• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • Covid-19 in Delhi: দিল্লীত প্ৰতিদিনে বাঢ়িছে আক্ৰান্তৰ সংখ্যা ! বুধবাৰে আক্ৰান্ত ১৩৬৭ জন, এজনৰ মৃত্যু ...

Covid-19 in Delhi: দিল্লীত প্ৰতিদিনে বাঢ়িছে আক্ৰান্তৰ সংখ্যা ! বুধবাৰে আক্ৰান্ত ১৩৬৭ জন, এজনৰ মৃত্যু ...

দিল্লীত, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত কোভিড-19ৰ ১৩৬৭ টা নতুন ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে। দিল্লী স্বাস্থ্য বিভাগে প্ৰকাশ কৰা তথ্য অনুসৰি, ১৩০০ ৰো অধিক নতুন ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ লগতে ১০৪২ জন লোক আৰোগ্য হৈছে।

দিল্লীত, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত কোভিড-19ৰ ১৩৬৭ টা নতুন ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে। দিল্লী স্বাস্থ্য বিভাগে প্ৰকাশ কৰা তথ্য অনুসৰি, ১৩০০ ৰো অধিক নতুন ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ লগতে ১০৪২ জন লোক আৰোগ্য হৈছে।

দিল্লীত, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত কোভিড-19ৰ ১৩৬৭ টা নতুন ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে। দিল্লী স্বাস্থ্য বিভাগে প্ৰকাশ কৰা তথ্য অনুসৰি, ১৩০০ ৰো অধিক নতুন ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ লগতে ১০৪২ জন লোক আৰোগ্য হৈছে।

  • Share this:
ৰাজধানী দিল্লীত প্ৰতিদিনে ক'ৰোনাৰ নতুন ঘটনা বৃদ্ধি পাইছে, ইয়াৰ সৈতে, এতিয়া প্ৰতিদিনে এজন বা দুজন সংক্ৰমিত লোকৰো মৃত্যু হৈছে। দিল্লীত, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত কোভিড-19ৰ ১৩৬৭ টা নতুন ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে। দিল্লী স্বাস্থ্য বিভাগে প্ৰকাশ কৰা তথ্য অনুসৰি, ১৩০০ ৰো অধিক নতুন ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ লগতে ১০৪২ জন লোক আৰোগ্য হৈছে। এজন সংক্ৰমিত ব্যক্তিৰ মৃত্যু হৈছে। আটাইতকৈ উদ্বেগজনক কথাটো হ'ল যে দিল্লীত সক্ৰিয় ঘটনাৰ সংখ্যা এতিয়া ৪৮৩২ লৈ বৃদ্ধি পাইছে।

ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীত কোভিড-19ৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ বাবে শংকিত হৈ, বজাৰত নিয়ম অনুসৰণ কৰি ব্যৱসায়ী সংগঠনবোৰ পুনৰ আৰম্ভ হৈছে। ইয়াৰ অধীনত, নিয়মীয়াকৈ চেনিটাইজেচন কৰা হৈছে। কৰিব লগা, নকৰিব লগা পোষ্টাৰ লগোৱা হৈছে আৰু মানুহে সঠিকভাৱে মুখা মাস্ক আছে, এইটোও নিশ্চিত কৰা হৈছে। স্বাস্থ্য বিভাগৰ চৰকাৰী তথ্য অনুসৰি, দিল্লীত যোৱা কেইদিনমানধৰি কৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ ঘটনা বৃদ্ধি পাই আহিছে। ১১ এপ্ৰিলত চিকিৎসাধীন ৰোগীৰ সংখ্যা আছিল ৬০১ যি এতিয়া ৪,১৬৮ লৈ বৃদ্ধি হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি