• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • Covid-19: দিল্লীত ২৪ ঘণ্টাত ক'ৰোনাত আক্ৰান্ত ৩জনৰ মৃত্যু ! আক্ৰান্ত হ'ল ৫,৪৮১ জন, পজিটিভিটী ৰেট ৮.৩৭লৈ বৃদ্ধি ...

Covid-19: দিল্লীত ২৪ ঘণ্টাত ক'ৰোনাত আক্ৰান্ত ৩জনৰ মৃত্যু ! আক্ৰান্ত হ'ল ৫,৪৮১ জন, পজিটিভিটী ৰেট ৮.৩৭লৈ বৃদ্ধি ...

Delhi Covid Cases: দিল্লী চৰকাৰে স্বাস্থ্য বুলেটিনৰ জাৰি কৰি কৈছে যে মঙলবাৰে দিল্লীত বিগত ২৪ ঘণ্টাত ৫,৪৮১ টা কৰোনা সংক্ৰমণৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছে আৰু তিনিজন লোকে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে। প্ৰায় ৭ মাহৰ পিছত এইটো সৰ্বাধিক।

Delhi Covid Cases: দিল্লী চৰকাৰে স্বাস্থ্য বুলেটিনৰ জাৰি কৰি কৈছে যে মঙলবাৰে দিল্লীত বিগত ২৪ ঘণ্টাত ৫,৪৮১ টা কৰোনা সংক্ৰমণৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছে আৰু তিনিজন লোকে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে। প্ৰায় ৭ মাহৰ পিছত এইটো সৰ্বাধিক।

Delhi Covid Cases: দিল্লী চৰকাৰে স্বাস্থ্য বুলেটিনৰ জাৰি কৰি কৈছে যে মঙলবাৰে দিল্লীত বিগত ২৪ ঘণ্টাত ৫,৪৮১ টা কৰোনা সংক্ৰমণৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছে আৰু তিনিজন লোকে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে। প্ৰায় ৭ মাহৰ পিছত এইটো সৰ্বাধিক।

  • Share this:
দিল্লীত ক'ৰোনা সংক্ৰমণ (Corona Virus)ৰ লগতে  Omicron Variantও এতিয়া বিয়পি কৰিছে। ইয়াৰ সংখ্যা এতিয়া দ্ৰুতগতিত বিয়পি পৰিছে। একে সময়তে, মৃত্যুৰ সংখ্যাও বাঢ়ি আহিছে। এতিয়ালৈকে, মাত্ৰ এটা মৃত্যুৰ ঘটনা নথিভুক্ত কৰা হৈছিল, কিন্তু মঙলবাৰে মৃত্যুৰ সংখ্যা ২৪ ঘণ্টাৰ ভিতৰত ৩টা নথিভুক্ত কৰা হৈছে, যিটো অতি গুৰুতৰ আৰু আচৰিত।

দিল্লী চৰকাৰে স্বাস্থ্য বুলেটিনৰ জাৰি কৰি কৈছে যে মঙলবাৰে দিল্লীত বিগত ২৪ ঘণ্টাত ৫,৪৮১ টা কৰোনা সংক্ৰমণৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছে আৰু তিনিজন লোকে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে। প্ৰায় ৭ মাহৰ পিছত এইটো সৰ্বাধিক। ইয়াৰ আগতে ২৭ মে'ত, সক্ৰিয় কোভিড সংখ্যা আছিল ১৬,৩৭৮ জন।

সক্ৰিয় আক্ৰান্তৰ সংখ্যা এতিয়া ১৪,৮৮৯ লৈ বৃদ্ধি হৈছে। পৰিৱৰ্তন হাৰো এতিয়া ৮.৩৭ শতাংশলৈ বৃদ্ধি পাইছে। হোম আইচোলেচনত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা ৮,৫৯৩ লৈ বৃদ্ধি হৈছে আৰু যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ১,৫৭৫ জন সুস্থ হৈছে। মুঠ ৬৫,৪৮৭ জন লোকে কোভিড পৰীক্ষা কৰিছে। আজি, কৰোনা কণ্টেইনমেণ্ট জোনৰ সংখ্যাও ২,৯৯২ লৈ বৃদ্ধি হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি