• Home
  • »
  • News
  • »
  • shillong
  • »
  • IRCTC Package: পৰ্যটকসকলৰ বাবে অসম আৰু মেঘালয় ভ্ৰমণৰ সুন্দৰ সুযোগ ! IRCTC এ লৈ আহিছে সুন্দৰ পেকেজ ...

IRCTC Package: পৰ্যটকসকলৰ বাবে অসম আৰু মেঘালয় ভ্ৰমণৰ সুন্দৰ সুযোগ ! IRCTC এ লৈ আহিছে সুন্দৰ পেকেজ ...

ভাৰতীয় ৰে'লৱে কেটাৰিং এণ্ড টুৰিজম কৰ্পোৰেশ্যনে (IRCTC) এক অতি বিলাসী আৰু সুলভ ভ্ৰমণ পেকেজ আগবঢ়াইছে। এই পেকেজটোত দৰ্শনীয় ক্ৰুজেৰে ব্ৰহ্মপুত্ৰ নদী (Brahmaputra River) ভ্ৰমণ  অন্তৰ্ভুক্ত আছে।

ভাৰতীয় ৰে'লৱে কেটাৰিং এণ্ড টুৰিজম কৰ্পোৰেশ্যনে (IRCTC) এক অতি বিলাসী আৰু সুলভ ভ্ৰমণ পেকেজ আগবঢ়াইছে। এই পেকেজটোত দৰ্শনীয় ক্ৰুজেৰে ব্ৰহ্মপুত্ৰ নদী (Brahmaputra River) ভ্ৰমণ  অন্তৰ্ভুক্ত আছে।

ভাৰতীয় ৰে'লৱে কেটাৰিং এণ্ড টুৰিজম কৰ্পোৰেশ্যনে (IRCTC) এক অতি বিলাসী আৰু সুলভ ভ্ৰমণ পেকেজ আগবঢ়াইছে। এই পেকেজটোত দৰ্শনীয় ক্ৰুজেৰে ব্ৰহ্মপুত্ৰ নদী (Brahmaputra River) ভ্ৰমণ  অন্তৰ্ভুক্ত আছে।

  • Share this:
যদি আপুনি অসম আৰু মেঘালয়ত ঘূৰি ফুৰাৰ কথা ভাবি আছে, তেন্তে আপোনাৰ বাবে এটা ডাঙৰ সুযোগ আছে। দৰাচলতে, ভাৰতীয় ৰে'লৱে কেটাৰিং এণ্ড টুৰিজম কৰ্পোৰেশ্যনে (IRCTC) এক অতি বিলাসী আৰু সুলভ ভ্ৰমণ পেকেজ আগবঢ়াইছে। এই পেকেজটোত দৰ্শনীয় ক্ৰুজেৰে ব্ৰহ্মপুত্ৰ নদী (Brahmaputra River) ভ্ৰমণ  অন্তৰ্ভুক্ত আছে।

এই ভ্ৰমণ পেকেজটো কিমান?
এই পেকেজৰ ভিতৰত, আইআৰচিটিচিয়ে গুৱাহাটী, শ্বিলং, চেৰাপুঞ্জী আৰু মেঘালয়ৰ পূব খাচী পাহাৰৰ মাওলিনং স্থান সামৰি লৈছে। এই পেকেজটোত, আপুনি ৫ ৰাতি আৰু ৬ দিনত যাত্ৰা কৰিব পাৰিব। যাত্ৰীসকলে এই ভ্ৰমণ পেকেজৰ বাবে ৩২,৩১৫ টকা ব্যয় কৰিব লাগিব। জিএছটিও এই ভাড়াত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে।

IRCTCএ টুইট কৰিছে, "ব্ৰহ্মপুত্ৰ নদীত এটা ৰোমাঞ্চকৰ ভ্ৰমণ উপভোগ কৰিব বিচাৰে নেকি? আমাৰ 6D/5N ভ্ৰমণ বুক কৰক যি আপোনাক #Northeast আটাইতকৈ সুন্দৰ দৰ্শন ক্ষেত্ৰলৈ লৈ যাব।"

যাত্ৰা কেতিয়া আৰম্ভ হ'ব?
এই পেকেজৰ যাত্ৰা ২৬ এপ্ৰিল, ২০২২-ৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব। এই ভ্ৰমণ পেকেজৰ বাবে বুকিং আইআৰচিটিচি ৱেবছাইট www.irctctourism.com যাত্ৰীসকলে অনলাইন কৰিব পাৰে। আই.আৰ.চি.টি.চি. পৰ্যটন সুবিধা কেন্দ্ৰ, আঞ্চলিক কাৰ্যালয়ৰ জৰিয়তেও বুকিং কৰিব পাৰি।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি