• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • Private School Fees: ব্যক্তিগত খণ্ডৰ বিদ্যালয়ে শিক্ষাৰ্থীৰ অভিভাৱকক ঘূৰাই দিব লাগিব মাচুলৰ ১৫ শতাংশ ধন, চৰকাৰে জাৰি কৰিলে নিৰ্দেশ...

Private School Fees: ব্যক্তিগত খণ্ডৰ বিদ্যালয়ে শিক্ষাৰ্থীৰ অভিভাৱকক ঘূৰাই দিব লাগিব মাচুলৰ ১৫ শতাংশ ধন, চৰকাৰে জাৰি কৰিলে নিৰ্দেশ...

দিল্লী চৰকাৰে এতিয়া সকলো ব্যক্তিগত বিদ্যালয়ক ২০২০-২১ শিক্ষাবৰ্ষত আৰোপ কৰা মাচুল ১৫ শতাংশ হ্ৰাস কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছে।

দিল্লী চৰকাৰে এতিয়া সকলো ব্যক্তিগত বিদ্যালয়ক ২০২০-২১ শিক্ষাবৰ্ষত আৰোপ কৰা মাচুল ১৫ শতাংশ হ্ৰাস কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছে।

দিল্লী চৰকাৰে এতিয়া সকলো ব্যক্তিগত বিদ্যালয়ক ২০২০-২১ শিক্ষাবৰ্ষত আৰোপ কৰা মাচুল ১৫ শতাংশ হ্ৰাস কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছে।

  • Share this:
দিল্লী চৰকাৰে ক'ৰোনা ভাইৰাছ (Corona Virus)ত ভুগি থকা অভিভাৱকসকলক গুৰুত্বপূৰ্ণ সকাহ দিয়াৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। দিল্লী উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ (Delhi high court) নিৰ্দেশ অনুসৰি, দিল্লী চৰকাৰে এতিয়া সকলো ব্যক্তিগত বিদ্যালয়ক ২০২০-২১ শিক্ষাবৰ্ষত আৰোপ কৰা মাচুল ১৫ শতাংশ হ্ৰাস কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছে। দিল্লী চৰকাৰে ব্যক্তিগত বিদ্যালয়ৰ বাবে অভিভাৱকৰ মাচুলৰ বিষয়ে বিভ্ৰান্তি দূৰ কৰিবলৈ এনে কৰিছে।

উদাহৰণ স্বৰূপে, যদি ২০২০-২১ বিত্তীয় বৰ্ষত মাহিলী বিদ্যালয় মাচুল ৩,০০০ টকা হয়, বিদ্যালয়বোৰে ১৫ শতাংশ কৰ্তন কৰাৰ পিছত অভিভাৱকসকলক মাত্ৰ ২,৫৫০ টকা মাচুল ল'ব। বিদ্যালয়সমূহক নিৰ্দেশ দিয়া হৈছে যে বিদ্যালয়সমূহে মাচুল ঘূৰাই দিব লাগিব বা অধিক মাচুল মিলাব লাগিব যদি বিদ্যালয়সমূহে অভিভাৱকৰ পৰা তাতকৈ অধিক মাচুল লয়।
Published by:Kokil Sarma
First published: