• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • BCCIএ চেতন শৰ্মা নেতৃত্বাধীন জ্যেষ্ঠ বাছনি সমিতিক বৰ্খাস্ত কৰে, নিৰ্বাচক পদৰ বাবে নতুন আবেদনৰ আমন্ত্ৰণ ...

BCCIএ চেতন শৰ্মা নেতৃত্বাধীন জ্যেষ্ঠ বাছনি সমিতিক বৰ্খাস্ত কৰে, নিৰ্বাচক পদৰ বাবে নতুন আবেদনৰ আমন্ত্ৰণ ...

ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলটোৱে অষ্ট্ৰেলিয়াত অনুষ্ঠিত টি-২০ বিশ্বকাপৰ ফাইনেলত উপনীত হ'বলৈ ব্যৰ্থ হোৱাৰ পিছত ভাৰতীয় ক্ৰিকেট নিয়ন্ত্ৰণ ব'ৰ্ডে শুকুৰবাৰে চেতন শৰ্মাৰ নেতৃত্বত চাৰিজনীয়া জ্যেষ্ঠ বাছনি সমিতিক বৰ্খাস্ত কৰে।

ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলটোৱে অষ্ট্ৰেলিয়াত অনুষ্ঠিত টি-২০ বিশ্বকাপৰ ফাইনেলত উপনীত হ'বলৈ ব্যৰ্থ হোৱাৰ পিছত ভাৰতীয় ক্ৰিকেট নিয়ন্ত্ৰণ ব'ৰ্ডে শুকুৰবাৰে চেতন শৰ্মাৰ নেতৃত্বত চাৰিজনীয়া জ্যেষ্ঠ বাছনি সমিতিক বৰ্খাস্ত কৰে।

ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলটোৱে অষ্ট্ৰেলিয়াত অনুষ্ঠিত টি-২০ বিশ্বকাপৰ ফাইনেলত উপনীত হ'বলৈ ব্যৰ্থ হোৱাৰ পিছত ভাৰতীয় ক্ৰিকেট নিয়ন্ত্ৰণ ব'ৰ্ডে শুকুৰবাৰে চেতন শৰ্মাৰ নেতৃত্বত চাৰিজনীয়া জ্যেষ্ঠ বাছনি সমিতিক বৰ্খাস্ত কৰে।

  • Share this:
ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলটোৱে অষ্ট্ৰেলিয়াত অনুষ্ঠিত টি-২০ বিশ্বকাপৰ ফাইনেলত উপনীত হ'বলৈ ব্যৰ্থ হোৱাৰ পিছত ভাৰতীয় ক্ৰিকেট নিয়ন্ত্ৰণ ব'ৰ্ডে শুকুৰবাৰে চেতন শৰ্মাৰ নেতৃত্বত চাৰিজনীয়া জ্যেষ্ঠ বাছনি সমিতিক বৰ্খাস্ত কৰে। ইয়াৰ সৈতে, বিচিচিআইয়ে শুক্ৰবাৰে ঘোষণা কৰে যে তেওঁলোকে জ্যেষ্ঠ পুৰুষ দলৰ বাবে ৰাষ্ট্ৰীয় নিৰ্বাচক পদৰ বাবে আৱেদন আমন্ত্ৰণ কৰিছে। বিচিচিআইয়ে এইটোও কৈছিল যে আৱেদন দাখিলৰ সময়সীমা ২৮ নৱেম্বৰ সন্ধিয়া ৬ বজাত।

বিচিচিআইৰ জ্যেষ্ঠ বাছনি সমিতিৰ নেতৃত্ব দিছিল চেতন শৰ্মাই। চেতন শৰ্মাৰ উপৰিও আৰু চাৰিজন সদস্য হৰবিন্দৰ সিং (কেন্দ্ৰীয় অঞ্চল), সুনীল যোশী (দক্ষিণ মণ্ডল) আৰু দেবাশীষ মহান্তি (পূব অঞ্চল)ক বাছনি সমিতিত বাদ দিয়া হ'ব।

অষ্ট্ৰেলিয়াত অনুষ্ঠিত টি-২০ বিশ্বকাপৰ ছেমি ফাইনেলত ইংলেণ্ডৰ হাতত পৰাজয়ৰ পিছত টীম ইণ্ডিয়াৰ অভিযান সমাপ্ত হয়। ইয়াৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত, বিচিচিআইয়ে এক কঠোৰ সিদ্ধান্ত লৈছে আৰু জ্যেষ্ঠ বাছনি সমিতিক বৰ্খাস্ত কৰি নতুন আবেদন আমন্ত্ৰণ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। চেতন শৰ্মাৰ কাৰ্যকালত, টীম ইণ্ডিয়াই ২০২১ চনত খেলা টি-২০ বিশ্বকাপৰ নকআউট পৰ্যায়ত উপনীত হ'ব নোৱাৰিলে। ইয়াৰ উপৰিও, তেওঁলোক বিশ্ব টেষ্ট চেম্পিয়নশ্বিপৰ ফাইনেলতো পৰাজিত হৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি