• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • Sports News : ৰোণাল্ড’ৰ দেশলৈ ফুটবল খেলিবলৈ যাব বৰপেটাৰ মেহবুব

Sports News : ৰোণাল্ড’ৰ দেশলৈ ফুটবল খেলিবলৈ যাব বৰপেটাৰ মেহবুব

ভাৰতৰ ডিয়াছ ইউনাইটেড স্প'ৰ্টছ ক্লাবৰ হৈ গলৰক্ষক হিচাপে খেলত অংশগ্ৰহণ কৰিব মেহবুবে।

ভাৰতৰ ডিয়াছ ইউনাইটেড স্প'ৰ্টছ ক্লাবৰ হৈ গলৰক্ষক হিচাপে খেলত অংশগ্ৰহণ কৰিব মেহবুবে।

ভাৰতৰ ডিয়াছ ইউনাইটেড স্প'ৰ্টছ ক্লাবৰ হৈ গলৰক্ষক হিচাপে খেলত অংশগ্ৰহণ কৰিব মেহবুবে।

  • Share this:
বৰপেটা জিলাৰ বাবে অতি ভাল খবৰ৷ বৰপেটা জিলাৰ কুমল্লীপাৰা গাঁৱৰ উদীয়মান ফুটবলাৰ মেহবুব হক পৰ্টুগালত অনুষ্ঠিত হ’বলগা  ১৭ বছৰ অনূৰ্ধ্ব মাডজাৰ বীচ্ছ ছ'কাৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় যুৱ কাপ ২০২২ ফুটবল প্ৰতিযোগিতালৈ নিৰ্বাচিত হৈছে। সমগ্ৰ অসমৰ ফুটবল ক্ষেত্ৰৰ বাবে গৌৰৱৰ বতৰা কঢ়িয়াই অনা কিশোৰ ফুটবলাৰগৰাকীয়ে পৰ্টুগাললৈ যোৱাৰ বাবে পূৰ্ণ প্ৰস্তুতি চলাই আছে।

উল্লেখযোগ্য যে অহা ১৪ জুলাইৰ পৰা ১৮ জুলাইলৈকে ফিফা বিশ্ব কাপ ফুটবলৰ বিখ্যাত ফুটবলাৰ ক্ৰিষ্টিয়ান’ ৰোণাল্ড'ৰ দেশ পৰ্টুগালৰ ফিগুৰীয়া ডা-ফিজ বীচ্ছ স্প'ৰ্টছ কমপ্লেক্স'ত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ যুৱ কাপ ফুটবল প্ৰতিযোগিতাখনত ভাৰতৰ ডিয়াছ ইউনাইটেড স্প'ৰ্টছ ক্লাবৰ হৈ গলৰক্ষক হিচাপে খেলত অংশগ্ৰহণ কৰিব মেহবুবে।

কিশোৰ ফুটবলাৰগপাকীক বৰপেটা প্ৰেছ ক্লাবত সাংবাদিকসকলে অভিনন্দন জনায়৷ তেওঁ অহা ৯ জুলাইত মুম্বাইলৈ যাত্ৰা কৰিব আৰু তাৰ পৰা পৰ্টুগাল অভিমুখে দলৰ সৈতে উৰা মাৰিব। বৰপেটাৰ কুমল্লীপাৰা গাঁৱৰ ছাইদুল্লা হকৰ পুত্ৰ মেহবুবে নাগপুৰত অসমক প্ৰতিনিধিত্ব কৰি অংশ লোৱা ফুটবল খেলৰ জৰিয়তে দেশৰ হৈ খেলাৰ যোগ্যতা অৰ্জন কৰে৷
Published by:Sanjay Kumar Das
First published: