• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • ICC Player of the Month: শ্ৰীলংকাৰ খেলুৱৈয়ে প্ৰথমবাৰৰ বাবে আইচিচি প্লেয়াৰ অফ দা মান্থ পুৰস্কাৰ লাভ কৰে ...

ICC Player of the Month: শ্ৰীলংকাৰ খেলুৱৈয়ে প্ৰথমবাৰৰ বাবে আইচিচি প্লেয়াৰ অফ দা মান্থ পুৰস্কাৰ লাভ কৰে ...

এঞ্জেলো মেথিউজক এটা সুন্দৰ ইনিংছৰ বাবে পুৰস্কৃত কৰা হৈছে। তেওঁক আইচিচিয়ে প্লেয়াৰ অফ দা মান্থ (ICC Player of the Month) পুৰস্কাৰ দিয়া হৈছে। তেওঁ এই পুৰস্কাৰ লাভ কৰা প্ৰথম শ্ৰীলংকাৰ খেলুৱৈ হৈ পৰিছে।

এঞ্জেলো মেথিউজক এটা সুন্দৰ ইনিংছৰ বাবে পুৰস্কৃত কৰা হৈছে। তেওঁক আইচিচিয়ে প্লেয়াৰ অফ দা মান্থ (ICC Player of the Month) পুৰস্কাৰ দিয়া হৈছে। তেওঁ এই পুৰস্কাৰ লাভ কৰা প্ৰথম শ্ৰীলংকাৰ খেলুৱৈ হৈ পৰিছে।

এঞ্জেলো মেথিউজক এটা সুন্দৰ ইনিংছৰ বাবে পুৰস্কৃত কৰা হৈছে। তেওঁক আইচিচিয়ে প্লেয়াৰ অফ দা মান্থ (ICC Player of the Month) পুৰস্কাৰ দিয়া হৈছে। তেওঁ এই পুৰস্কাৰ লাভ কৰা প্ৰথম শ্ৰীলংকাৰ খেলুৱৈ হৈ পৰিছে।

  • Share this:
এঞ্জেলো মেথিউজক এটা সুন্দৰ ইনিংছৰ বাবে পুৰস্কৃত কৰা হৈছে। তেওঁক আইচিচিয়ে প্লেয়াৰ অফ দা মান্থ (ICC Player of the Month) পুৰস্কাৰ দিয়া হৈছে। তেওঁ এই পুৰস্কাৰ লাভ কৰা প্ৰথম শ্ৰীলংকাৰ খেলুৱৈ হৈ পৰিছে। তেওঁ নিজৰ দেশৰ অচিতা ফাৰ্নাণ্ডো আৰু বাংলাদেশৰ মুশফিকৰ ৰহিমক অতিক্ৰম কৰিছে। বাংলাদেশৰ বিৰুদ্ধে ২ খন খেলৰ শৃংখলাত ৩৪৪ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰি মেথিউছ সৰ্বাধিক সংগ্ৰহকাৰী আছিল। এই সময়ছোৱাত, তেওঁ ২ টা শতক অৰ্জন কৰিছিল আৰু ১৯৯ৰাণৰ এটা ডাঙৰ ইনিংছ খেলিছিল। অৱশ্যে, তেওঁ দ্বিশতক অৰ্জন কৰাৰ পৰা বঞ্চিত হৈছিল। মহিলা শ্ৰেণীত পাকিস্তানৰ লেগ স্পিনাৰ টুবা হাছানে এই বঁটা লাভ কৰে।

শ্ৰীলংকাৰ জ্যেষ্ঠ খেলুৱৈ এঞ্জেলো মেথিউছে চিটাগঙত খেলা প্ৰথমখন টেষ্টত ১৯৯ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছিল। একে সময়তে, মিৰপুৰত অনুষ্ঠিত দ্বিতীয় টেষ্টত তেওঁ ১৪৫ ৰাণৰ এক সুন্দৰ ইনিংছ খেলিছিল। নিজাববীয়াকৈ শ্ৰীলংকাই শৃংখলাটো দখল কৰিছিল আৰু বিশ্ব টেষ্ট চেম্পিয়নশ্বিপ তালিকাৰ চাৰি নম্বৰ স্থানলৈ জঁপিয়াই পৰিছিল। তেওঁ বেটিং ৰেংকিঙত ১৫ টা স্থান ওপৰলৈ গৈছিল। পুৰস্কাৰটো ২০২১ চনৰ জানুৱাৰীত আৰম্ভ কৰা হৈছিল। শ্ৰীলংকাৰ এজন খেলুৱৈয়ে প্ৰথমবাৰৰ বাবে এইটো অৰ্জন কৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: