Delhi lockdown : দিল্লীত আৰু এসপ্তাহৰ বাবে বৃদ্ধি কৰা হৈছে লকডাউন, মুখ্যমন্ত্ৰী কেজৰিৱালৰ ঘোষণা।

News18 Assam | News18-Assam
Updated:May 1, 2021, 6:31 PM IST
Delhi lockdown : দিল্লীত আৰু এসপ্তাহৰ বাবে বৃদ্ধি কৰা হৈছে লকডাউন, মুখ্যমন্ত্ৰী কেজৰিৱালৰ ঘোষণা।
দিল্লীত ক'ৰোনাৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি লকডাউন আৰু এক সপ্তাহৰ বাবে বৃদ্ধি কৰা হৈছে। দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে শনিবাৰে লকডাউন বৃদ্ধিৰ কথা ঘোষণা কৰে৷

দিল্লীত ক'ৰোনাৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি লকডাউন আৰু এক সপ্তাহৰ বাবে বৃদ্ধি কৰা হৈছে। দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে শনিবাৰে লকডাউন বৃদ্ধিৰ কথা ঘোষণা কৰে৷

  • Share this:
দিল্লীত ক'ৰোনাৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি লকডাউন আৰু এক সপ্তাহৰ বাবে বৃদ্ধি কৰা হৈছে। দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে শনিবাৰে লকডাউন বৃদ্ধিৰ কথা ঘোষণা কৰে৷

দিল্লীত লকডাউন বৰ্তমান ৩ মে'ৰ পুৱা ৫ বজালৈকে আছিল৷ এতিয়া ইয়াক আৰু এসপ্তাহৰ বাবে সম্প্ৰসাৰিত কৰা হৈছে। দিল্লীত আক্ৰান্তৰ হাৰ এতিয়াও ৩০% তকৈ অধিক হৈ আছে। ইয়াৰ পূৰ্বে, মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে ২৫ এপ্ৰিলত দ্ৰুতগতিত বৰ্ধিত কৰোনা ঘটনাৰ মাজতে ৩ মে'ৰ পুৱা ৫ বজালৈ লকডাউন বৃদ্ধি কৰিছিল। মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে কৈছিল যে লকডাউনৰ সময়ত, আমি দেখিছিলো যে ইতিবাচকতাৰ হাৰ প্ৰায় ৩৬-৩৭%ত উপনীত হৈছে, আমি আজিলৈকে দিল্লীত এনে পৰিৱৰ্তনৰ হাৰ দেখা নাই। যোৱা এক বা দুদিনত পৰিৱৰ্তনৰ হাৰ সামান্য হ্ৰাস পাইছে আৰু আজি ৩০% ৰ তললৈ নামি আহিছে।

দিল্লীত কৰোনাৰ চিত্ৰবোৰে নিৰন্তৰ ভয় খুৱাই আছে। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত, দিল্লীত ২৭,০৪৭ টা নতুন ক'ৰোনাৰ ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে আৰু ৩৭৫ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে। ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীত ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ ঘটনা এতিয়া হ্ৰাস হোৱাৰ পৰিৱৰ্তে বৃদ্ধি পাইছে। এতিয়া দিল্লীয়ে মুম্বাইতকৈ অধিক নতুন ক'ৰোনা ৰোগী লাভ কৰিছে। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ২৫,২৮৮ জন লোক সুস্থ হৈছে।
Published by: Kokil Sarma
First published: May 1, 2021, 6:31 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি