• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • Covid-19: দিল্লীত ক'ৰোনা ভাইৰাছত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা পুনৰ বৃদ্ধি পাইছে ! ২৪ ঘণ্টাত ৬৫৫ জন আক্ৰান্ত, দুজনৰ মৃত্য়ু ...

Covid-19: দিল্লীত ক'ৰোনা ভাইৰাছত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা পুনৰ বৃদ্ধি পাইছে ! ২৪ ঘণ্টাত ৬৫৫ জন আক্ৰান্ত, দুজনৰ মৃত্য়ু ...

File Photo

File Photo

ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী দিল্লীত যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ৬৫৫ জন নতুন ক'ৰোনা আক্ৰান্তৰ খবৰ পোৱা গৈছে। শেহতীয়া তথ্য অনুসৰি, এতিয়ালৈকে ৪৫৫ জন লোক আৰোগ্য হৈছে আৰু ঘৰলৈ গৈছে।

  • Share this:
ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী দিল্লীত যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ৬৫৫ জন নতুন ক'ৰোনা আক্ৰান্তৰ খবৰ পোৱা গৈছে। শেহতীয়া তথ্য অনুসৰি, এতিয়ালৈকে ৪৫৫ জন লোক আৰোগ্য হৈছে আৰু ঘৰলৈ গৈছে। একে সময়তে, ক'ৰোনাৰ ফলত ২ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে। দিল্লীত ক'ৰোনাৰ সক্ৰিয় ঘটনাৰ সংখ্যা ২০০৮ত উপনীত হৈছে। তথ্য অনুসৰি, ১ জুনত, দিল্লীয়ে ১.৭৪ শতাংশ সংক্ৰমণৰ হাৰৰ সৈতে ৩৬৮ টা নতুন ঘটনাৰ প্ৰতিবেদন দিছিল, যি ১০ দিনৰ ভিতৰত ৫০০ অতিক্ৰম কৰিছে।

বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীত কোভিড-১৯ ৰ ঘটনা বৃদ্ধি হোৱাৰ কাৰণ হৈছে মানুহৰ শিথিলতা আৰু বন্ধৰ ৰাউণ্ড। দিল্লীৰ স্বাস্থ্য বিভাগৰ তথ্য অনুসৰি, ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীত বৃহস্পতিবাৰে কোভিড-১৯ৰ ৬২২ টা নতুন ঘটনা ৰখা হৈছিল আনহাতে দুজন সংক্ৰমিত লোকৰ মৃত্যু হৈছিল। সংক্ৰমণৰ হাৰো ৩.১৭ শতাংশলৈ বৃদ্ধি পাইছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: