உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • sports
    • »
    • Karate : এছিয়া কাৰাটে ড' চেম্পিয়নশ্বিপলৈ নিৰ্বাচিত বৰপেটাৰ নিচাদ আলী, কাজাখিস্তানত ভাৰতীয় দলৰ হৈ খেলিব নিচাদে

    Karate : এছিয়া কাৰাটে ড' চেম্পিয়নশ্বিপলৈ নিৰ্বাচিত বৰপেটাৰ নিচাদ আলী, কাজাখিস্তানত ভাৰতীয় দলৰ হৈ খেলিব নিচাদে

    কাৰাটে খেলুৱৈ নিচাদ আলী

    কাৰাটে খেলুৱৈ নিচাদ আলী

    Karate : কাজাখিস্তানৰ প্ৰতিযোগিতাত পদক লাভ কৰিব পাৰিলেই চীনত অনুষ্ঠিত হবলগীয়া এছিয়াড গেমছলৈ নিৰ্বাচিত হ'ব পাৰিব খেলুৱৈ গৰাকী ৷

    • Share this:
    কাজাখিস্তানৰ আলমাটি (Almati, Kazkhastan) চহৰত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া এচিয়ান কাৰাটে ড' চেম্পিয়নশ্বিপ (Asian Karate do Championship)ৰ বাবে ভাৰতীয় দলত স্থান লাভ কৰিছে বৰপেটাৰ প্ৰতিভাৱান কাৰাটে খেলুৱৈ নিচাদ আলী (Nisad Ali)য়ে ৷ অহা ১৭ ডিচেম্বৰৰ পৰা ২২ ডিচেম্বৰলৈ অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া কাৰাটে চেম্পিয়নশ্বীপত নিচাদ আলীৰ সৈতে ৰাজ্যৰ আন এগৰাকী প্ৰতিভাৱা কাৰাটে খেলুৱৈ হেম্পু বংজাঙে (Hempu Bongjang)ও নিৰ্বাচিত হৈছে ৷

    বৰপেটাৰ নিচাদ আলীৰ সৈতে ৰাজ্যখনৰ দুগৰাকীকৈ কাৰাটে খেলুৱৈ এচিয়ান চেম্পিয়নশ্বিপলৈ নিৰ্বাচিত হোৱাৰ খবৰে  ৰাজ্যৰ ক্ৰীড়াৰ (Sports News) সৈতে জৰিতসকলক আনন্দিত কৰি তুলিছে ৷ বৰপেটাৰ নিচাদ আলীয়ে ইতিমধ্যে বিশ্ব কাৰাটে ড' প্ৰতিযোগিতাতো অংশগ্ৰহণ কৰাৰ লগতে আফ্ৰিকাৰ ডাৰবানত অনুষ্ঠিত কমনৱেলথ গেমছত সোণৰ পদক লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে ৷

    কাজাখিস্তানৰ অলমাটি চহৰত অনুষ্ঠিত প্ৰতিযোগিতাখনত পদক লাভৰ বাবে অনুশীলন চলাই আছে ৷ উক্ত প্ৰতিযোগিতাত পদক লাভ কৰিব পাৰিলেই চীনত অনুষ্ঠিত হবলগীয়া এছিয়াড গেমছলৈ নিৰ্বাচিত হ'ব পাৰিব খেলুৱৈ গৰাকী ৷ সেয়ে কাজাকিস্তানত পদক লাভৰ বাবে নিচাদ আলীয়ে পিতৃ হাচমত আলীৰ তত্বাৱধানত চলাই গৈছে কঠোৰ অনুশীলন ৷

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: