• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • আতংকিত হোৱাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাইঃ দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী কেজৰিৱালৰ বৰ্ধিত ক'ভিড-১৯ সম্পৰ্কে মন্তব্য

আতংকিত হোৱাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাইঃ দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী কেজৰিৱালৰ বৰ্ধিত ক'ভিড-১৯ সম্পৰ্কে মন্তব্য

কেজৰিৱালে কয়, "দিল্লী আৰু পঞ্জাৱৰ পিছত, আপ এতিয়া গোৱাতো এটা ৰাজ্যিক স্বীকৃত দল।"

কেজৰিৱালে কয়, "দিল্লী আৰু পঞ্জাৱৰ পিছত, আপ এতিয়া গোৱাতো এটা ৰাজ্যিক স্বীকৃত দল।"

কেজৰিৱালে কয় যে, "মহানগৰখনত ক'ভিডৰ ঘটনা বাঢ়ি আহিছে। আমি ইয়াৰ ওপৰত নজৰ ৰাখিছো আৰু যিকোনো পদক্ষেপ লোৱা হ'ব। কিন্তু বেছিভাগ ঘটনাই মৃদু আৰু আতংকৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই"।

  • Share this:

দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে মঙলবাৰে কয় যে মহানগৰখনত ক'ভিড-১৯ ৰ ঘটনা বৃদ্ধি পাইছে কিন্তু বেছিভাগ নতুন ঘটনা মৃদু প্ৰকৃতিৰ হোৱাৰ বাবে আতংকিত হোৱাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই।


স্বাধীনতা দিৱসৰ পূৰ্বে এক কাৰ্যসূচীৰ সময়ত কেজৰিৱালে কয় যে, "মহানগৰখনত ক'ভিডৰ ঘটনা বাঢ়ি আহিছে। আমি ইয়াৰ ওপৰত নজৰ ৰাখিছো আৰু যিকোনো পদক্ষেপ লোৱা হ'ব। কিন্তু বেছিভাগ ঘটনাই মৃদু আৰু আতংকৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই"।


স্বাধীনতাৰ ৭৫ বছৰ সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ স্মৃতিত সমগ্ৰ দেশতে 'আজাদী কা অমৃত মহোৎসৱ' উদযাপন কৰা হৈছে। মুখ্যমন্ত্ৰী কেজৰিৱালে মঙলবাৰে ১১৫ ফুট উচ্চতাৰ ৫০০ তম ত্ৰিৰংগা পতাকা উত্তোলন কৰে।


উচ্চতম ন্যায়ালয়ত বিনামূলীয়া বিষয়ত পিআইএলৰ বিৰুদ্ধে আপৰ আবেদন সন্দৰ্ভত কেজৰিৱালে কয় যে আমাৰ একমাত্ৰ কথা হৈছে যে বিনামূলীয়া শিক্ষা, বিনামূলীয়া চিকিৎসা দিয়াটো বিনামূলীয়া নহয়। "এয়া যিকোনো দায়িত্বশীল চৰকাৰৰ কাম। ১০,০০০ কোটি টকাৰ ঋণ ৰেহাই দিয়া আৰু কৰ ৰেহাই দিয়াতোহে বিনামূলীয়া" বুলি তেওঁ মন্তব্য কৰে।



ইফালে, দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ফেব্ৰুৱাৰী বিধানসভা নিৰ্বাচনত প্ৰদৰ্শন পৰ্যালোচনাৰ ভিত্তিত নিৰ্বাচন আয়োগৰ পৰা গোৱাত তেওঁৰ দলে ৰাজ্যিক দলৰ মৰ্যাদা লাভ কৰা বুলিও ঘোষণা কৰে। ছ'চিয়েল মিডিয়াত নিৰ্বাচনী পেনেলৰ এক আনুষ্ঠানিক যোগাযোগৰ উদ্ধৃতি দি দলৰ আহ্বায়ক কেজৰিৱালে কয়, "দিল্লী আৰু পঞ্জাৱৰ পিছত, আপ এতিয়া গোৱাতো এটা ৰাজ্যিক স্বীকৃত দল।"
Published by:Subham Goswami
First published: