰ শৃংখলাত ৩-০ ৰ ক্লিন চুইপ কৰিছিল। দলটো শেহতীয়া আইচিচি এদিনীয়া দলৰ ৰেংকিঙত তৃতীয় স্থানত আছে। কিন্তু ইয়াৰ ৰেটিং পইণ্ট বৃদ্ধি পাইছে।

ICC ODI Rankings: টীম ইণ্ডিয়াই জিম্বাবোৱেৰ বিৰুদ্ধে এদিনীয়া শৃংখলা জিকাৰ এটা ডাঙৰ সুবিধা লাভ কৰিছে। দলটোৱে ৩ খন খেলৰ শৃংখলাত ৩-০ ৰ ক্লিন চুইপ কৰিছিল। দলটো শেহতীয়া আইচিচি এদিনীয়া দলৰ ৰেংকিঙত তৃতীয় স্থানত আছে। কিন্তু ইয়াৰ ৰেটিং পইণ্ট বৃদ্ধি পাইছে।

  • Share this:
টীম ইণ্ডিয়াই জিম্বাবোৱেৰ বিৰুদ্ধে এদিনীয়া শৃংখলা জিকাৰ এটা ডাঙৰ সুবিধা লাভ কৰিছে। দলটোৱে ৩ খন খেলৰ শৃংখলাত ৩-০ ৰ ক্লিন চুইপ কৰিছিল। দলটো শেহতীয়া আইচিচি এদিনীয়া দলৰ ৰেংকিঙত তৃতীয় স্থানত আছে। কিন্তু ইয়াৰ ৰেটিং পইণ্ট বৃদ্ধি পাইছে। ভাৰতৰ এতিয়া ১১১ পইণ্ট আছে। পাকিস্তানেও নেডাৰলেণ্ডক ৩-০ গ'লত পৰাস্ত কৰে আৰু ১০৭ ৰেটিং পইণ্টৰ সৈতে চতুৰ্থ স্থানত থাকে। অৰ্থাৎ, দুয়োটাৰ মাজত মাত্ৰ ৪ পইণ্টৰ পাৰ্থক্য আছে। নিউজিলেণ্ড ১২৪ পইণ্টৰ সৈতে শীৰ্ষত আছে। তেওঁলোকে ৱেষ্ট ইণ্ডিজক ২-১ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰে। একে সময়তে, ইংলেণ্ডৰ দলটো ১১৯ ৰেটিং পইণ্টৰ সৈতে দ্বিতীয় স্থানত আছে।

জিম্বাবোৱেৰ বিৰুদ্ধে তৃতীয় এদিনীয়াত শুভমন গিলে তেওঁৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় কেৰিয়াৰৰ প্ৰথমটো শতক অৰ্জন কৰে আৰু দলটোক ১৩ ৰাণৰ বিজয় প্ৰদান কৰে। খেলখনৰ শ্ৰেষ্ঠ খেলুৱৈ হোৱাৰ উপৰিও তেওঁ শৃংখলাটোৰ শ্ৰেষ্ঠ খেলুৱৈ ও হৈছিল। ভাৰতে এতিয়া ৬ অক্টোবৰৰ পৰা দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে তিনিখন এদিনীয়া শৃংখলা খেলিব লাগিব। আনহাতে, পাকিস্তানে এই বছৰৰ শেষৰ ফালে অষ্ট্ৰেলিয়াত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া টি-২০ বিশ্বকাপৰ পিছত এদিনীয়া খেলিব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি