• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • CWG 2022: প্ৰিয়ংকা গোস্বামীয়ে ১০ হাজাৰ মিটাৰ ৰেচ ৱাকত ৰূপৰ পদক জিকিছে, ট্ৰেক এণ্ড ফিল্ডত ভাৰতৰ তৃতীয়টো পদক ...

CWG 2022: প্ৰিয়ংকা গোস্বামীয়ে ১০ হাজাৰ মিটাৰ ৰেচ ৱাকত ৰূপৰ পদক জিকিছে, ট্ৰেক এণ্ড ফিল্ডত ভাৰতৰ তৃতীয়টো পদক ...

শনিবাৰে কমনৱেলথ গেমছ-২০২২ৰ ১০,০০০ মিটাৰ ৱাক ইভেণ্টত ভাৰতৰ প্ৰিয়ংকা গোস্বামীয়ে ৰূপৰ পদক অৰ্জন কৰে। বাৰ্মিংহামত চলি থকা গেমছত ট্ৰেক এণ্ড ফিল্ডত এইটো ভাৰতৰ তৃতীয় পদক।

শনিবাৰে কমনৱেলথ গেমছ-২০২২ৰ ১০,০০০ মিটাৰ ৱাক ইভেণ্টত ভাৰতৰ প্ৰিয়ংকা গোস্বামীয়ে ৰূপৰ পদক অৰ্জন কৰে। বাৰ্মিংহামত চলি থকা গেমছত ট্ৰেক এণ্ড ফিল্ডত এইটো ভাৰতৰ তৃতীয় পদক।

শনিবাৰে কমনৱেলথ গেমছ-২০২২ৰ ১০,০০০ মিটাৰ ৱাক ইভেণ্টত ভাৰতৰ প্ৰিয়ংকা গোস্বামীয়ে ৰূপৰ পদক অৰ্জন কৰে। বাৰ্মিংহামত চলি থকা গেমছত ট্ৰেক এণ্ড ফিল্ডত এইটো ভাৰতৰ তৃতীয় পদক।

  • Share this:
শনিবাৰে কমনৱেলথ গেমছ-২০২২ৰ ১০,০০০ মিটাৰ ৱাক ইভেণ্টত ভাৰতৰ প্ৰিয়ংকা গোস্বামীয়ে ৰূপৰ পদক অৰ্জন কৰে। বাৰ্মিংহামত চলি থকা গেমছত ট্ৰেক এণ্ড ফিল্ডত এইটো ভাৰতৰ তৃতীয় পদক। প্ৰিয়ংকাই ব্যক্তিগত শ্ৰেষ্ঠতা প্ৰদান কৰিছিল আৰু ৪৯ মিনিট আৰু ৩৮ ছেকেণ্ডত এই দীঘলীয়া দূৰত্ব সম্পূৰ্ণ কৰিছিল। ইয়াৰ সৈতে, তেওঁ মুৰলী শ্ৰীশংকৰ (লং জাম্পত ৰূপ) আৰু তেজস্বিন শংকৰ (হাই জাম্পত ব্ৰঞ্জ) তালিকাত তেওঁৰ নাম যোগ কৰে, যিসকলে এই খেলবোৰৰ ট্ৰেক এণ্ড ফিল্ড ইভেণ্টত পদক জিকিছে।

টকিঅ' অলিম্পিকত ভাৰতক প্ৰতিনিধিত্ব কৰা প্ৰিয়ংকাই খোজকঢ়াৰ প্ৰথম পৰ্যায়ত অতি দ্ৰুত অগ্ৰগতি লাভ কৰে আৰু ৪০০০ মিটাৰ (৪ কিলোমিটাৰ) মাৰ্কৰ পিছত নিজকে প্ৰথম স্থানত ৰাখে। তাৰ পিছত তেওঁ অষ্ট্ৰেলিয়াৰ জেমিমা মনটাগ আৰু কেনিয়াৰ এমিলি ভামুচি এনজিৰ পিছত পিছ পৰি আছিল।

৮ কিলোমিটাৰ পিছত প্ৰিয়ংকা তৃতীয় স্থানলৈ পিছলি গৈছিল কিন্তু ২৬ বছৰীয়া ভাৰতীয় খেলুৱৈগৰাকীয়ে শেষ মুহূৰ্তত ২ কিলোমিটাৰ দূৰত্ব অতিক্ৰম কৰাৰ পিছত লাভান্বিত হৈছিল।

জেমিমা মনটাগে ৪২:৩৮ সময়ৰ সৈতে সোণৰ পদক জিকিছিল, আনহাতে প্ৰিয়ংকাই দ্বিতীয় স্থান লাভ কৰিছিল। প্ৰতিযোগিতাখনৰ আনগৰাকী ভাৰতীয় ভাৱনা জাটে অষ্টম স্থান লাভ কৰে। ইয়াৰ সৈতে, প্ৰিয়ংকা কমনৱেলথ গেমছৰ ৰেচ-ৱাক ইভেণ্টত পদক জয় কৰা প্ৰথম গৰাকী ভাৰতীয় মহিলা হৈ পৰিছে। তেওঁ কমনৱেলথ গেমছত পদক জয় কৰা দ্বিতীয় ৰেচৱাকাৰ। তেওঁৰ আগত, হৰমিন্দৰ সিঙে ২০১০ চনৰ গেমছত ২০ মিটাৰ ৰেচৱাকত ব্ৰঞ্জৰ পদক জিকিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: