• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • দিল্লীৰ কেৰল বাগৰ এটা পেয়িং গেষ্টত নিচাসক্ত নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে কেমেৰাৰ সন্মুখতে কৰিলে মহিলাক উৎপীড়ন

দিল্লীৰ কেৰল বাগৰ এটা পেয়িং গেষ্টত নিচাসক্ত নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে কেমেৰাৰ সন্মুখতে কৰিলে মহিলাক উৎপীড়ন

এক আচৰিত ঘটনা, এজন ব্যক্তিক কেৰল বাগৰ এটা হোষ্টেলত ছোৱালীক মাৰপিট আৰু উৎপীড়ন কৰা দেখা গৈছে।

এক আচৰিত ঘটনা, এজন ব্যক্তিক কেৰল বাগৰ এটা হোষ্টেলত ছোৱালীক মাৰপিট আৰু উৎপীড়ন কৰা দেখা গৈছে।

দিল্লী মহিলা আয়োগে (ডিচিডব্লিউ) বিষয়টোত ব্যৱস্থা ল'বলৈ বিচাৰিছে আৰু গোচৰটোৰ প্ৰথম তথ্য প্ৰতিবেদন (এফআইআৰ) দাখিল কৰিবলৈ দিল্লী আৰক্ষীক জাননী জাৰি কৰিছে।

  • Share this:

নতুন দিল্লীৰ এটা ব্যক্তিগত পেয়িং গেষ্টত কেমেৰাত ধৰা পৰা এক আচৰিত ঘটনা। কেমেৰাৰ সমুখতে এজন নিৰাপত্তাৰক্ষীয়ে পেয়িং গেষ্টৰ এগৰাকী ছোৱালীক মাৰপিট আৰু উৎপীড়ন কৰা কেমেৰাত ধৰা পৰিছে।


কেমেৰাত ছোৱালীবোৰক হোষ্টেলৰ কৰিডৰলৈ দৌৰি যোৱা দেখা যায়, আনহাতে নিৰাপত্তাৰক্ষীজনে নিচাগ্ৰস্ত অৱস্থাত থকা বুলি কোৱা হয়। কেমেৰাত তেওঁলোকক ঘূৰি ফুৰা আৰু টানি নিয়া দেখা যায়। গোটেই ঘটনাটোৰ চিচিটিভি ফুটেজ সামাজিক মাধ্যমত ভাইৰেল হৈ পৰিছে। ঘটনাটো দিল্লীৰ কেৰল বাগ অঞ্চলত অৱস্থিত গোল্ডছ ভিলা পিজিত সংঘটিত হৈছে।


আইনী ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ বাবে আৰক্ষীক কেৰল বাগ পিজিত মাতি অনা হৈছিল। অৱশ্যে, অভিযোগকাৰীয়ে বিবৃতি দিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল। কিন্তু আৰক্ষীয়ে চিচিটিভি ফুটেজৰ ভিত্তিত বিষয়টোত এটা Suo Motto পঞ্জীয়ন কৰিছে।


ঘটনাটো ১৩ আগষ্টৰ দিনা সংঘটিত হৈছিল যিদিনা উৎপীড়নটো সংঘটিত হৈছিল। ঘটনাটোৰ পিছত, ভুক্তভোগীয়ে পিছদিনা পিজি খালী কৰে আৰু ঘটনাটোৰ ভিডিঅ' ১৬ আগষ্টত (মঙলবাৰে) ভাইৰেল হয়।




দিল্লী মহিলা আয়োগে (ডিচিডব্লিউ) বিষয়টোত ব্যৱস্থা ল'বলৈ বিচাৰিছে আৰু গোচৰটোৰ প্ৰথম তথ্য প্ৰতিবেদন (এফআইআৰ) দাখিল কৰিবলৈ দিল্লী আৰক্ষীক জাননী জাৰি কৰিছে। DCW য়ে কৈছে যে টুইটাৰত এটা ভিডিঅ' ক্লিপ পোষ্ট কৰাৰ পিছত তেওঁলোকে এক স্বতঃস্ফূৰ্ত জ্ঞান লৈছে।


"এই উদ্বেগজনক ঘটনাটোৰ বিষয়ে আয়োগক জনোৱা হৈছে। এখন এজাহাৰ তৎক্ষণাৎ পঞ্জীয়ন কৰিব লাগিব আৰু অভিযুক্তক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিব লাগিব। এই কাৰ্য্য নিৰ্লজ্জ, নিৰুৎসাহিত আৰু আটাইতকৈ শক্তিশালী পদক্ষেপ লোৱা প্ৰয়োজন," বুলি  ৰ অধ্যক্ষ স্বাতী মালিৱালে কয়। ঘটনাটোৰ পিছত, ঘটনাটোৰ বিষয়ে বিৱৰণ পোৱাৰ পিছতো হোষ্টেলৰ মালিকে কোনো ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা নাই!


দিল্লী মহিলা আয়োগে আৰক্ষীক তৎক্ষণাৎ এখন এজাহাৰ পঞ্জীয়ন কৰিবলৈ আৰু অভিযুক্তজনক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ কৈছে। ই আৰক্ষীৰ পৰা হোষ্টেলৰ পঞ্জীয়নৰ বিৱৰণ বিচাৰিছে আৰু ১৮ আগষ্টৰ ভিতৰত এক কাৰ্যকৰী প্ৰতিবেদন বিচাৰিছে।

Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি