உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • new-delhi
    • »
    • Skytrax World Airport Awards: ৰাজধানী দিল্লীৰ ইন্দিৰা গান্ধী আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমানবন্দৰ ভাৰত আৰু মধ্য এছিয়াৰ শ্ৰেষ্ঠ বিমানবন্দৰ ! বিশ্ব ৰেংকিঙত সম্প্ৰতি ৪৫তম স্থানত...

    Skytrax World Airport Awards: ৰাজধানী দিল্লীৰ ইন্দিৰা গান্ধী আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমানবন্দৰ ভাৰত আৰু মধ্য এছিয়াৰ শ্ৰেষ্ঠ বিমানবন্দৰ ! বিশ্ব ৰেংকিঙত সম্প্ৰতি ৪৫তম স্থানত...

    Delhi's Indira Gandhi International Airport Terminal 3 arrival hall.

    Delhi's Indira Gandhi International Airport Terminal 3 arrival hall.

    ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীৰ ইন্দিৰা গান্ধী আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমানবন্দৰ (Indira Gandhi International Airport, IGIA)ক ২০২১ চনৰ স্কাইট্ৰেক্স বিশ্ব বিমানবন্দৰ বঁটাত (Skytrax World Airport Awards) একেৰাহে তৃতীয় বছৰৰ বাবে 'ভাৰত আৰু মধ্য এছিয়াৰ শ্ৰেষ্ঠ বিমানবন্দৰ' হিচাপে বিবেচিত কৰা হৈছে।

    • Share this:
    ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীৰ ইন্দিৰা গান্ধী আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমানবন্দৰ (Indira Gandhi International Airport, IGIA)ক ২০২১ চনৰ স্কাইট্ৰেক্স বিশ্ব বিমানবন্দৰ বঁটাত (Skytrax World Airport Awards) একেৰাহে তৃতীয় বছৰৰ বাবে 'ভাৰত আৰু মধ্য এছিয়াৰ শ্ৰেষ্ঠ বিমানবন্দৰ' হিচাপে বিবেচিত কৰা হৈছে। 'স্কাইট্ৰেক্স ৱৰ্ল্ড এয়াৰপৰ্ট' বঁটাবোৰ বিমানবন্দৰ উদ্যোগৰ বাবে আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ সন্মান হিচাপে বিবেচিত হয়। বাৰ্ষিক গোলকীয় বিমানবন্দৰৰ গ্ৰাহক সন্তুষ্টি জৰীপত গ্ৰাহকসকলে ভোট দিয়ে।

    ইয়াক বিশ্ব বিমানবন্দৰ উদ্যোগৰ বাবে মানদণ্ড হিচাপে গণ্য কৰা হয়, ৫৫০ ৰো অধিক বিমানবন্দৰত গ্ৰাহক সেৱা আৰু সুবিধা মূল্যায়ন কৰা। জৰীপ আৰু বঁটাবোৰ যিকোনো বিমানবন্দৰ নিয়ন্ত্ৰণ বা ইনপুটৰ পৰা স্বতন্ত্ৰ।

    দিল্লী আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বিমানবন্দৰৰ দ্বাৰা পৰিচালিত আইজিআই বিমানবন্দৰ (IGI Airport), যি হৈছে জিএমআৰ নেতৃত্বাধীন কনচৰ্টিয়াম, ইয়াক ‘COVID-19 Airport Excellence Award’ প্ৰদান কৰা হৈছিল। তদুপৰি, বিমানবন্দৰটোৱে ইয়াৰ সামগ্ৰিক ৰেংকিং উন্নত কৰে, ২০২০ চনত ৫০ নম্বৰৰ পৰা ২০২১ৰ বিশ্বৰ শীৰ্ষ ৫০ বিমানবন্দৰ লীগত ৪৫ নম্বৰলৈ যায়।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: