• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • Delhi Air Pollution: দিল্লীত পেট্ৰ'ল-ডিজেল গাড়ীৰ প্ৰৱেশ নিষেধ, কেৱল চিএনজি-বৈদ্যুতিক বাহনৰ অনুমতি...

Delhi Air Pollution: দিল্লীত পেট্ৰ'ল-ডিজেল গাড়ীৰ প্ৰৱেশ নিষেধ, কেৱল চিএনজি-বৈদ্যুতিক বাহনৰ অনুমতি...

ৰাজধানী দিল্লীত বায়ুৰ মানদণ্ড (Delhi Air Quality) উন্নত হৈছে, কিন্তু এতিয়াও দুৰ্বল শ্ৰেণীত আছে। ইফালে, দিল্লীৰ পৰিৱেশ মন্ত্ৰী গোপাল ৰায়ে ঘোষণা কৰিছে যে ২৭ নৱেম্বৰৰ পৰা বৈদ্যুতিক আৰু চিএনজি (CNG) বাহনসমূহে প্ৰৱেশ কৰিব, যিবোৰ অত্যাৱশ্যকীয় সেৱাত নিয়োজিত হৈ আছে।

ৰাজধানী দিল্লীত বায়ুৰ মানদণ্ড (Delhi Air Quality) উন্নত হৈছে, কিন্তু এতিয়াও দুৰ্বল শ্ৰেণীত আছে। ইফালে, দিল্লীৰ পৰিৱেশ মন্ত্ৰী গোপাল ৰায়ে ঘোষণা কৰিছে যে ২৭ নৱেম্বৰৰ পৰা বৈদ্যুতিক আৰু চিএনজি (CNG) বাহনসমূহে প্ৰৱেশ কৰিব, যিবোৰ অত্যাৱশ্যকীয় সেৱাত নিয়োজিত হৈ আছে।

ৰাজধানী দিল্লীত বায়ুৰ মানদণ্ড (Delhi Air Quality) উন্নত হৈছে, কিন্তু এতিয়াও দুৰ্বল শ্ৰেণীত আছে। ইফালে, দিল্লীৰ পৰিৱেশ মন্ত্ৰী গোপাল ৰায়ে ঘোষণা কৰিছে যে ২৭ নৱেম্বৰৰ পৰা বৈদ্যুতিক আৰু চিএনজি (CNG) বাহনসমূহে প্ৰৱেশ কৰিব, যিবোৰ অত্যাৱশ্যকীয় সেৱাত নিয়োজিত হৈ আছে।

  • Share this:
দেশৰ ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী দিল্লীত বায়ুৰ মানদণ্ড (Delhi Air Quality) উন্নত হৈছে, কিন্তু এতিয়াও দুৰ্বল শ্ৰেণীত আছে। ইফালে, দিল্লীৰ পৰিৱেশ মন্ত্ৰী গোপাল ৰায়ে ঘোষণা কৰিছে যে ২৭ নৱেম্বৰৰ পৰা বৈদ্যুতিক আৰু চিএনজি (CNG) বাহনসমূহে প্ৰৱেশ কৰিব, যিবোৰ অত্যাৱশ্যকীয় সেৱাত নিয়োজিত হৈ আছে। তদুপৰি, ৩ ডিচেম্বৰলৈকে পেট্ৰ'ল আৰু ডিজেল বাহনৰ (Petrol and Diesel Vehicles) প্ৰৱেশ নিষিদ্ধ কৰা হ'ব। ইফালে, প্ৰদূষণৰ উন্নতিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি দিল্লী কেবিনেটে এতিয়া ২৯ নৱেম্বৰৰ পৰা বিদ্যালয়সমূহ পুনৰ খোলাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে।

India News in Assamese

গোপাল ৰায়ে এইটোও কৈছে যে দিল্ল ৰ চৰকাৰী কৰ্মচাৰীৰ সৰ্বাধিক সংখ্যা অহা ঠাইবোৰৰ পৰা বাছসমূহ পৰিচালনা কৰা হ'ব। তেওঁ কৈছে যে চৰকাৰে দিল্লী সচিবালয়ৰ পৰা আইটিঅ' আৰু ইন্দ্ৰপ্ৰস্থ মেট্ৰ' ষ্টেচনলৈ ইয়াৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে শ্বাটল বাছ সেৱাও আৰম্ভ কৰিব। আনহাতে যোৱা তিনি দিনত বায়ুৰ মানদণ্ড উন্নত হৈছে। চহৰখনৰ একিউআই দেৱালীৰ আগৰ দিনবোৰৰ দৰেএকে।

News in Assamese
Published by:Kokil Sarma
First published: