• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • New Excise Policy: কাইলৈৰ পৰা ৪৫ দিনলৈ বন্ধ থাকিব ব্যক্তিগত সুৰাৰ দোকান ! খোলা থাকিব চৰকাৰী সুৰাৰ দোকান...

New Excise Policy: কাইলৈৰ পৰা ৪৫ দিনলৈ বন্ধ থাকিব ব্যক্তিগত সুৰাৰ দোকান ! খোলা থাকিব চৰকাৰী সুৰাৰ দোকান...

representative image

representative image

দিল্লী চৰকাৰে (Delhi Government) ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীত নতুন আবকাৰী নীতি (New Excise Policy) প্ৰৱৰ্তন কৰিছে। ইয়াৰ বাবে, ১ অক্টোবৰৰ পৰা সকলো ব্যক্তিগত সুৰাৰ দোকান (Private Liquor Shops) বন্ধ থাকিব।

  • Share this:
দিল্লী চৰকাৰে (Delhi Government) ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীত নতুন আবকাৰী নীতি (New Excise Policy) প্ৰৱৰ্তন কৰিছে। ইয়াৰ বাবে, ১ অক্টোবৰৰ পৰা সকলো ব্যক্তিগত সুৰাৰ দোকান (Private Liquor Shops) বন্ধ থাকিব। ইয়াৰ মাজতে, কেৱল চৰকাৰী সুৰাৰ দোকান খুলিবলৈ অনুমতি দিয়া হ'ব। অৰ্থাৎ, পৰৱৰ্তী ৪৫ দিনৰ বাবে, দিল্লীত সুৰাৰ নাটনি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। তদুপৰি, সুৰাৰ দোকান আৰু সামগ্ৰীৰ বাহিৰত সুৰাৰ বাবে দীঘলীয়া শাৰী থাকিব পাৰে।

দৰাচলতে, ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীত ব্যক্তিগত সুৰাৰ দোকানবোৰ ১ অক্টোবৰৰ পৰা ডেৰ মাহৰ বাবে বন্ধ থাকিব, যি হৈছে মুঠ সুৰাৰ দোকানৰ প্ৰায় ৪০ শতাংশ। দিল্লী চৰকাৰৰ নতুন আবকাৰী নীতিৰ অধীনত, ২৬৬ খন ব্যক্তিগত সুৰাৰ দোকানকে ধৰি সকলো ৮৫০ খন সুৰাৰ দোকান মুকলি নিবিদাৰ জৰিয়তে ব্যক্তিগত কোম্পানীক হস্তান্তৰ কৰা হৈছে। ইফালে, নতুন অনুজ্ঞাপত্ৰধাৰীসকলে ১৭ নৱেম্বৰৰ পৰা চহৰখনত সুৰা বিক্ৰী আৰম্ভ কৰিব। যদিও সুৰাৰ খুচুৰা বিক্ৰীৰ বাবে চৰকাৰী সুৰাৰ দোকান খোলা থাকিব, এই চৰকাৰী দোকানবোৰ ১৬ নৱেম্বৰত বন্ধ হ'ব।
Published by:Kokil Sarma
First published: