• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • ENG vs SA: লৰ্ডছত দক্ষিণ আফ্ৰিকাই ইংলেণ্ডক এক ইনিংছ আৰু ১২ ৰাণত পৰাস্ত কৰে ...

ENG vs SA: লৰ্ডছত দক্ষিণ আফ্ৰিকাই ইংলেণ্ডক এক ইনিংছ আৰু ১২ ৰাণত পৰাস্ত কৰে ...

লৰ্ডছত খেলা প্ৰথমখন টেষ্ট মেচত দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ দলটোৱে ইংলেণ্ডক ইনিংছ আৰু ১২ ৰাণত পৰাস্ত কৰিছে। তৃতীয় দিনা ইংলেণ্ডৰ দ্বিতীয় ইনিংছ মাত্ৰ ১৪৯ ৰাণতে শেষ হয়।

লৰ্ডছত খেলা প্ৰথমখন টেষ্ট মেচত দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ দলটোৱে ইংলেণ্ডক ইনিংছ আৰু ১২ ৰাণত পৰাস্ত কৰিছে। তৃতীয় দিনা ইংলেণ্ডৰ দ্বিতীয় ইনিংছ মাত্ৰ ১৪৯ ৰাণতে শেষ হয়।

লৰ্ডছত খেলা প্ৰথমখন টেষ্ট মেচত দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ দলটোৱে ইংলেণ্ডক ইনিংছ আৰু ১২ ৰাণত পৰাস্ত কৰিছে। তৃতীয় দিনা ইংলেণ্ডৰ দ্বিতীয় ইনিংছ মাত্ৰ ১৪৯ ৰাণতে শেষ হয়।

  • Share this:
লৰ্ডছত খেলা প্ৰথমখন টেষ্ট মেচত দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ দলটোৱে ইংলেণ্ডক ইনিংছ আৰু ১২ ৰাণত পৰাস্ত কৰিছে। তৃতীয় দিনা ইংলেণ্ডৰ দ্বিতীয় ইনিংছ মাত্ৰ ১৪৯ ৰাণতে শেষ হয়।

ইংলেণ্ডে প্ৰথম ইনিংছত ১৬৫ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল। একে সময়তে, দক্ষিণ আফ্ৰিকাই প্ৰথম ইনিংছত ৩২৬ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে আৰু ১৬১ৰাণৰ অগ্ৰগতি লাভ কৰে। ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথম ইনিংছত ৫ টা উইকেট দখল কৰা কাগিচো ৰাবাডাক মেন অৱ দ্য মেচ হিচাপে বিবেচিত কৰা হয়।

দ্বিতীয় ইনিংছত ইংলেণ্ডৰ বেটিং তাচপাতৰ দৰে খহি পৰিছিল আৰু ইনিংছৰ পৰাজয় এৰাই চলিবলৈও ব্যৰ্থ হৈছিল। গোটেই দলটো দ্বিতীয় ইনিংছত ১৪৯ ৰাণত আউট হৈছিল। এনেদৰে দক্ষিণ আফ্ৰিকাই তিনিখন খেলৰ শৃংখলাত প্ৰাৰম্ভিক অগ্ৰগতি লাভ কৰে, দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ পেচ আৰু স্পিন আক্ৰমণৰ সন্মুখত ইংলেণ্ডৰ কোনো বেটছমেনে সম্পূৰ্ণ আত্মবিশ্বাসেৰে খেলিব নোৱাৰে। তেওঁলোকৰ মাত্ৰ পাঁচজন বেটছমেনে অপেনাৰ এলেক্স লিজ আৰু আঠ নম্বৰ ষ্টুৱাৰ্ট ব্ৰডে৩৫ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰি দুটা সংখ্যাত উপনীত হৈছিল। দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ হৈ নৰকিয়াই তিনিটা কৈ উইকেট দখল কৰাৰ বিপৰীতে কাগিছো ৰাবাডা, মাৰ্কো য়ানচেন আৰু কেশৱ মহাৰাজে দুটাকৈ উইকেট দখল কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: