• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • টি-২০ বিশ্বকাপৰ পূৰ্বে বিচিচিআইয়ে মুকলি কৰিলে টীম ইণ্ডিয়াৰ নতুন জাৰ্ছি

টি-২০ বিশ্বকাপৰ পূৰ্বে বিচিচিআইয়ে মুকলি কৰিলে টীম ইণ্ডিয়াৰ নতুন জাৰ্ছি

টীম ইণ্ডিয়াৰ নতুন জাৰ্ছি মুকলি

টীম ইণ্ডিয়াৰ নতুন জাৰ্ছি মুকলি

টীম ইণ্ডিয়াৰ নতুন জাৰ্চিটোত আকাশ নীলাৰ শ্বেড আছে, আৰু কিছুমান অংশত গভীৰ নীলা ৰঙৰ শ্বেডো আছে। নামটোৰ দৰেই ইয়াক ‘হৰ ফেন কী জাৰ্ছি' বুলি কোৱা হৈছে।

  • Share this:
১৬ অক্টোবৰৰ পৰা অষ্ট্ৰেলিয়াত আৰম্ভ হ’বলগীয়া টি-২০ বিশ্বকাপত খেলুৱৈসকলে খেলিব লগা টীম ইণ্ডিয়াৰ নতুন টি-২০ আই কিটটো দেওবাৰে মুকলি কৰে ব’ৰ্ড অৱ কণ্ট্ৰ’ল ফৰ ক্রিকেট ইন ইণ্ডিয়াই৷ বহু উল্লাসিত ভাৰতীয় ক্ৰিকেট অনুৰাগীৰ উপস্থিতিত কিট পৃষ্ঠপোষক এম পি এল স্প’ৰ্টছৰ উদ্যোগত মুম্বাইৰ এক অনুষ্ঠানত নতুন জাৰ্ছিটো মুকলি কৰা হয়।

টীম ইণ্ডিয়াৰ নতুন জাৰ্চিটোত আকাশ নীলাৰ শ্বেড আছে, আৰু কিছুমান অংশত গভীৰ নীলা ৰঙৰ শ্বেডো আছে। নামটোৰ দৰেই ইয়াক ‘হৰ ফেন কী জাৰ্ছি' বুলি কোৱা হৈছে। এই পোছাক ভাৰতীয় ক্ৰিকেটৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ এম্বেছাদৰ হৈ অহা লাখ লাখ ভাৰতীয় ক্ৰিকেট অনুৰাগীৰ আছিল।

কিটৰ প্ৰথম আভাস বিচিচিআই আৰু এমপিএল স্প’ৰ্টছৰ অফিচিয়েল ছ’চিয়েল মিডিয়া হেণ্ডেলত শ্বেয়াৰ কৰা হয়। ৰোহিত শৰ্মা, হৰমনপ্ৰীত কৌৰ, হাৰ্দিক পাণ্ডিয়া, শ্বাফলী ভাৰ্মা, সূৰ্যকুমাৰ যাদৱ, ৰেণুকা সিঙৰ দৰে খেলুৱৈয়ে নতুনকৈ মুকলি কৰা জাৰ্চি পিন্ধা দেখা পোৱা গ’ল ছবিত।

“বাহিৰৰ প্ৰতিজন ক্ৰিকেট অনুৰাগীলৈ, এইটো আপোনালোকৰ বাবে। @mpl_sport দ্বাৰা এই নতুন নীলা জাৰ্ছি টি-২০ৰ বাবে উপস্থাপন। #HarFanKiJersey #TeamIndia #MPLSports #CricketFandom,” বুলি বিচিচিআইয়ে টুইট কৰে।


ইয়াৰ পূৰ্বে শনিবাৰে এছ ইণ্ডিয়াৰ বেটছমেন বিৰাট কোহলীয়ে অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে আগন্তুক হোৱাইট বল শৃংখলাৰ বাবে পঞ্জাৱত টাচ ডাউন কৰিছিল। শেহতীয়াকৈ তেওঁ ফৰ্মলৈ ঘূৰি আহি ভাল প্ৰদৰ্শন কৰি ২০২২ চনৰ এছিয়া কাপত আফগানিস্তানৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ শেষৰখন টি-২০ আই মেচত ১০২০ দিনীয়া শতক হীনতাৰ অন্ত পেলাইছিল।

ইফালে, দেওবাৰে অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মাই নিশ্চিত কৰে যে কোহলীক তৃতীয় অ’পেনাৰ হিচাপে বিবেচিত হৈছে আৰু ‘কিছুমান খেলত তেওঁ অ'পেনিং কৰিব লাগিব।

অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে টি-২০ আই শৃংখলাৰ পূৰ্বে আৰম্ভ হোৱা টি-২০ আই ছিৰিজৰ পূৰ্বে মোহালীত সংবাদ মাধ্যমৰ মাজত ৰোহিতে কয় যে, "ৰাহুল (ড্ৰাভিড) ভাই আৰু মই এটা আড্ডা মাৰিছো যে আমি কিছুমান খেলত বিৰাটক অ'পেনিং কৰিব দিব লাগিব কাৰণ মঙলবাৰৰ পৰা তেওঁ আমাৰ তৃতীয়জন অ’পেনাৰ।"

আফগানিস্তানৰ বিৰুদ্ধে কোহলীৰ স্পাৰ্কলিং অপৰাজিত ১২২ ৰাণৰ কথা মনত পেলাই ৰোহিতে কয়, ‘যোৱা মেচত আমি তেওঁ কি কৰিছিল (অ'পেনাৰ হিচাপে) দেখিছিলো আৰু আমি সেই বিষয়ে সুখী।
Published by:Subham Goswami
First published: