உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • new-delhi
    • »
    • ৱাশ্বিংটনলৈ যোৱাৰ পূৰ্বে প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে ক'লে- US, জাপান আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সৈতে সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰাৰ সুযোগ...

    ৱাশ্বিংটনলৈ যোৱাৰ পূৰ্বে প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে ক'লে- US, জাপান আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সৈতে সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰাৰ সুযোগ...

    File Pic

    File Pic

    আমেৰিকালৈ ৰাওনা হোৱাৰ পূৰ্বে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (Narendra Modi) কয়, 'জাপান, অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সৈতে আমাৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰাৰ এইটো এটা সুযোগ।'

    • Share this:
    প্ৰআমেৰিকালৈ ৰাওনা হোৱাৰ পূৰ্বে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (Narendra Modi) কয়, 'জাপান, অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সৈতে আমাৰ সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰাৰ এইটো এটা সুযোগ।' ধানমন্ত্ৰীয়ে কয়, '২২-২৫ ছেপ্টেম্বৰৰ ভিতৰত আমেৰিকা ভ্ৰমণৰ সময়ত মই ভাৰত-আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ব্যাপক গোলকীয় কৌশলগত অংশীদাৰিত্বৰ পৰ্যালোচনা কৰি ৰাষ্ট্ৰপতি জো বাইডেনৰ সৈতে পাৰস্পৰিক স্বাৰ্থৰ আঞ্চলিক আৰু গোলকীয় বিষয়সমূহৰ ওপৰত মত বিনিময় কৰিম।'

    তেওঁ কয়, "মই ৰাষ্ট্ৰপতি বাইডেন, অষ্ট্ৰেলিয়াৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী স্কট মৰিচন আৰু জাপানৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী য়োশিহিদে চুগাৰ সৈতে কোৱাড লিডাৰ্ছ সন্মিলনত অংশগ্ৰহণ কৰিম।" এই সন্মিলনে ইণ্ডো-পেচিফিক অঞ্চলৰ বাবে আমাৰ অংশীদাৰী দৃষ্টিভংগীৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি ভৱিষ্যতৰ ব্যস্ততাৰ বাবে অগ্ৰাধিকাৰ চিনাক্ত কৰাৰ সুযোগ প্ৰদান কৰে।'

    "মোৰ আমেৰিকা ভ্ৰমণ হৈছে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ সৈতে এক ব্যাপক গোলকীয় কৌশলগত অংশীদাৰীত্ব শক্তিশালী কৰা, আমাৰ কৌশলগত অংশীদাৰ জাপান আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সৈতে সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰা আৰু গুৰুত্বপূৰ্ণ গোলকীয় বিষয়ত আমাৰ সহযোগিতা আগবঢ়োৱাৰ এক সুযোগ," প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে তেওঁ বিশ্বব্যাপী বিষয়সমূহৰ ওপৰত আলোচনা কৰাৰ লগতে ভাৰত-আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ সহযোগিতাৰ বাবে আমেৰিকাৰ উপ ৰাষ্ট্ৰপতি কমলা হেৰিছক সাক্ষাৎ কৰাৰ বাবেও আশাবাদী।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: