• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • Amrita Hospital: প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে ফৰিদাবাদত উদ্বোধন কৰিলে ২৬০০ খন বিচনাযুক্ত এছিয়াৰ সৰ্ববৃহৎ ব্যক্তিগত চিকিৎসালয়

Amrita Hospital: প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে ফৰিদাবাদত উদ্বোধন কৰিলে ২৬০০ খন বিচনাযুক্ত এছিয়াৰ সৰ্ববৃহৎ ব্যক্তিগত চিকিৎসালয়

১৩০ একৰৰ এক বিশাল চৌহদত নিৰ্মাণ কৰা অত্যাধুনিক অমৃতা চিকিৎসালয়খনত এক সমৰ্পিত সাত মহলীয়া গৱেষণা খণ্ড আছে আৰু ইয়াক মাতা অমৃতানন্দময়ী মঠৰ অধীনত ছয় বছৰ ধৰি নিৰ্মাণ কৰা হৈছে।

১৩০ একৰৰ এক বিশাল চৌহদত নিৰ্মাণ কৰা অত্যাধুনিক অমৃতা চিকিৎসালয়খনত এক সমৰ্পিত সাত মহলীয়া গৱেষণা খণ্ড আছে আৰু ইয়াক মাতা অমৃতানন্দময়ী মঠৰ অধীনত ছয় বছৰ ধৰি নিৰ্মাণ কৰা হৈছে।

দিল্লী-মথুৰা পথৰ ওচৰত থকা ফৰিদাবাদৰ চেক্টৰ ৮৮-ৰ নতুন বৃহৎ চিকিৎসালয়খনত এক কোটি বৰ্গফুটৰ খালী এলেকা আছে আৰু চৌহদটোত এখন চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ো থাকিব।

  • Share this:
প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে আজি ফৰিদাবাদত ২,৬০০ বিচনাযুক্ত এখন ব্যক্তিগত চিকিৎসালয় উদ্বোধন কৰে যিখন অত্যাধুনিক প্ৰযুক্তিৰে সজ্জিত, যাৰ ভিতৰত আছে এক কেন্দ্ৰীভূত সম্পূৰ্ণ স্বয়ংক্ৰিয় পৰীক্ষাগাৰ, যি ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী অঞ্চলত স্বাস্থ্যসেৱা আন্তঃগাঁথনিৰ বাবে এক গুৰুত্বপূৰ্ণ উদগনি হ'ব।


এই অনুষ্ঠানত হাৰিয়ানাৰ ৰাজ্যপাল বান্দাৰু দত্তাত্ৰেয় আৰু মুখ্যমন্ত্ৰী মনোহৰ লাল খট্টৰও উপস্থিত আছিল। স্থিৰতাৰ কথা মনত ৰাখি ১৩০ একৰৰ এক বিশাল চৌহদত নিৰ্মাণ কৰা অত্যাধুনিক অমৃতা চিকিৎসালয়খনত এক সমৰ্পিত সাত মহলীয়া গৱেষণা খণ্ড আছে আৰু ইয়াক মাতা অমৃতানন্দময়ী মঠৰ অধীনত ছয় বছৰ ধৰি নিৰ্মাণ কৰা হৈছে।



নতুন চুপাৰ-স্পেচিয়েলিটি চিকিৎসালয়খন আৰম্ভণিতে ৫০০ খন বিচনাৰে মুকলি কৰা হৈছে আৰু পৰৱৰ্তী পাঁচ বছৰত পৰ্যায়ক্ৰমে সম্পূৰ্ণৰূপে কাৰ্যকৰী হ'ব বুলি আশা কৰা হৈছে। সম্পূৰ্ণৰূপে কাৰ্যকৰী হোৱাৰ পিছত, ৮১ টা বিশেষত্ব থকা চিকিৎসালয়খনক দিল্লী-এনচিআৰ আৰু দেশৰ সৰ্ববৃহৎ ব্যক্তিগত চিকিৎসালয় হিচাপে আখ্যা দিয়া হয় বুলি অৱগত কৰিছে। চিকিৎসালয়ৰ ভৱনবোৰ ৩৬ লাখ বৰ্গফুট নিৰ্মিত এলেকাত বিস্তৃত হ'ব, ১৪ মহলা টাৱাৰ হাউচিং মুখ্য চিকিৎসা সুবিধাৰ সৈতে থকা চিকিৎসালয়খনৰ ছাদত এটা হেলিপেডো আছে।




দিল্লী-মথুৰা পথৰ ওচৰত থকা ফৰিদাবাদৰ চেক্টৰ ৮৮-ৰ নতুন বৃহৎ চিকিৎসালয়খনত এক কোটি বৰ্গফুটৰ খালী এলেকা আছে আৰু চৌহদটোত এখন চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ো থাকিব। এক সমৰ্পিত সাত মহলীয়া গৱেষণা খণ্ড আৰু উৎকৰ্ষৰ আঠটা কেন্দ্ৰ, যাৰ ভিতৰত আছে গেষ্ট্ৰো-বিজ্ঞান, বৃক্ক বিজ্ঞান, হাড়ৰ ৰোগ আৰু আঘাত, সংৰোপণ, আৰু মাতৃ আৰু শিশুৰ যত্ন, চৌহদত অৱস্থিত। চিকিৎসালয়খনত ৰোগী-কেন্দ্ৰিক ৱাৰ্ড আৰু অ'পিডি আৰু এক হাই-টেক, সম্পূৰ্ণ-স্বয়ংক্ৰিয় কেন্দ্ৰীভূত পৰীক্ষাগাৰ আছে।

Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি