• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • সামাজিক মাধ্যমত ট্ৰ’লৰ প্ৰতি আৰ্শদ্বীপ সিঙৰ প্ৰথম প্ৰতিক্ৰিয়া; পিতৃ-মাতৃক ক'লে ‘টুইটবোৰ দেখি মোৰ হাঁহি উঠিছে’

সামাজিক মাধ্যমত ট্ৰ’লৰ প্ৰতি আৰ্শদ্বীপ সিঙৰ প্ৰথম প্ৰতিক্ৰিয়া; পিতৃ-মাতৃক ক'লে ‘টুইটবোৰ দেখি মোৰ হাঁহি উঠিছে’

সামাজিক মাধ্যমত ট্ৰ’লৰ প্ৰতি আৰ্শদ্বীপ সিঙৰ প্ৰথম প্ৰতিক্ৰিয়া

সামাজিক মাধ্যমত ট্ৰ’লৰ প্ৰতি আৰ্শদ্বীপ সিঙৰ প্ৰথম প্ৰতিক্ৰিয়া

দেওবাৰে পাকিস্তানৰ হাতত পৰাজয়ৰ পিছত ছ’চিয়েল মিডিয়া হেণ্ডেলত একো পোষ্ট নকৰা আৰ্শদ্বীপে পিতৃ-মাতৃক জনাইছে যে টুইট আৰু মেছেজ দেখি তেওঁৰ ‘হাঁহি উঠিছে’।

  • Share this:
ক্ৰিকেট খেলপথাৰত আৰ্শদ্বীপ সিং এক কঠিন চৰিত্ৰ। পঞ্জাৱ কিংছৰ হৈ আটাইতকৈ কঠিন অভাৰ বলিং কৰি তেওঁ কেইবাবাৰো সেই কথা প্ৰতিপন্ন কৰিছে। আনকি পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে এছিয়া কাপ ছুপাৰ ৪ মেচখনত যেতিয়া ১৮ নং অভাৰত এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ কেচ ড্ৰপ কৰাৰ পিছত আন বেছিভাগ ক্ৰিকেটাৰে মানসিকভাৱে হাৰ মানিছিল, তেতিয়াও আৰ্শদ্বীপে চিবুক ওপৰলৈ তুলি শেষ অভাৰত প্ৰায় ৬ ৰাণ ৰক্ষা কৰিছিল। পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে পৰাজয়ৰ বাবে সামাজিক মাধ্যমৰ ট্ৰ’লসকলে তেওঁক দোষাৰোপ কৰি বাওঁহাতৰ পেচাৰগৰাকীয়ে কেনে প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিব সেই সন্দৰ্ভত যদি কিবা সন্দেহ আছিল, তেন্তে আৰ্শদীপৰ পিতৃ-মাতৃয়ে সেইবোৰ সম্পূৰ্ণৰূপে মচি পেলালে। দেওবাৰে পাকিস্তানৰ হাতত পৰাজয়ৰ পিছত ছ’চিয়েল মিডিয়া হেণ্ডেলত একো পোষ্ট নকৰা আৰ্শদ্বীপে পিতৃ-মাতৃক জনাইছে যে টুইট আৰু মেছেজ দেখি তেওঁৰ ‘হাঁহি উঠিছে’।

“বৰ্ডিং কৰাৰ আগতে আৰ্শদ্বীপৰ লগত কথা পাতিছিলো। তেওঁৰ সঠিক কথা আছিল, ‘এই সকলোবোৰ টুইট আৰু মেছেজত মই হাঁহিছো। মই ইয়াৰ পৰা কেৱল পজিটিভ ল’বলৈ ওলাইছো। এই ঘটনাই মোক অধিক আত্মবিশ্বাসহে দিছে।’- সোমবাৰে সন্ধিয়া চণ্ডীগড়ত অৱতৰণ কৰাৰ পিছতে বৰ্তমান এটা ব্যক্তিগত কোম্পানীৰ নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ মুৰব্বী আৰ্শদ্বীপৰ পিতৃ দৰ্শনে কয়।

ডুবাই আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেট ষ্টেডিয়ামত উপস্থিত থাকি আৰ্শদ্বীপৰ পিতৃ দৰ্শন আৰু মাতৃ বলজীতে পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ খেল চাই আছিল। যিদৰে বিৰাট কোহলীয়ে মেচৰ পাছৰ সংবাদমেলত উল্লেখ কৰিছিল যে দলীয় পৰিৱেশ এনেকুৱা যে খেলপথাৰত কঠিন দিন এটাৰ পাছত আৰ্শদ্বীপে নিজকে এৰি দিয়া যেন অনুভৱ নকৰে, সেইদৰে আৰ্শদ্বীপৰ মাতৃয়েও প্ৰকাশ কৰে যে সমগ্ৰ ভাৰতীয় দলে সঁচাকৈয়ে যুৱকজনক সমৰ্থন কৰিছে।

বলজীতে কয়, "আৰ্শদ্বীপে আমাক জনাইছে যে সমগ্ৰ ভাৰতীয় দলে তেওঁক সমৰ্থন কৰি আছে।"

ৰবি বিষ্ণয়ৰ বলিঙত চেজ অফ কৰি ১৮ নম্বৰত পাকিস্তানৰ বেটছমেন আছিফ আলীৰ মোটামুটি ৰেগুলেচন চান্স ড্ৰপ কৰাৰ পিছত বাওঁহাতৰ ছিমাৰগৰাকীয়ে ছ’চিয়েল মিডিয়াৰ ট্ৰ’লৰ বলি হৈছিল। ভুৱনেশ্বৰ কুমাৰৰ পৰৱৰ্তী অভাৰত আছিফে ৬ আৰু ৪ মাৰি মেচখন সম্পূৰ্ণৰূপে পাকিস্তানৰ দিশে দোলা দি এই ড্ৰপটো ব্যয়বহুল বুলি প্ৰমাণিত হয়। আৰ্শদ্বীপে শেষৰ অভাৰত আছিফ এল বি ডব্লিউক ফান্দত পেলাইছিল যদিও তেতিয়ালৈকে তেওঁ পাকিস্তানক জয়ৰ স্পৰ্শকাতৰ দূৰত্বত লৈ গৈছিল।

তেওঁলোকৰ পুত্ৰই কৰা ব্যৱহাৰৰ বিষয়ে সোধাত আৰ্শদ্বীপৰ দেউতাকে এক চমকলগা উত্তৰ দিলে।

“এজন অভিভাৱক হিচাপে সঁচাকৈয়ে বেয়া লাগে। তেওঁৰ বয়স মাত্ৰ ২৩ বছৰ। ট্ৰ’লৰ বিষয়ে বেছি ক’ব নিবিচাৰো। সকলোৰে মুখ বন্ধ কৰিব নোৱাৰি৷ অনুৰাগী অবিহনে খেল নাথাকে। কিছুমানে যিয়েই নহওক আপোনাৰ কাষত থিয় দিয়ে আৰু আন কিছুমানে এটাও ক্ষতি হজম কৰিব নোৱাৰে৷ কিন্তু দিনৰ শেষত এটা দলেহে জয়ী হ’ব পাৰে।’ বুলি দৰ্শনে কয়।

ভাৰতে এতিয়া শ্ৰীলংকা আৰু আফগানিস্তানৰ বিৰুদ্ধে অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া পৰৱৰ্তী দুখন ছুপাৰ ৪ মেচত জীৱন-মৃত্যুৰ পৰিস্থিতিৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া হৈছে যাতে দেওবাৰে ফাইনেললৈ যোগ্যতা অৰ্জন কৰাৰ সুযোগ লাভ কৰিব পাৰে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি