• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • CWG 2022: ভাৰতীয় টেবুল টেনিছ দলৰ স্বৰ্ণ জয়, কমনৱেলথ গেমছত ভাৰতৰ আৰু এটা পদকৰ সংখ্যা বৃদ্ধি ...

CWG 2022: ভাৰতীয় টেবুল টেনিছ দলৰ স্বৰ্ণ জয়, কমনৱেলথ গেমছত ভাৰতৰ আৰু এটা পদকৰ সংখ্যা বৃদ্ধি ...

CWG 2022: ভাৰতীয় টেবুল টেনিছ দলটোৱে কমনৱেলথ গেমছত (২০২২) ভাৰতক ইয়াৰ ১১ তম পদক প্ৰদান কৰিছে। পুৰুষ দলটোৱে ফাইনেলত ছিংগাপুৰক ৩-১ গ'লত পৰাস্ত কৰি সোণৰ পদক অৰ্জন কৰে।

CWG 2022: ভাৰতীয় টেবুল টেনিছ দলটোৱে কমনৱেলথ গেমছত (২০২২) ভাৰতক ইয়াৰ ১১ তম পদক প্ৰদান কৰিছে। পুৰুষ দলটোৱে ফাইনেলত ছিংগাপুৰক ৩-১ গ'লত পৰাস্ত কৰি সোণৰ পদক অৰ্জন কৰে।

CWG 2022: ভাৰতীয় টেবুল টেনিছ দলটোৱে কমনৱেলথ গেমছত (২০২২) ভাৰতক ইয়াৰ ১১ তম পদক প্ৰদান কৰিছে। পুৰুষ দলটোৱে ফাইনেলত ছিংগাপুৰক ৩-১ গ'লত পৰাস্ত কৰি সোণৰ পদক অৰ্জন কৰে।

  • Share this:
ভাৰতীয় টেবুল টেনিছ দলটোৱে কমনৱেলথ গেমছত (২০২২) ভাৰতক ইয়াৰ ১১ তম পদক প্ৰদান কৰিছে। পুৰুষ দলটোৱে ফাইনেলত ছিংগাপুৰক ৩-১ গ'লত পৰাস্ত কৰি সোণৰ পদক অৰ্জন কৰে। জি সাথিয়ানে চমৎকাৰ কাম কৰিছে। তেওঁ ডাবলছত হৰমিত দেশাইৰ সৈতে জিকিছে। তাৰ পিছত তেওঁৰ একক খেলখনেও বিপক্ষ খেলুৱৈজনক নক কৰিবলৈ এটা ভাল প্ৰদৰ্শন দিছিল। ভাৰতে এতিয়ালৈকে খেলসমূহত ৫ টা স্বৰ্ণ, ৪ টা ৰূপ আৰু ৩ টা ব্ৰঞ্জৰ পদক জিকিছে আৰু তালিকাৰ ষষ্ঠ স্থানত আছে।

প্ৰথমখন ডাবলছ খেল দলৰ প্ৰতিযোগিতাত খেলা হৈছিল। জি সাথিয়ান আৰু হৰমিত দেশাইৰ যুটিটোৱে ৩-০ গ'লৰ এক সুন্দৰ জয় পঞ্জীয়ন কৰে আৰু ইয়াং য়েক আৰু য়ু পেঙৰ ছিংগাপুৰৰ যুটিক ১৩-১১, ১১-৭ আৰু ১১-৫ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰে। তাৰ পিছত একক খেলখনত শৰৎ কমলে পৰাজয়ৰ সন্মুখীন হ'ব লগা হৈছিল। দ্বিতীয় খন একক খেলত জি সাথিয়ানে ৩-১ গ'লত জয়লাভ কৰি দলটোক ২-১ ৰ অগ্ৰগতি প্ৰদান কৰে। তেওঁ য়ু পেংক ১২-১০, ৭-১১, ১১-৭ আৰু ১১-৪ ত পৰাস্ত কৰে। যেতিয়া হৰমিত দেশাই তেওঁৰ একক খেলখন জিকিছিল আৰু সোণৰ পদক সুৰক্ষিত কৰিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: