• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • ডাঙৰ ব্যৱধানত জয়ে সহায় কৰিলেহেতেন যদিহে ছিজনৰ আৰম্ভণিতে এই জয় আহিলহেতেন- জয়ৰ পিছত ক'লে ধোনীয়ে ...

ডাঙৰ ব্যৱধানত জয়ে সহায় কৰিলেহেতেন যদিহে ছিজনৰ আৰম্ভণিতে এই জয় আহিলহেতেন- জয়ৰ পিছত ক'লে ধোনীয়ে ...

মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীয়ে (MS Dhoni) দেওবাৰে ইয়াত ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগত (CSK vs DC) দিল্লী কেপিটেলছৰ বিৰুদ্ধে ৯১ ৰাণৰ জয়ৰ পিছত কয় যে এটা ডাঙৰ জয়ে সহায় কৰিলেহেঁতেন কিন্তু যদি ছিজনৰ আৰম্ভণিতে জয় অৰ্জন কৰা হ'লহেঁতেন তেন্তে ভাল হ'লহেঁতেন।

মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীয়ে (MS Dhoni) দেওবাৰে ইয়াত ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগত (CSK vs DC) দিল্লী কেপিটেলছৰ বিৰুদ্ধে ৯১ ৰাণৰ জয়ৰ পিছত কয় যে এটা ডাঙৰ জয়ে সহায় কৰিলেহেঁতেন কিন্তু যদি ছিজনৰ আৰম্ভণিতে জয় অৰ্জন কৰা হ'লহেঁতেন তেন্তে ভাল হ'লহেঁতেন।

মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীয়ে (MS Dhoni) দেওবাৰে ইয়াত ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগত (CSK vs DC) দিল্লী কেপিটেলছৰ বিৰুদ্ধে ৯১ ৰাণৰ জয়ৰ পিছত কয় যে এটা ডাঙৰ জয়ে সহায় কৰিলেহেঁতেন কিন্তু যদি ছিজনৰ আৰম্ভণিতে জয় অৰ্জন কৰা হ'লহেঁতেন তেন্তে ভাল হ'লহেঁতেন।

  • Share this:
চেন্নাই চুপাৰ কিংছৰ (CSK) অধিনায়ক মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীয়ে (MS Dhoni) দেওবাৰে ইয়াত ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগত (CSK vs DC) দিল্লী কেপিটেলছৰ বিৰুদ্ধে ৯১ ৰাণৰ জয়ৰ পিছত কয় যে এটা ডাঙৰ জয়ে সহায় কৰিলেহেঁতেন কিন্তু যদি ছিজনৰ আৰম্ভণিতে জয় অৰ্জন কৰা হ'লহেঁতেন তেন্তে ভাল হ'লহেঁতেন। চুপাৰ কিংছৰ এই বিজয়ৰ সৈতে, ১১ খন মেচৰ পৰা আঠ পইণ্ট লোৱা হৈছে কিন্তু দলটোৱে নকআউটত প্ৰৱেশ কৰাৰ আশা অতি কম। প্ৰথমে খেলি চেন্নাইয়ে ২০৮ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। ডেভন কনৱেই ৪৯ টা বলত পাঁচটা ছয় আৰু সাতটা চাৰিৰ সহায়ত ৮৭ ৰাণ কৰিছিল।

২০৯ ৰাণৰ লক্ষ্য ৰক্ষা কৰি দিল্লীয়ে উৎকৃষ্ট বলিংৰ সন্মুখত ১৭.৪ অভাৰত ১১৭ ৰাণত আউট হয়।

চেন্নাইৰ অধিনায়ক মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীয়ে জয়ৰ পিছত কয়, "ডাঙৰ ব্যৱধান পঞ্জীয়ন কৰাটোৱে সহায় কৰিছে কিন্তু আগতে জিকিলে ভাল হ'লহেঁতেন। যদিও এইটো নিখুঁত খেল আছিল। বেটছমেনসকলে ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিছিল। মই প্ৰথমে টছ জিকি ফিল্ডিং কৰিব বিচাৰিছিলো কিন্তু এইখন এনেকুৱা এখন খেল আছিল য'ত আপুনি টছ হেৰুৱাব বিচাৰে। '

প্লে-অফত উপনীত হোৱাৰ সমীকৰণৰ বিষয়ে কথা পাতি ধোনীয়ে কয়, "মই গণিতৰ ডাঙৰ অনুৰাগী নহয়। মই স্কুলতো ভাল নাছিলো। ৰান ৰেটৰ বিষয়ে চিন্তা কৰিলে কোনো সহায় নহয়। যেতিয়া আন দুটা দলে খেলি থাকে, আপুনি চাপ আৰু চিন্তাত থাকিব নিবিচাৰে। আপুনি কেৱল পৰৱৰ্তী খেলখনত কি কৰিব লাগে সেই বিষয়ে ভাবিব লাগিব। যদি আমি প্লে অফত প্ৰৱেশ কৰোঁ ভাল। কিন্তু আমি নকৰিলেও, পৃথিৱীখন শেষ নহ'ব। '
Published by:Kokil Sarma
First published: