• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • ENG VS NZ: ৰোমাঞ্চকৰ পৰিস্থিতিত লৰ্ডছ টেষ্ট ! নিউজিলেণ্ডে ইংলেণ্ডক দিলে ২৭৭ ৰাণৰ লক্ষ্য ...

ENG VS NZ: ৰোমাঞ্চকৰ পৰিস্থিতিত লৰ্ডছ টেষ্ট ! নিউজিলেণ্ডে ইংলেণ্ডক দিলে ২৭৭ ৰাণৰ লক্ষ্য ...

নিউজিলেণ্ড আৰু ইংলেণ্ডৰ (Eng vs Nz) মাজত চলি থকা লৰ্ডছ টেষ্ট (Lords Test) খেলৰ তৃতীয় দিনা নিউজিলেণ্ডৰ দ্বিতীয় ইনিংছ ২৮৫ ৰাণত সমাপ্ত হৈছে। ইংলেণ্ডে প্ৰথম ইনিংছত ৯ ৰাণৰ অগ্ৰগতি লাভ কৰে। এনেদৰে, নিউজিলেণ্ডে ইংলেণ্ডক ২৭৭ ৰাণৰ লক্ষ্য প্ৰদান কৰিছে।

নিউজিলেণ্ড আৰু ইংলেণ্ডৰ (Eng vs Nz) মাজত চলি থকা লৰ্ডছ টেষ্ট (Lords Test) খেলৰ তৃতীয় দিনা নিউজিলেণ্ডৰ দ্বিতীয় ইনিংছ ২৮৫ ৰাণত সমাপ্ত হৈছে। ইংলেণ্ডে প্ৰথম ইনিংছত ৯ ৰাণৰ অগ্ৰগতি লাভ কৰে। এনেদৰে, নিউজিলেণ্ডে ইংলেণ্ডক ২৭৭ ৰাণৰ লক্ষ্য প্ৰদান কৰিছে।

নিউজিলেণ্ড আৰু ইংলেণ্ডৰ (Eng vs Nz) মাজত চলি থকা লৰ্ডছ টেষ্ট (Lords Test) খেলৰ তৃতীয় দিনা নিউজিলেণ্ডৰ দ্বিতীয় ইনিংছ ২৮৫ ৰাণত সমাপ্ত হৈছে। ইংলেণ্ডে প্ৰথম ইনিংছত ৯ ৰাণৰ অগ্ৰগতি লাভ কৰে। এনেদৰে, নিউজিলেণ্ডে ইংলেণ্ডক ২৭৭ ৰাণৰ লক্ষ্য প্ৰদান কৰিছে।

  • Share this:
নিউজিলেণ্ড আৰু ইংলেণ্ডৰ (Eng vs Nz) মাজত চলি থকা লৰ্ডছ টেষ্ট (Lords Test) খেলৰ তৃতীয় দিনা নিউজিলেণ্ডৰ দ্বিতীয় ইনিংছ ২৮৫ ৰাণত সমাপ্ত হৈছে। ইংলেণ্ডে প্ৰথম ইনিংছত ৯ ৰাণৰ অগ্ৰগতি লাভ কৰে। এনেদৰে, নিউজিলেণ্ডে ইংলেণ্ডক ২৭৭ ৰাণৰ লক্ষ্য প্ৰদান কৰিছে। ডেৰিল মিচেলে নিউজিলেণ্ডৰ হৈ সৰ্বাধিক ১০৮ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। এই শতিকত ১২ টা চাৰিও অন্তৰ্ভুক্ত আছিল। আজি টেষ্ট মেচৰ তৃতীয় দিন আৰু এতিয়া টেষ্ট মেচখন এক ৰোমাঞ্চকৰ পৰিস্থিতিত উপনীত হৈছে।

টম ব্লুণ্ডেল শতক বঞ্চিত
মিচেলৰ উপৰিও টম ব্লুণ্ডেলেও ৯৬ ৰাণৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ ইনিংছ খেলিছিল। ৪ ৰাণৰ বাবে এটা শতকৰ পৰা বঞ্চিত হৈছিল, কিন্তু এই ইনিংছৰ বাবে, নিউজিলেণ্ড দলে ইংলেণ্ডক এক কঠিন লক্ষ্য দিবলৈ সক্ষম হৈছিল। ৯৬ ৰাণৰ এই ইনিংছত টমে ১৯৮ টা বলৰ সন্মুখীন হৈছিল আৰু ১২ টা চাৰি মাৰিছিল।

ব্ৰড আৰু পটছে প্ৰতিটোৱে ৩ টা কৈ উইকেট লয়
ইংলেণ্ডৰ হৈ ষ্টুৱাৰ্ট ব্ৰড আৰু মেটি পটছে ৩টাকৈ উইকেট দখল কৰে। একে সময়তে, জেমছ এণ্ডাৰছনে ২ টা উইকেট দখল কৰে। নিউজিলেণ্ডৰ বাবে, মিচেল আৰু ব্লুণ্ডেলৰ বাহিৰে, আন কোনো বেটছমেনে বিশেষ একো কৰিব নোৱাৰিলে। নিউজিলেণ্ড ৯১.৩ অভাৰত ২৮৫ ৰাণত অল আউট হয়।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি