உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • sports
    • »
    • IPL 2022 Auction: আবেশ খান আটাইতকৈ ব্যয়বহুল আনকেপড খেলুৱৈ ! নিলামত ৫০ গুণ অধিক দামত বিক্ৰী ...

    IPL 2022 Auction: আবেশ খান আটাইতকৈ ব্যয়বহুল আনকেপড খেলুৱৈ ! নিলামত ৫০ গুণ অধিক দামত বিক্ৰী ...

    Photo-Avesh Khan Instagram

    Photo-Avesh Khan Instagram

    IPL 2022 Auction: আবেশক নতুন আই পি এল ফ্ৰেঞ্চাইজি লক্ষ্ণৌ চুপাৰ জায়ান্টছে ১০ কোটি টকাৰ সম্পূৰ্ণ মূল্যত ক্ৰয় কৰিছে। ইয়াৰ সৈতে, তেওঁ আই পি এল ইতিহাসৰ আটাইতকৈ ব্যয়বহুল আনকেপড খেলুৱৈ হৈ পৰিছে।

    • Share this:
    আই পি এল ২০২২ ৰ নিলামত (IPL 2022 Auction), বহুতো খেলুৱৈৰ ভাগ্য মুকলি হৈছিল, বহুতো প্ৰাক্তন খেলুৱৈও হতাশ হৈছিল, তেওঁলোকৰ এজন হৈছে আবেশ খান, যি ঘৰুৱা ক্ৰিকেটত মধ্য প্ৰদেশৰ হৈ খেলে। এইটো এনেকুৱা যেন নিলামত লটাৰী খোলা হৈছিল। ২০ লাখ আধাৰ মূল্যৰ সৈতে, দ্ৰুত বলাৰে সম্পূৰ্ণ ৫০ গুণ অধিক মূল্য বিক্ৰী হৈছিল। আবেশক নতুন আই পি এল ফ্ৰেঞ্চাইজি লক্ষ্ণৌ চুপাৰ জায়ান্টছে ১০ কোটি টকাৰ সম্পূৰ্ণ মূল্যত ক্ৰয় কৰিছে। ইয়াৰ সৈতে, তেওঁ আই পি এল ইতিহাসৰ আটাইতকৈ ব্যয়বহুল আনকেপড খেলুৱৈ হৈ পৰিছে। আবেশে এতিয়ালৈকে ভাৰতৰ হৈ তিনিটা ফৰ্মেটৰ কোনো এটাত খেলা নাই।

    আবেশ খানৰ আগতে, আটাইতকৈ ব্যয়বহুল আনকেপড খেলুৱৈ আছিল কৃষ্ণাপ্পা গৌতম। যোৱা বছৰ আই পি এলৰ নিলামত গৌতমক চেন্নাই চুপাৰ কিংছে (CSK) ৯.২৫ কোটি টকাত ক্ৰয় কৰিছিল। তাৰ পিছত তেওঁ ক্ৰুণাল পাণ্ডিয়াক অতিক্ৰম কৰি আটাইতকৈ ব্যয়বহুল আনকেপড খেলুৱৈ হিচাপে পৰিগণিত হৈছিল। ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে তিনিখন এদিনীয়া শৃংখলাৰ বাবে আৱেশক টীম ইণ্ডিয়াত নিৰ্বাচিত কৰা হৈছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: