মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» নতুন দিল্লী

»Milk Price Hike: Amul ৰ পিছত এইবাৰ বাঢ়িল Mother Dairy গাখীৰৰ দাম, কাইলৈৰ পৰা কাৰ্যকৰী হ'ব নতুন নিৰিখ !

Milk Price Hike: Amul ৰ পিছত এইবাৰ বাঢ়িল Mother Dairy গাখীৰৰ দাম, কাইলৈৰ পৰা কাৰ্যকৰী হ'ব নতুন নিৰিখ !

Kokil Sarma | News18-Assam
Updated:July 10, 2021, 11:01 AM IST
Milk Price Hike: Amul ৰ পিছত এইবাৰ বাঢ়িল Mother Dairy গাখীৰৰ দাম, কাইলৈৰ পৰা কাৰ্যকৰী হ'ব নতুন নিৰিখ !
মাদাৰ ডেইৰী মিল্কৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ২ টকা বৃদ্ধি কৰা হৈছে। নতুন মূল্যসমূহ কাইলৈ অৰ্থাৎ ১১ জুলাই, ২০২১ তাৰিখে কাৰ্যকৰী হ'ব। ১ জুলাইৰ পৰা, আমুলে তেওঁৰ গাখীৰৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ২ টকা বৃদ্ধি কৰিছিল।

মাদাৰ ডেইৰী মিল্কৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ২ টকা বৃদ্ধি কৰা হৈছে। নতুন মূল্যসমূহ কাইলৈ অৰ্থাৎ ১১ জুলাই, ২০২১ তাৰিখে কাৰ্যকৰী হ'ব। ১ জুলাইৰ পৰা, আমুলে তেওঁৰ গাখীৰৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ২ টকা বৃদ্ধি কৰিছিল।

  • Share this:
এফালে পেট্ৰ'ল আৰু ডিজেলৰ মূল্য বৃদ্ধিয়ে সাধাৰণ লোকক হাৰাশাস্তি কৰি হৈছে। আনহাতে, গাখীৰৰ বৰ্ধিত মূল্যই (Milk Price Hike) এক তীব্ৰ আঘাত কৰিছে সাধাৰণ শ্ৰেণীৰ লোকসকলক। দুগ্ধজাত ব্ৰেণ্ড আমুল (Amul)ৰ পিছত, মাদাৰ ডেইৰী (Mother Dairy)য়েও গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰিছে। দিল্লীত মাদাৰ ডেইৰী মিল্কৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ২ টকা বৃদ্ধি কৰা হৈছে। নতুন মূল্যসমূহ কাইলৈ অৰ্থাৎ ১১ জুলাই, ২০২১ তাৰিখে কাৰ্যকৰী হ'ব। ১ জুলাইৰ পৰা, আমুলে তেওঁৰ গাখীৰৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ২ টকা বৃদ্ধি কৰিছিল।

কোম্পানীটোৱে কি কৈছে ?
মাদাৰ ডেইৰীয়ে কৈছিল যে ই ১১ জুলাই, ২০২১ ৰ পৰা দিল্লী-এনচিআৰত ইয়াৰ গাখীৰৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ২ টকা বৃদ্ধি কৰিবলৈ বাধ্য হৈছে। এই দুগ্ধ কোম্পানীটোৱে শেষবাৰৰ বাবে ২০১৯ চনৰ ডিচেম্বৰত গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰিছিল। এতিয়া কাইলৈৰ পৰা গ্ৰাহকসকলে নতুন দামত গাখীৰ পাব।
Published by: Kokil Sarma
First published: July 10, 2021, 10:56 AM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি