• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • Lockdown-like Curfew in Delhi: দিল্লীত Weekend Curfew ! দ্ৰুতগতিত বৰ্ধিত কৰোনা ঘটনাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত DDMAৰ বৈঠকত সিদ্ধান্ত ...

Lockdown-like Curfew in Delhi: দিল্লীত Weekend Curfew ! দ্ৰুতগতিত বৰ্ধিত কৰোনা ঘটনাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত DDMAৰ বৈঠকত সিদ্ধান্ত ...

দিল্লীত বৰ্ধিত ক'ৰোনা ঘটনাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি চৰকাৰে ইতিমধ্যে নিশাৰ কাৰফিউ নিৰ্দেশ জাৰি কৰিছিল। তথাপিও, ডি.ডি.এম.এ.-য়ে এতিয়া ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ গতি হ্ৰাস নোহোৱাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি উইকএণ্ড কাৰফিউ আদেশ জাৰি কৰিছে।

দিল্লীত বৰ্ধিত ক'ৰোনা ঘটনাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি চৰকাৰে ইতিমধ্যে নিশাৰ কাৰফিউ নিৰ্দেশ জাৰি কৰিছিল। তথাপিও, ডি.ডি.এম.এ.-য়ে এতিয়া ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ গতি হ্ৰাস নোহোৱাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি উইকএণ্ড কাৰফিউ আদেশ জাৰি কৰিছে।

দিল্লীত বৰ্ধিত ক'ৰোনা ঘটনাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি চৰকাৰে ইতিমধ্যে নিশাৰ কাৰফিউ নিৰ্দেশ জাৰি কৰিছিল। তথাপিও, ডি.ডি.এম.এ.-য়ে এতিয়া ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ গতি হ্ৰাস নোহোৱাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি উইকএণ্ড কাৰফিউ আদেশ জাৰি কৰিছে।

  • Share this:
ক'ৰোনা মহামাৰীৰ ঘটনাৰ বৰ্ধিত গতিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি দিল্লীত Weekend Curfew। দিল্লী দুৰ্যোগ ব্যৱস্থাপনা কৰ্তৃপক্ষৰ (DDMA) এখন বৈঠকত এই সিদ্ধান্ত। দিল্লী (Delhi)ত দ্ৰুতগতিত বৰ্ধিত কৰোনা ঘটনাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি এই সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছে। আগতে নিশা দিল্লীত কাৰফিউ বলবৎ আছিল। ডি.ডি.এম.এ.-ৰ বৈঠকত এইটোও সিদ্ধান্ত লোৱা হয় যে চৰকাৰী কাৰ্যালয়ত অত্যাৱশ্যকীয় সেৱা থকা লোকসকলৰ বাহিৰে সকলো লোকে ঘৰৰ পৰা কাম কৰিব লাগে। ইয়াৰ উপৰিও, ব্যক্তিগত প্ৰতিষ্ঠানত ঘৰৰ পৰা ৫০ শতাংশ কাম কৰিবলৈ কোৱা হৈছে।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese

উল্লেখ্য যে দিল্লীত বৰ্ধিত ক'ৰোনা ঘটনাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি চৰকাৰে ইতিমধ্যে নিশাৰ কাৰফিউ নিৰ্দেশ জাৰি কৰিছিল। তথাপিও, ডি.ডি.এম.এ.-য়ে এতিয়া ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ গতি হ্ৰাস নোহোৱাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি উইকএণ্ড কাৰফিউ আদেশ জাৰি কৰিছে। ইয়াৰ অধীনত, অত্যাৱশ্যকীয় সেৱাৰ বাহিৰে সকলো কাৰ্যালয়ত ৱাৰ্ক ফ্ৰম হোম জাৰি কৰা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: