உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • new-delhi
    • »
    • PM Modi on Three Farm Laws: গুৰু নানক জয়ন্তীৰ দিনা প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে চৰ্চিত তিনিওখন নতুন কৃষি আইন প্ৰত্যাহাৰৰ ঘোষণা কৰিলে, জানক 5 টা ডাঙৰ পইণ্ট

    PM Modi on Three Farm Laws: গুৰু নানক জয়ন্তীৰ দিনা প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে চৰ্চিত তিনিওখন নতুন কৃষি আইন প্ৰত্যাহাৰৰ ঘোষণা কৰিলে, জানক 5 টা ডাঙৰ পইণ্ট

    শিখসকলৰ পৱিত্ৰ গুৰু নানক জন্মদিৱসৰ দিনা প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে এক ডাঙৰ ঘোষণা কৰিছে যে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে তিনিওখন কৃষি আইন বিধেয়ক প্ৰত্যাহাৰ কৰিব আৰু আগন্তুক সংসদ অধিৱেশনত প্ৰয়োজনীয় প্ৰক্ৰিয়া সমূহ সম্পূৰ্ণ কৰা হ'ব। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে প্ৰতিবাদকাৰী কৃষকসকলক কয় যে গুৰুপৰ্ব উপলক্ষে আপোনালোক নিজৰ ঘৰ আৰু খেতিপথাৰলৈ উভতি আহক।

    শিখসকলৰ পৱিত্ৰ গুৰু নানক জন্মদিৱসৰ দিনা প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে এক ডাঙৰ ঘোষণা কৰিছে যে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে তিনিওখন কৃষি আইন বিধেয়ক প্ৰত্যাহাৰ কৰিব আৰু আগন্তুক সংসদ অধিৱেশনত প্ৰয়োজনীয় প্ৰক্ৰিয়া সমূহ সম্পূৰ্ণ কৰা হ'ব। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে প্ৰতিবাদকাৰী কৃষকসকলক কয় যে গুৰুপৰ্ব উপলক্ষে আপোনালোক নিজৰ ঘৰ আৰু খেতিপথাৰলৈ উভতি আহক।

    শিখসকলৰ পৱিত্ৰ গুৰু নানক জন্মদিৱসৰ দিনা প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে এক ডাঙৰ ঘোষণা কৰিছে যে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে তিনিওখন কৃষি আইন বিধেয়ক প্ৰত্যাহাৰ কৰিব আৰু আগন্তুক সংসদ অধিৱেশনত প্ৰয়োজনীয় প্ৰক্ৰিয়া সমূহ সম্পূৰ্ণ কৰা হ'ব। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে প্ৰতিবাদকাৰী কৃষকসকলক কয় যে গুৰুপৰ্ব উপলক্ষে আপোনালোক নিজৰ ঘৰ আৰু খেতিপথাৰলৈ উভতি আহক।

    • Share this:
    নতুন দিল্লীঃ দেশবাসীক সম্বোধন কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে (প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী) শুকুৰবাৰে এক ডাঙৰ ঘোষণা কৰে আৰু কয় যে তেওঁৰ চৰকাৰে তিনিওখন কৃষি আইন (তিনিখন কৃষি আইন) প্ৰত্যাহাৰ কৰিব আৰু এই সন্দৰ্ভত প্ৰয়োজনীয় প্ৰক্ৰিয়াসমূহ আগন্তুক সংসদ অধিৱেশনত (সংসদ অধিৱেশন) সম্পূৰ্ণ কৰা হ'ব। তেওঁ কয় যে লাখ লাখ বাৰ চেষ্টা কৰাৰ পিছতো আমাৰ চৰকাৰে প্ৰতিবাদী কৃষকসকলক বুজাব নোৱাৰিলে সেয়ে দেশবাসীৰ ওচৰত ক্ষমা বিচাৰিছো কাৰণ হয়তো আমাৰ প্ৰচেষ্টাত নিশ্চয় কোনো ত্ৰুটি আছে। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে প্ৰতিবাদকাৰী কৃষকসকলক আহ্বান জনায় যে আপোনালোক গুৰুপৰ্ব উপলক্ষে আপোনাৰ ঘৰ আৰু খেতিপথাৰলৈ উভতি আহক।

    প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে ,"কৃষকসকলৰ অৱস্থা উন্নত কৰাৰ বাবে বৃহৎ অভিযানত তিনি কৃষি আইন প্ৰৱৰ্তন কৰা হৈছিল। উদ্দেশ্য আছিল ক্ষুদ্ৰ কৃষকসকলক অধিক শক্তি প্ৰদান কৰা আৰু উৎপাদিত সামগ্ৰীৰ বাবে সঠিক মূল্য প্ৰাপ্ত কৰা। বছৰ বছৰ ধৰি, এই দাবীবোৰ দেশৰ কৃষি বিশেষজ্ঞ, সংগঠন আৰু বিজ্ঞানীসকলে কৰিছিল। বহুতো চৰকাৰে আগতে মন্থন কৰিছিল। এইবাৰো সংসদত আলোচনা হৈছিল আৰু তেওঁলোকে এখন আইন আনিব। দেশৰ সকলো কোণতে, বহুতো কৃষক সংগঠনে আদৰণি জনাইছে আৰু সমৰ্থন জনাইছে। আজি তেওঁলোকৰ সমৰ্থনৰ বাবে মই তেওঁলোক সকলোকে ধন্যবাদ জনাইছো।

    INDIA NEWS IN ASSAMESE

    প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয়, "আমাৰ চৰকাৰে গাওঁ আৰু দৰিদ্ৰ লোকসকলৰ উজ্জ্বল ভৱিষ্যতৰ বাবে, বিশেষকৈ ক্ষুদ্ৰ কৃষকসকলৰ কল্যাণৰ বাবে অতি আন্তৰিকতাৰে এই আইন খন লৈ আহিছে। আমি আমাৰ প্ৰচেষ্টাস্বত্বেও কিছুমান কৃষকক বুজাব পৰা নাছিলো যদিও কেৱল কৃষকৰ এটা অংশই বিৰোধিতা কৰিছিল। বিজ্ঞানী, কৃষি আইন বিশেষজ্ঞসকলে তেওঁলোকক বুজাবলৈ চেষ্টা কৰিছিল। আমি কৃষকসকলৰ কথা আৰু তেওঁলোকৰ যুক্তিবুজিবলৈ কোনো ধৰণৰ চেষ্টা এৰি দিয়া নাছিলোঁ। মই আইনৰ ব্যৱস্থাসমূহৰ বিষয়েও কৈছিলো, যিবোৰত তেওঁ আপত্তি কৰিছিল। মই আজি দেশবাসীৰ ওচৰত ক্ষমা বিচাৰিব বিচাৰো আৰু ক'ব বিচাৰো যে আমি কিছুমান কৃষকক বুজাব নোৱাৰো।
    First published: