• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • Delhi Corona Update: Covid-19ত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা পুনৰ বৃদ্ধি হৈছে , ২৪ ঘণ্টাত ১৬৫২ জন সংক্ৰমিত হয়, ৮ জনৰ মৃত্যু ...

Delhi Corona Update: Covid-19ত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা পুনৰ বৃদ্ধি হৈছে , ২৪ ঘণ্টাত ১৬৫২ জন সংক্ৰমিত হয়, ৮ জনৰ মৃত্যু ...

File Photo

File Photo

দিল্লীত ক'ৰোনাৰ ঘটনা মঙলবাৰৰ তুলনাত বুধবাৰে আকৌ এবাৰ বৃদ্ধি পাইছে। যদি আমি যোৱা ২৪ ঘণ্টাৰ পৰিসংখ্যা চাওঁ, ১৬৫২ টা নতুন সংক্ৰমিত পোৱা গৈছে। একে সময়তে, সংক্ৰমণৰ ফলত ৮ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

  • Share this:
দিল্লীত ক'ৰোনাৰ ঘটনা মঙলবাৰৰ তুলনাত বুধবাৰে আকৌ এবাৰ বৃদ্ধি পাইছে। যদি আমি যোৱা ২৪ ঘণ্টাৰ পৰিসংখ্যা চাওঁ, ১৬৫২ টা নতুন সংক্ৰমিত পোৱা গৈছে। একে সময়তে, সংক্ৰমণৰ ফলত ৮ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

স্বাস্থ্য বিভাগৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, ১৭০২ জন লোকে ক'ৰোনা সংক্ৰমণক পৰাস্ত কৰিছে। একে সময়তে, সকাহৰ বাতৰিটো হৈছে যে ইতিবাচকতাৰ হাৰ ১০  শতাংশ ৰেকৰ্ড কৰা হৈছে আৰু এতিয়া ইয়াক ৯.৯২ শতাংশত নথিভুক্ত কৰা হৈছে। স্বাস্থ্য বিভাগৰ মতে, বুধবাৰৰ আগলৈকে সক্ৰিয় ৰোগীৰ সংখ্যা ৬৮০৯ নথিভুক্ত কৰা হৈছে।

একে সময়তে, যদি আমি মঙলবাৰৰ পৰিসংখ্যা চাওঁ, ২৪ ঘণ্টাত নতুন কৰোনা সংক্ৰমণৰ সংখ্যা আছিল ৯১৭। সংক্ৰমণৰ ফলত ৩ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছিল। যদিও এই সংখ্যাটো যোৱা ১৫ দিনতকৈ যথেষ্ট কম আছিল, চিন্তাৰ কাৰণ আছিল সংক্ৰমণৰ হাৰ, যি ১৯.২০ শতাংশ ৰেকৰ্ড কৰা হৈছিল, ২০ শতাংশৰ সংখ্যাৰ ঠিক তলত। মঙলবাৰে, ১.৫৬৬ জন লোকে কোৰোনাৰ সৈতে যুদ্ধত জয়ী হৈছিল। স্বাস্থ্য বুলেটিন অনুসৰি, মঙলবাৰে দিল্লীত এই নতুন ঘটনাবোৰৰ সৈতে, সংক্ৰমিত লোকৰ মুঠ সংখ্যা ১৯,৮৬,৭৩৯ লৈ বৃদ্ধি পাইছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: