• Home
  • »
  • News
  • »
  • shillong
  • »
  • Mukul Sangma Join Tmc : মেঘালয়ৰ মুখ্য বিৰোধী দল তৃণমূল ! মুকুলকে ধৰি ১২ জন বিধায়কে যোগদান কৰে TMCত...

Mukul Sangma Join Tmc : মেঘালয়ৰ মুখ্য বিৰোধী দল তৃণমূল ! মুকুলকে ধৰি ১২ জন বিধায়কে যোগদান কৰে TMCত...

ত্ৰিপুৰা, গোৱা আৰু হাৰিয়ানাকে ধৰি কেইবাখনো ৰাজ্যৰ পিছত, মেঘালয় কংগ্ৰেছত তৃণমূলে (TMC) এক ডাঙৰ প্ৰভাৱ পেলাইছে। মেঘালয় (Meghalaya)ৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী মুকুল চাংমা (Mukul Sangma)কে ধৰি ১২ জন কংগ্ৰেছ বিধায়কে তৃণমূলত যোগদান কৰে।

ত্ৰিপুৰা, গোৱা আৰু হাৰিয়ানাকে ধৰি কেইবাখনো ৰাজ্যৰ পিছত, মেঘালয় কংগ্ৰেছত তৃণমূলে (TMC) এক ডাঙৰ প্ৰভাৱ পেলাইছে। মেঘালয় (Meghalaya)ৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী মুকুল চাংমা (Mukul Sangma)কে ধৰি ১২ জন কংগ্ৰেছ বিধায়কে তৃণমূলত যোগদান কৰে।

ত্ৰিপুৰা, গোৱা আৰু হাৰিয়ানাকে ধৰি কেইবাখনো ৰাজ্যৰ পিছত, মেঘালয় কংগ্ৰেছত তৃণমূলে (TMC) এক ডাঙৰ প্ৰভাৱ পেলাইছে। মেঘালয় (Meghalaya)ৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী মুকুল চাংমা (Mukul Sangma)কে ধৰি ১২ জন কংগ্ৰেছ বিধায়কে তৃণমূলত যোগদান কৰে।

  • Share this:
ত্ৰিপুৰা, গোৱা আৰু হাৰিয়ানাকে ধৰি কেইবাখনো ৰাজ্যৰ পিছত, মেঘালয় কংগ্ৰেছত তৃণমূলে (TMC) এক ডাঙৰ প্ৰভাৱ পেলাইছে। মেঘালয় (Meghalaya)ৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী মুকুল চাংমা (Mukul Sangma)কে ধৰি ১২ জন কংগ্ৰেছ বিধায়কে তৃণমূলত যোগদান কৰে। ফলস্বৰূপে, মমতা বেনাৰ্জীৰ দলে (Mukul Sangma Join Tmc) এতিয়া উত্তৰ-পূবৰ ৰাজ্যখনত বিৰোধীৰ মৰ্যাদা লাভ কৰিছে।

মেঘালয়ত বৰ্তমান কংগ্ৰেছৰ বিধায়কৰ সংখ্যা আছিল ১৮ জন।  ১২ জন বিধায়কে তৃণমূলত যোগদান কৰিছে। ৬০ আসনৰ মেঘালয় বিধানসভাত এন ডি এৰ ৪০ জন বিধায়ক আছে আৰু কংগ্ৰেছ ৬ ত থিয় হৈছে। মুকুল চাংমা ২০১০ চনৰ পৰা ২০১৮ চনলৈ মেঘালয়ৰ মুখ্যমন্ত্ৰী আছিল। তেওঁ বৰ্তমান মেঘালয়ৰ বিৰোধী দলৰ নেতা। পূব গাৰো পাহাৰৰ প্ৰভাৱশালী নেতা মুকুলে দল ত্যাগ কৰাৰ পিছত মেঘালয়ত কংগ্ৰেছ বিধ্বস্ত হৈছে আৰু অপ্ৰত্যাশিতভাৱে, তৃণমূলে বিৰোধীৰ মৰ্যাদা লাভ কৰে।

বুধবাৰে তেওঁৰ যোগদানৰ খবৰ পোহৰলৈ আহিলেও বৃহস্পতিবাৰে মুকুল চাংমাই এখন সংবাদমেল অনুষ্ঠিত কৰিছে। তাত তেওঁ মমতা বেনাৰ্জীক প্ৰশংসা কৰি কয়, "মমতা বন্দোপাধ্যায়ে বিৰোধী হৈ বিজেপিক পৰাজিত কৰিব পাৰে। কংগ্ৰেছে জনসাধাৰণৰ আশা পূৰণ কৰি বিজেপিক ক্ষমতাচ্যুত কৰিবলৈ সক্ষম নহয়। গতিকে আমি মমতা বেনাৰ্জীৰ নেতৃত্বত কাম কৰিম। ''

হাৰিয়ানা কংগ্ৰেছৰ প্ৰাক্তন সাংসদ অশোক তানৱাৰে যোৱা মঙলবাৰে, ২৩ নৱেম্বৰত তৃণমূলত যোগদান কৰিছিল। প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ আৰু কংগ্ৰেছ নেতা কীৰ্তি আজাদেও তৃণমূলত নাম ভৰ্তি কৰিছে। কীৰ্তিয়ে বিজেপি ত্যাগ কৰিছিল আৰু ২০১৯ চনত কংগ্ৰেছত যোগদান কৰিছিল। কিন্তু লোকসভা নিৰ্বাচনত তেওঁ পৰাজিত হৈছিল। মমতা বেনাৰ্জীৰ দিল্লী ভ্ৰমণৰ সময়ত জাভেদ আখটাৰ, সুধীন্দ্ৰ কুলকাৰ্ণী আৰু পৱন বৰ্মাও তৃণমূলৰ ওচৰলৈ আহিছে। এইবাৰ ১২ জন বিধায়কৰ সৈতে মেঘালয়ৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তৃণমূললৈ আহিছে।

News in Assamese | Latest News in Assamese । India News in Assamese
Published by:Kokil Sarma
First published: