• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • New Rules: কেন্দ্ৰই বাইক চলোৱাৰ ক্ষেত্ৰত কেতবোৰ নিয়ম সলনি কৰিছে ! মটৰ চাইকেলত কেনেদৰে পিছফালে বহিব, বাস্কেট ক'ত লগাব, টায়াৰ কি কৰিব ? বিশদ জানি লওক...

New Rules: কেন্দ্ৰই বাইক চলোৱাৰ ক্ষেত্ৰত কেতবোৰ নিয়ম সলনি কৰিছে ! মটৰ চাইকেলত কেনেদৰে পিছফালে বহিব, বাস্কেট ক'ত লগাব, টায়াৰ কি কৰিব ? বিশদ জানি লওক...

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে বৰ্ধিত পথ দুৰ্ঘটনা (Road Accidents) ৰোধ কৰিবলৈ দুচকীয়া বাহনৰ (New Rules) ডিজাইন আৰু পিছফালৰ আসনৰ নিয়ম সলনি কৰিছে। পথ পৰিবহণ আৰু ঘাইপথ মন্ত্ৰালয়ে আপোনাৰ সুৰক্ষাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি কিছুমান নতুন নিয়ম প্ৰৱৰ্তন কৰিছে।

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে বৰ্ধিত পথ দুৰ্ঘটনা (Road Accidents) ৰোধ কৰিবলৈ দুচকীয়া বাহনৰ (New Rules) ডিজাইন আৰু পিছফালৰ আসনৰ নিয়ম সলনি কৰিছে। পথ পৰিবহণ আৰু ঘাইপথ মন্ত্ৰালয়ে আপোনাৰ সুৰক্ষাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি কিছুমান নতুন নিয়ম প্ৰৱৰ্তন কৰিছে।

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে বৰ্ধিত পথ দুৰ্ঘটনা (Road Accidents) ৰোধ কৰিবলৈ দুচকীয়া বাহনৰ (New Rules) ডিজাইন আৰু পিছফালৰ আসনৰ নিয়ম সলনি কৰিছে। পথ পৰিবহণ আৰু ঘাইপথ মন্ত্ৰালয়ে আপোনাৰ সুৰক্ষাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি কিছুমান নতুন নিয়ম প্ৰৱৰ্তন কৰিছে।

  • Share this:
কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে বৰ্ধিত পথ দুৰ্ঘটনা (Road Accidents) ৰোধ কৰিবলৈ দুচকীয়া বাহনৰ (New Rules) ডিজাইন আৰু পিছফালৰ আসনৰ নিয়ম সলনি কৰিছে। পথ পৰিবহণ আৰু ঘাইপথ মন্ত্ৰালয়ে আপোনাৰ সুৰক্ষাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি কিছুমান নতুন নিয়ম প্ৰৱৰ্তন কৰিছে। নতুন নিয়ম অনুসৰি, বাইক আৰোহীজনৰ পিছফালে বহি থকা লোকসকলে কিছুমান নতুন নিয়ম (Bike Ride Rules) অনুসৰণ কৰিব লাগিব। নতুন নিয়মবোৰে এই বিষয়ে কি কয় জানো আহক।

বাইক আৰোহী আৰু পিছৰ চিটৰ মাজত হেণ্ড হ'ল্ড
পথ পৰিবহণ আৰু ঘাইপথ মন্ত্ৰালয়ৰ নতুন নিয়ম অনুসৰি, এতিয়া বাইকখনৰ পিছৰ চিটৰ দুয়োফালে হেণ্ড হ'ল্ডৰ প্ৰয়োজন। হেণ্ড হ'ল্ড ৰখাটো পিছফালে বহি থকা যাত্ৰাৰ সুৰক্ষাৰ বাবে। বাইক চালকৰ হঠাতে ব্ৰেকিং কৰাত হেণ্ড হ'ল্ড যথেষ্ট সহায়ক। এতিয়ালৈকে, বেছিভাগ বাইকত এই সুবিধা নাছিল। একে সময়তে, বাইকৰ পিছফালে বহি থকা সকলে দুয়োফালে ভৰি দিয়াটো বাধ্যতামূলক কৰা হৈছে। লগতে, বাইকখনৰ পিছফালৰ চকাৰ বাওঁফালৰ কমেও আধা অংশ সুৰক্ষিতভাৱে ঢাকি দিয়া হ'ব যাতে পিছফালৰ আসনৰ কাপোৰবোৰ পিছৰ চকাত আৱদ্ধ নহয়।

মটৰচাইকেলত এতিয়া পাতল কণ্টেইনাৰ হে ৰাখিব পাৰিব
কেন্দ্ৰই বাইকত পাতল কণ্টেইনাৰ স্থাপন ৰখাৰ নিৰ্দেশনাও জাৰি কৰিছে। এই পাত্ৰটোৰ দৈৰ্ঘ্য 550 মিমি, প্ৰস্থ 510 মিমি আৰু উচ্চতা 500 মিমিতকৈ অধিক নহ'ব। যদি পাত্ৰটো আগৰ ঠাইত স্থাপন কৰা হয়, কেৱল চালকক বাইকত বহিবলৈ দিয়া হ'ব। অৰ্থাৎ, আন কোনো যাত্ৰী বাইকত বহিব নোৱাৰিব। যদি আন আৰোহী বাইকত বহে, ইয়াক নিয়মৰ উলংঘন বুলি গণ্য কৰা হ'ব। আনহাতে, পিছফালৰ আৰোহী বহাৰ স্থানৰ পিছফালে কণ্টেইনাৰ ৰাখিলে আনজন ব্যক্তি বহিব পাৰে।

বাইকৰ টায়াৰৰ সৈতে নতুন নিৰ্দেশনা জাৰি কৰা হৈছে
চৰকাৰে টায়াৰৰ ওপৰত এটা নতুন নিৰ্দেশনা জাৰি কৰিছে। ই সৰ্বাধিক ৩.৫ টন ওজনৰ বাহনৰ বাবে টায়াৰ প্ৰেচাৰ নিৰীক্ষণ প্ৰণালীৰ পৰামৰ্শ দিয়ে। এই প্ৰণালীত, চেন্সৰে চালকক বাহনখনৰ টায়াৰত থকা বায়ুৰ চাপ জানিবলৈ দিয়ে। লগতে টায়াৰ মেৰামতিৰ পৰামৰ্শ দিয়া কিট। কাৰ্যকৰী হোৱাৰ পিছত গাড়ীখনত অতিৰিক্ত টায়াৰৰ প্ৰয়োজন নহ'ব। চৰকাৰে সময়ে সময়ে পথ সুৰক্ষা নিয়ম সলনি কৰে। যোৱা কেইবছৰমানত, পথ সুৰক্ষা নিয়মক কঠোৰ কৰাৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰা হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: