• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • Commonwealth Games: হিমা দাসৰ ৰিলে দলৰ এজন এথলিট ড'প পৰীক্ষাত বিফল ...

Commonwealth Games: হিমা দাসৰ ৰিলে দলৰ এজন এথলিট ড'প পৰীক্ষাত বিফল ...

কমনৱেলথ গেমছৰ বাবে মহিলাৰ ৪x১০০ মিটাৰ ৰিলে দলৰ এগৰাকী খেলুৱৈক নিষিদ্ধ ঔষধৰ বাবে ইতিবাচক পৰীক্ষা কৰাৰ পিছত ভাৰতীয় দলৰ পৰা বাদ দিয়াটো প্ৰায় নিশ্চিত। কোনো বিষয়াই ড'পিংত দোষী সাব্যস্ত হোৱা খেলুৱৈজনৰ নাম প্ৰকাশ কৰিবলৈ ইচ্ছুক নহয়।

কমনৱেলথ গেমছৰ বাবে মহিলাৰ ৪x১০০ মিটাৰ ৰিলে দলৰ এগৰাকী খেলুৱৈক নিষিদ্ধ ঔষধৰ বাবে ইতিবাচক পৰীক্ষা কৰাৰ পিছত ভাৰতীয় দলৰ পৰা বাদ দিয়াটো প্ৰায় নিশ্চিত। কোনো বিষয়াই ড'পিংত দোষী সাব্যস্ত হোৱা খেলুৱৈজনৰ নাম প্ৰকাশ কৰিবলৈ ইচ্ছুক নহয়।

কমনৱেলথ গেমছৰ বাবে মহিলাৰ ৪x১০০ মিটাৰ ৰিলে দলৰ এগৰাকী খেলুৱৈক নিষিদ্ধ ঔষধৰ বাবে ইতিবাচক পৰীক্ষা কৰাৰ পিছত ভাৰতীয় দলৰ পৰা বাদ দিয়াটো প্ৰায় নিশ্চিত। কোনো বিষয়াই ড'পিংত দোষী সাব্যস্ত হোৱা খেলুৱৈজনৰ নাম প্ৰকাশ কৰিবলৈ ইচ্ছুক নহয়।

  • Share this:
কমনৱেলথ গেমছৰ বাবে মহিলাৰ ৪x১০০ মিটাৰ ৰিলে দলৰ এগৰাকী খেলুৱৈক নিষিদ্ধ ঔষধৰ বাবে ইতিবাচক পৰীক্ষা কৰাৰ পিছত ভাৰতীয় দলৰ পৰা বাদ দিয়াটো প্ৰায় নিশ্চিত। কোনো বিষয়াই ড'পিংত দোষী সাব্যস্ত হোৱা খেলুৱৈজনৰ নাম প্ৰকাশ কৰিবলৈ ইচ্ছুক নহয়।

এক শীৰ্ষ সূত্ৰই বিৱৰণ নিদিয়াকৈ কয়, "কমনৱেলথ গেমছৰ ৰিলে দলৰ এজন সদস্যই ইতিবাচক পৰীক্ষা কৰিছে আৰু আঁতৰaৱা হ'ব।" শেহতীয়া ড'পিং ফলাফলৰ পিছত, মহিলাৰ ৪x১০০ মিটাৰ ৰিলে দলত মাত্ৰ চাৰিজন সদস্য বাকী আছে। যদি বাকী চাৰিজন সদস্যৰ যিকোনো এজন আঘাতপ্ৰাপ্ত হয়, কাৰোবাক আন ট্ৰেক ইভেণ্টৰ পৰা প্ৰাৰ্থিত্ব প্ৰদান কৰিব পাৰি, কিন্তু এনে পৰিস্থিতিত, দলটোৰ প্ৰদৰ্শন প্ৰভাৱিত হ'ব।

ভাৰতীয় এথলেটিকছ ফেডাৰেশ্যনে (এএফআই) প্ৰথমতে ৩৭ জনীয়া ভাৰতীয় এথলেটিকছ দলত দুতি চান্দ, হিমা দাস, শ্ৰৱণী নন্দা, এন এছ চিমি, এছ ধনলক্ষ্মী আৰু এম ভি জিলানাক বাছনি কৰিছিল। কিন্তু পিছত জিলানাক দলৰ পৰা বাদ দিয়া হৈছিল কিয়নো ভাৰতীয় অলিম্পিক সংস্থাই (আইঅএ) মাত্ৰ ৩৬ জন খেলুৱৈৰ কোটা পাইছিল। অৱশ্যে, ধনলক্ষ্মী ডপ পৰীক্ষাত বিফল হোৱাৰ পিছত, জিলানাক পিছত দলত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হয়।

খবৰ অনুসৰি ড'পিঙৰ বাবে দোষী সাব্যস্ত হোৱা খেলুৱৈজনক পলমকৈ দলত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছিল কিন্তু ইয়াক নিশ্চিত কৰা হোৱা নাই। ইয়াৰ পূৰ্বে, শীৰ্ষ স্প্ৰিণ্টাৰ এছ. ধনলক্ষ্মী আৰু ট্ৰাই-জাম্পৰ ঐশ্বৰ্য বাবুক নিষিদ্ধ পদাৰ্থৰ বাবে দুটা পজিটিভ ফলাফলৰ পিছত ভাৰতীয় দলৰ পৰা বাদ দিয়া হৈছিল। প্ৰতিযোগিতাৰ বাহিৰত দুবাৰ পৰীক্ষাত ধনলক্ষ্মীৰ পৰীক্ষা পজিটিভ আছিল আনহাতে ঐশ্বৰ্য প্ৰতিযোগিতাৰ সময়ত দুটা পৰীক্ষাত বিফল হৈছিল।

ধনলক্ষ্মীৰ নমুনাত এনাবলিক ষ্টেৰইড থকা দেখা গৈছিল আনহাতে ১৩ আৰু ১৪ জুনত চেন্নাইত অনুষ্ঠিত ৰাষ্ট্ৰীয় আন্তঃৰাজ্যিক চেম্পিয়নশ্বিপত লোৱা ঐশ্বৰ্যৰ নমুনাত অষ্টেৰিন পোৱা গৈছিল। ইফালে, পেৰা-ডিচকাছ থ্ৰ'য়াৰ অনীশ কুমাৰ আৰু পেৰা পাৱাৰ লিফ্টাৰ গীতাইও নিষিদ্ধ পদাৰ্থৰ বাবে পজিটিভ পোৱা গৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: