• Home
  • »
  • News
  • »
  • shillong
  • »
  • পুৰণি আইন বাতিল কৰিব কেন্দ্ৰই, ৰিজিজুৱে কয় যে সাধাৰণ মানুহৰ শান্তিপূৰ্ণ জীৱন যাপন কৰাৰ অধিকাৰ আছে ...

পুৰণি আইন বাতিল কৰিব কেন্দ্ৰই, ৰিজিজুৱে কয় যে সাধাৰণ মানুহৰ শান্তিপূৰ্ণ জীৱন যাপন কৰাৰ অধিকাৰ আছে ...

কেন্দ্ৰীয় আইন মন্ত্ৰী কিৰেন ৰিজিজুৱে শনিবাৰে কৈছে যে কিছুমান পুৰণি আইনে সাধাৰণ মানুহৰ জীৱনত বাধাৰ সৃষ্টি কৰে। আমি মানুহৰ বোজা হ্ৰাস কৰিব লাগিব।

কেন্দ্ৰীয় আইন মন্ত্ৰী কিৰেন ৰিজিজুৱে শনিবাৰে কৈছে যে কিছুমান পুৰণি আইনে সাধাৰণ মানুহৰ জীৱনত বাধাৰ সৃষ্টি কৰে। আমি মানুহৰ বোজা হ্ৰাস কৰিব লাগিব।

কেন্দ্ৰীয় আইন মন্ত্ৰী কিৰেন ৰিজিজুৱে শনিবাৰে কৈছে যে কিছুমান পুৰণি আইনে সাধাৰণ মানুহৰ জীৱনত বাধাৰ সৃষ্টি কৰে। আমি মানুহৰ বোজা হ্ৰাস কৰিব লাগিব।

  • Share this:
কেন্দ্ৰীয় আইন মন্ত্ৰী কিৰেন ৰিজিজুৱে শনিবাৰে কৈছে যে কিছুমান পুৰণি আইনে সাধাৰণ মানুহৰ জীৱনত বাধাৰ সৃষ্টি কৰে। আমি মানুহৰ বোজা হ্ৰাস কৰিব লাগিব। প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বিচাৰে যে সাধাৰণ মানুহে শান্তিপূৰ্ণ জীৱন যাপন কৰক আৰু চৰকাৰৰ হস্তক্ষেপত তেওঁৰ জীৱন অতি কম হ'ব লাগে। গতিকে আমি সিদ্ধান্ত লৈছো যে আমি সেই আইনবোৰ আঁতৰাই দিম যিবোৰ প্ৰাচীন আৰু বৰ্তমান যাৰ কোনো যুক্তি নাই। আমি ইতিমধ্যে ১,৫০০ অস্তিত্বহীন আইন আঁতৰাই দিছো।

কেন্দ্ৰীয় আইন মন্ত্ৰী কিৰেন ৰিজিজু চাকৰি মেলাৰ বাবে শনিবাৰে আবেলি শ্বিলঙত উপস্থিত হৈছিল। "প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে চাকৰি মেলা উদ্বোধন কৰে আৰু সমগ্ৰ দেশৰ ৭৫,০০০ লোকক চৰকাৰৰ পৰা নিযুক্তি পত্ৰ প্ৰদান কৰে। শ্বিলঙৰ যুৱক-যুৱতীসকলক নিযুক্তি পত্ৰও দিয়া হৈছে। সকলোকে অভিনন্দন জনায়।

আনহাতে, ৰিজিজুৰ কাৰ্যালয়ে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ বক্তব্য পুনৰ টুইট কৰে – ষ্টাৰ্টআপ ইণ্ডিয়া অভিযানে সমগ্ৰ বিশ্বতে দেশৰ যুৱপ্ৰজন্মৰ সম্ভাৱনা প্ৰতিষ্ঠা কৰিছে। ২০১৪ চনলৈকে, য'ত দেশত মাত্ৰ কেইশমান ষ্টাৰ্ট-আপ আছিল, আজি এই সংখ্যা ৮০ হাজাৰতকৈ ওপৰলৈ বৃদ্ধি পাইছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি