• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • Asia Cup 2022 Schedule: ভাৰত আৰু পাকিস্তান পুনৰ মুখামুখি হ'ব, এছিয়া কাপৰ সময়সূচী ঘোষণা ...

Asia Cup 2022 Schedule: ভাৰত আৰু পাকিস্তান পুনৰ মুখামুখি হ'ব, এছিয়া কাপৰ সময়সূচী ঘোষণা ...

২৮ আগষ্টত এছিয়া কাপ ২০২২ত ভাৰত আৰু পাকিস্তানৰ ক্ৰিকেট দল মুখামুখি হ'ব। খেলখন ডুবাইত খেলা হ'ব। এছিয়া কাপৰ সময়সূচী মঙলবাৰে ঘোষণা কৰা হৈছিল।

২৮ আগষ্টত এছিয়া কাপ ২০২২ত ভাৰত আৰু পাকিস্তানৰ ক্ৰিকেট দল মুখামুখি হ'ব। খেলখন ডুবাইত খেলা হ'ব। এছিয়া কাপৰ সময়সূচী মঙলবাৰে ঘোষণা কৰা হৈছিল।

২৮ আগষ্টত এছিয়া কাপ ২০২২ত ভাৰত আৰু পাকিস্তানৰ ক্ৰিকেট দল মুখামুখি হ'ব। খেলখন ডুবাইত খেলা হ'ব। এছিয়া কাপৰ সময়সূচী মঙলবাৰে ঘোষণা কৰা হৈছিল।

  • Share this:
২৮ আগষ্টত এছিয়া কাপ ২০২২ত ভাৰত আৰু পাকিস্তানৰ ক্ৰিকেট দল মুখামুখি হ'ব। খেলখন ডুবাইত খেলা হ'ব। এছিয়া কাপৰ সময়সূচী মঙলবাৰে ঘোষণা কৰা হৈছিল। প্ৰতিযোগিতাখন ২৭ আগষ্টত শ্ৰীলংকা আৰু আফগানিস্তানৰ মাজৰ খেলৰ সৈতে আৰম্ভ হ'ব।

ৰোহিত শৰ্মা এণ্ড কোম্পানীয়ে এছিয়া কাপত বাবৰ আজম নেতৃত্বাধীন দলৰ হাতত টি-২০ বিশ্বকাপত ১০ উইকেটৰ পৰাজয়ৰ সমতা অৰ্জন কৰাৰ এক সোণালী সুযোগ লাভ কৰিব। ইয়াৰ আগতে, শ্ৰীলংকাই এই প্ৰতিযোগিতাখন আয়োজন কৰাৰ কথা আছিল, কিন্তু ৰাজনৈতিক অস্থিৰতাৰ বাবে, এতিয়া এছিয়া কাপ ইউ.এ.ই.ত অনুষ্ঠিত হ'বলৈ গৈ আছে। প্ৰতিযোগিতাখনত মুঠ ৬ টা দলে অংশগ্ৰহণ কৰিব। প্ৰতিযোগিতাখনৰ ফাইনেল খন ১১ ছেপ্টেম্বৰত ডুবাইত অনুষ্ঠিত হ'ব। সকলো এছিয়াৰ দলে তেওঁলোকৰ শক্তিশালী দলসমূহক এই প্ৰতিযোগিতালৈ প্ৰেৰণ কৰিব কিয়নো ইয়াৰ পিছত টি-২০ বিশ্বকাপ অনুষ্ঠিত হ'ব।



ভাৰতীয় ক্ৰিকেট নিয়ন্ত্ৰণ ব'ৰ্ডৰ (বিচিচিআই) সচিব জয় শ্বাহে টুইটাৰযোগে ২৭ আগষ্টৰ পৰা ১১ ছেপ্টেম্বৰলৈ ডুবাইত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া সংযুক্ত আৰৱ আমিৰাত (ইউএই) প্ৰতিযোগিতাৰ সময়সূচী ঘোষণা কৰে। তেওঁ টুইট কৰিছিল: "অপেক্ষাৰ সময় শেষ হৈছে। ২৭ আগষ্টৰ পৰা এছিয়ান ক্ৰিকেটত আধিপত্যৰ সংঘৰ্ষ। ফাইনেলখন ১১ ছেপ্টেম্বৰত অনুষ্ঠিত হ'ব। এছিয়া কাপৰ ১৫ তম ছিজন টি-২০ বিশ্বকাপৰ প্ৰস্তুতিৰ বাবে আদৰ্শ হ'ব।"
Published by:Kokil Sarma
First published: