• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • Modi Cabinetত ক্ৰীড়া ৰাজ্যিক মন্ত্ৰীৰ পৰা কেবিনেট মন্ত্ৰীলৈ পদোন্নতি অৰুণাচল পশ্চিমৰ বিজেপি সাংসদ কিৰেন ৰিজিজুৰ...

Modi Cabinetত ক্ৰীড়া ৰাজ্যিক মন্ত্ৰীৰ পৰা কেবিনেট মন্ত্ৰীলৈ পদোন্নতি অৰুণাচল পশ্চিমৰ বিজেপি সাংসদ কিৰেন ৰিজিজুৰ...

এতিয়ালৈকে ক্ৰীড়া ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী হৈ থকা কিৰেন ৰিজিজুৱেও কেবিনেট মন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্ৰহণ কৰিছে। তেওঁৰ কামক প্ৰায়ে প্ৰশংসা কৰা হয়। তেওঁক এতিয়া কেবিনেট মন্ত্ৰীলৈ পদোন্নতি দিয়া হৈছে।

এতিয়ালৈকে ক্ৰীড়া ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী হৈ থকা কিৰেন ৰিজিজুৱেও কেবিনেট মন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্ৰহণ কৰিছে। তেওঁৰ কামক প্ৰায়ে প্ৰশংসা কৰা হয়। তেওঁক এতিয়া কেবিনেট মন্ত্ৰীলৈ পদোন্নতি দিয়া হৈছে।

এতিয়ালৈকে ক্ৰীড়া ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী হৈ থকা কিৰেন ৰিজিজুৱেও কেবিনেট মন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্ৰহণ কৰিছে। তেওঁৰ কামক প্ৰায়ে প্ৰশংসা কৰা হয়। তেওঁক এতিয়া কেবিনেট মন্ত্ৰীলৈ পদোন্নতি দিয়া হৈছে।

  • Share this:
এতিয়ালৈকে ক্ৰীড়া ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী হৈ থকা কিৰেন ৰিজিজুৱেও কেবিনেট মন্ত্ৰী হিচাপে শপত গ্ৰহণ কৰিছে। তেওঁৰ কামক প্ৰায়ে প্ৰশংসা কৰা হয়। তেওঁক এতিয়া কেবিনেট মন্ত্ৰীলৈ পদোন্নতি দিয়া হৈছে।

অৰুণাচল পশ্চিমৰ বিজেপি সাংসদ কিৰেন ৰিজিজু কেৱল এজন ৰাজনীতিবিদ নহয়, ফিটনেছ লাভাৰো। ৰাজনীতিৰ ব্যস্ত সময়সূচী স্বত্বেও, তেওঁ সদায় তেওঁৰ ফিটনেছৰ বাবে সময় উলিয়ায়। ৰিজিজুৱে প্ৰায়ে সামাজিক মাধ্যমত তেওঁৰ ব্যায়ামৰ ভিডিঅ' পোষ্ট কৰি থাকে। তেওঁ দেশৰ যুৱসকলক প্ৰতিদিনে ফিটনেছৰ বাবে অনুপ্ৰাণিত কৰে। তেওঁক ৪৯ বছৰ বয়সতো যথেষ্ট যুৱ আৰু উদ্যমী দেখায়। সকলো সভা আৰু ভ্ৰমণত ব্যস্ত থকা স্বত্বেও কিৰেন ৰিজিজুৱে নিজকে সুস্থ ৰখাৰ সময় উলিয়ায়।

ৰিজিজুৱে ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ত খেলিছে
এই নেতাজন তেওঁৰ বিদ্যালয়ৰ শ্ৰেষ্ঠ খেলুৱৈ আৰু লগতে ফিটনেছ ফ্ৰিক আছিল। ৰিজিজুৰ ক্ৰীড়াৰ সৈতে এটা পুৰণি সম্পৰ্ক আছে। ছ'চিয়েল মিডিয়াত, তেওঁ প্ৰায়ে তেওঁৰ সংস্কৰণৰ ফটো পোষ্ট কৰি ফিটনেছৰ বিষয়ে সজাগতা সৃষ্টি কৰিছিল। ৰিজিজু তেওঁৰ স্কুলীয়া দিনৰ শ্ৰেষ্ঠ খেলুৱৈ আছিল আৰু ৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰীড়াতো অংশগ্ৰহণ কৰিছিল।

স্কুলীয়া দিনত ক্ৰীড়াৰ উপৰিও ৰিজিজু সমাজ সেৱাত সক্ৰিয় আছিল। তেওঁ বহুতো আন্দোলনত অংশগ্ৰহণ কৰিছিল। তেওঁ ১৯৮৭ চনত যুৱ আৰু সাংস্কৃতিক দলৰ সদস্য হিচাপে ভাৰত উৎসৱত অংশগ্ৰহণ কৰিবলৈ তেতিয়াৰ ছোভিয়েট ইউনিয়নলৈ গৈছিল। এজন যুৱ নেতা আৰু সংসদীয় প্ৰতিনিধিদলৰ সদস্য ৰিজিজুৱে হংসৰাজ মহাবিদ্যালয়ৰ পৰা স্নাতক আৰু দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা আইনৰ ডিগ্ৰী লাভ কৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: