• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • ৰাহুল দ্ৰাবিড় টীম ইণ্ডিয়াৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষক হ'বলৈ সন্মত হৈছে ! কিমান বছৰৰ চুক্তি আৰু কিমান দৰমহা দিয়া হ'ব, সবিশেষ জানক...

ৰাহুল দ্ৰাবিড় টীম ইণ্ডিয়াৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষক হ'বলৈ সন্মত হৈছে ! কিমান বছৰৰ চুক্তি আৰু কিমান দৰমহা দিয়া হ'ব, সবিশেষ জানক...

ৰাহুল দ্ৰাবিড়ে (Rahul Dravid) প্ৰশিক্ষক হ'বলৈ সন্মতি দিছে। দ্ৰাবিড়ৰ চুক্তি প্ৰথমে ২০২৩ চনলৈকে হ'ব। প্ৰতিবেদন অনুসৰি, দ্ৰাবিড়ে টীম ইণ্ডিয়াৰ প্ৰশিক্ষক হ'বলৈ সন্মত হৈছে।

ৰাহুল দ্ৰাবিড়ে (Rahul Dravid) প্ৰশিক্ষক হ'বলৈ সন্মতি দিছে। দ্ৰাবিড়ৰ চুক্তি প্ৰথমে ২০২৩ চনলৈকে হ'ব। প্ৰতিবেদন অনুসৰি, দ্ৰাবিড়ে টীম ইণ্ডিয়াৰ প্ৰশিক্ষক হ'বলৈ সন্মত হৈছে।

ৰাহুল দ্ৰাবিড়ে (Rahul Dravid) প্ৰশিক্ষক হ'বলৈ সন্মতি দিছে। দ্ৰাবিড়ৰ চুক্তি প্ৰথমে ২০২৩ চনলৈকে হ'ব। প্ৰতিবেদন অনুসৰি, দ্ৰাবিড়ে টীম ইণ্ডিয়াৰ প্ৰশিক্ষক হ'বলৈ সন্মত হৈছে।

  • Share this:
ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ নতুন মুখ্য প্ৰশিক্ষকৰ বিষয়ে ডাঙৰ খবৰ আছে। ৰাহুল দ্ৰাবিড়ে (Rahul Dravid) প্ৰশিক্ষক হ'বলৈ সন্মতি দিছে। দ্ৰাবিড়ৰ চুক্তি প্ৰথমে ২০২৩ চনলৈকে হ'ব। প্ৰতিবেদন অনুসৰি, দ্ৰাবিড়ে টীম ইণ্ডিয়াৰ প্ৰশিক্ষক হ'বলৈ সন্মত হৈছে। দৰাচলতে, আই পি এল ২০২১ ৰ ফাইনেলৰ বাবে ডুবাইত উপস্থিত হোৱা বিচিচিআইৰ সভাপতি সৌৰভ গাংগুলী আৰু সচিব জয় শ্বাহে দ্ৰাবিড়ক সাক্ষাৎ কৰে। দুয়োজনে দ্ৰাবিড়ক ভাৰতীয় দলৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষক হ'বলৈ অনুৰোধ কৰিছিল আৰু তেওঁ ইয়াৰ বাবে সাজু।

টি-২০ বিশ্বকাপৰ পিছত দ্ৰাবিড়ে টীম ইণ্ডিয়াত মুখ্য প্ৰশিক্ষক হিচাপে যোগদান কৰিব, টাইমছ অৱ ইণ্ডিয়াৰ প্ৰতিবেদন। অৰ্থাৎ মুখ্য প্ৰশিক্ষক হিচাপে দ্ৰাবিড়ৰ প্ৰথম অভিযান হ'ব আনুষ্ঠানিকভাৱে নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ঘৰুৱা এদিনীয়া শৃংখলা। বিচিচিআইৰ এজন জ্যেষ্ঠ বিষয়াই আই পি এল ৰ ফাইনেলৰ পিছত বাতৰি কাকতক কৈছে যে দ্ৰাবিড় সন্মত হৈছে যে তেওঁ ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ নতুন প্ৰশিক্ষক হ'ব। তেওঁ সোনকালেই ৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেট একাডেমীৰ সঞ্চালক হিচাপে পদক্ষেপ ল'ব। অৱশ্যে, বিচিচিআইৰ পৰা এতিয়াও এক আনুষ্ঠানিক বিবৃতি অহা নাই।

পাৰাছ মাম্ব্ৰেয়ে টীম ইণ্ডিয়াৰ বলিং প্ৰশিক্ষক
দ্ৰাবিড়ক মুখ্য প্ৰশিক্ষক বনোৱাৰ উপৰিও, তেওঁৰ বিশ্বস্ত পাৰছ মাম্ব্ৰেক টীম ইণ্ডিয়াৰ বলিং প্ৰশিক্ষক কৰা হৈছে। ইয়াৰ উপৰিও, বিক্ৰম ৰাঠোৰ দলটোৰ বেটিং প্ৰশিক্ষক হৈ থাকিব, আনহাতে ফিল্ডিং প্ৰশিক্ষক আৰ শ্ৰীধৰৰ সলনি এতিয়ালৈকে কোনো নাম চূড়ান্ত কৰা হোৱা নাই।

দ্ৰাবিড়ে বাৰ্ষিক ১০ কোটি টকা দৰমহা পাব
খবৰ অনুসৰি দ্ৰাবিড়ক দুবছৰীয়া চুক্তি প্ৰদান কৰা হৈছে। অৰ্থাৎ, চুক্তিখন ২০২৩ চনৰ বিশ্বকাপলৈকে চলিব। তেওঁক দৰমহা হিচাপে ১০ কোটি টকা পাব। তেওঁক যোৱা মাহত এনচিএৰ মুৰব্বী হিচাপে পুনৰ নিযুক্তি দিয়া হৈছিল। কিন্তু ভাৰতীয় ক্ৰিকেটক আগুৱাই নিয়াৰ বাবে বিচিচিআইক এজন শক্তিশালী প্ৰাৰ্থীৰ প্ৰয়োজন আছিল। গাংগুলী আৰু জয় শ্বাহৰ দৃষ্টিত, দ্ৰাবিড়তকৈ কোনেও এইটো ভাল কৰিব নোৱাৰিলেহেঁতেন। গতিকে তেওঁক এই চৰিত্ৰটোৰ বাবে বাছনি কৰা হৈছে। তেওঁ নিউজিলেণ্ড শৃংখলাৰ পৰা দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰিব।
Published by:Kokil Sarma
First published: