• Home
  • »
  • News
  • »
  • sports
  • »
  • ভাৰত পোৱাৰ লগে লগে দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ এই খেলুৱৈজনে মন্দিৰত সেৱা জনাই ক'লে- জয় মাতা দি ...

ভাৰত পোৱাৰ লগে লগে দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ এই খেলুৱৈজনে মন্দিৰত সেৱা জনাই ক'লে- জয় মাতা দি ...

কেশৱ মহাৰাজো একেটা দলৰ অংশ। কেশৱ মহাৰাজে হিন্দু দেৱতাসকলক উপাসনা কৰে আৰু তেওঁ হনুমানৰ এজন ডাঙৰ ভক্ত। নৱৰাত্ৰিৰ বিশেষ উপলক্ষে তেওঁ প্ৰথমে তিৰুৱন্তপুৰমৰ পদ্মানন্দ স্বামী মন্দিৰত প্ৰাৰ্থনা কৰে।

কেশৱ মহাৰাজো একেটা দলৰ অংশ। কেশৱ মহাৰাজে হিন্দু দেৱতাসকলক উপাসনা কৰে আৰু তেওঁ হনুমানৰ এজন ডাঙৰ ভক্ত। নৱৰাত্ৰিৰ বিশেষ উপলক্ষে তেওঁ প্ৰথমে তিৰুৱন্তপুৰমৰ পদ্মানন্দ স্বামী মন্দিৰত প্ৰাৰ্থনা কৰে।

কেশৱ মহাৰাজো একেটা দলৰ অংশ। কেশৱ মহাৰাজে হিন্দু দেৱতাসকলক উপাসনা কৰে আৰু তেওঁ হনুমানৰ এজন ডাঙৰ ভক্ত। নৱৰাত্ৰিৰ বিশেষ উপলক্ষে তেওঁ প্ৰথমে তিৰুৱন্তপুৰমৰ পদ্মানন্দ স্বামী মন্দিৰত প্ৰাৰ্থনা কৰে।

  • Share this:
সমগ্ৰ দেশতে নৱৰাত্ৰি পূজা আৰম্ভ হৈছে। পৰৱৰ্তী ৯ দিনৰ বাবে ভাৰতত দেৱী মাতাৰ উপাসনা কৰা হ'ব। আজিকালি ভাৰতৰ জনসাধাৰণ ভক্তিত নিমজ্জিত হৈ থকাৰ সময়ত, দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ এজন ক্ৰিকেটাৰেও এই বিশেষ দিনটোত মন্দিৰ দৰ্শন কৰিছে আৰু প্ৰণাম কৰিছে।

কেশৱে মন্দিৰত সেৱা জনালে

দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ দলটো ৩ খন টি-২০ আৰু ৩ খন এদিনীয়া খেলৰ বাবে ভাৰতলৈ আহিছে। কেশৱ মহাৰাজো একেটা দলৰ অংশ। কেশৱ মহাৰাজে হিন্দু দেৱতাসকলক উপাসনা কৰে আৰু তেওঁ হনুমানৰ এজন ডাঙৰ ভক্ত। নৱৰাত্ৰিৰ বিশেষ উপলক্ষে তেওঁ প্ৰথমে তিৰুৱন্তপুৰমৰ পদ্মানন্দ স্বামী মন্দিৰত প্ৰাৰ্থনা কৰে।

ধুতি পিন্ধা দেখা গৈছে

কেৱল এয়াই নহয়, কেশৱে পৰম্পৰাগত ধৰণে ধুতি পিন্ধিও উপাসনা কৰিছিল। ফটোখন শ্বেয়াৰ কৰাৰ সময়ত, তেওঁ কেপশ্বনত নৱৰাত্ৰিৰ বাবে সকলোকে অভিনন্দন জনায়। ইয়াৰ উপৰিও, তেওঁ তেওঁৰ শিৰোনামত জয় মাতা দি লিখিছিল। কেশৱ উত্তৰ প্ৰদেশৰ চুলতানপুৰৰ আৰু তেওঁৰ পূৰ্বপুৰুষসকলে ১৮৭৪ চনত ডাৰ্বানত বসতি স্থাপন কৰিছিল। বছৰ বছৰ ধৰি দক্ষিণ আফ্ৰিকাত বাস কৰা কেশৱৰ এতিয়াও ভাৰতৰ প্ৰতি যথেষ্ট মৰম আৰু সন্মান আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি