• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • Covid-19: দিল্লীত বাঢ়িছে Coronaত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা ! বিগত ২৪ ঘণ্টাত ১০৬৬ জন আক্ৰান্ত, পজিটিভিটী ৰেট ৬.৯১% ...

Covid-19: দিল্লীত বাঢ়িছে Coronaত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা ! বিগত ২৪ ঘণ্টাত ১০৬৬ জন আক্ৰান্ত, পজিটিভিটী ৰেট ৬.৯১% ...

File Photo

File Photo

দিল্লী চৰকাৰৰ তথ্য অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দিল্লীত ১০৬৬ টা নতুন কোৰোনা আক্ৰান্তৰ খবৰ পোৱা গৈছে, আনহাতে এই সময়ছোৱাত দুজন লোকৰো মৃত্যু হৈছে।

  • Share this:
ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী দিল্লীত ক'ৰোনাই আকৌ এবাৰ গতি লাভ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে। দিল্লী চৰকাৰৰ তথ্য অনুসৰি, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দিল্লীত ১০৬৬ টা নতুন কোৰোনা আক্ৰান্তৰ খবৰ পোৱা গৈছে, আনহাতে এই সময়ছোৱাত দুজন লোকৰো মৃত্যু হৈছে। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত মুঠ ৬৮৭ জন লোক কোৰোনাৰ পৰা আৰোগ্য হৈছে। যদি আমি ইতিবাচকতাৰ হাৰৰ কথা কওঁ, ই ৬.৯১ শতাংশত উপনীত হৈছে। বৰ্তমান, দিল্লীত সক্ৰিয় কোৰোনা আক্ৰান্তৰ মুঠ সংখ্যা হৈছে ৩২৩৯ জন।

১৮৮৯ জন আক্ৰান্ত হোম আইচোলেচনত
এই ৩২৩৯ জন আক্ৰান্তৰ ভিতৰত, ১,৯৮৯ জন হোম আইচোলেচনত আছে আনহাতে ১৮৪ জন চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হৈ আছে। অৱশ্যে, চৰকাৰে কৈছে যে কোভিড ৰোগীসকলৰ বাবে চিকিৎসালয়ত স্থানৰ কোনো অভাৱ নাই। মঙলবাৰে, দিল্লীত কেৱল ৭৮১ টা কৰোনা আক্ৰান্তৰ খবৰ পোৱা গৈছিল। সেয়েহে, এদিনত ২৮৫ টা আক্ৰান্তৰ ঘটনা বৃদ্ধি পাইছে।

দেশত কৰোনাত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা ৮ হাজাৰৰো অধিক
যোৱা ২৪ ঘণ্টাত, সমগ্ৰ দেশত ৮৩১৩ জন লোক কোৰোনাত আক্ৰান্ত হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে আৰু ৫৭ জনৰ মৃত্যুও প্ৰতিবেদিত হৈছে। দেশত সক্ৰিয় ঘটনাৰ মুঠ সংখ্যা ১.৪৫ লাখলৈ বৃদ্ধি পাইছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: