• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • Face Mask Return: দিল্লীৰ লগতে দেশৰ কেইবাখনো ৰাজ্যত মাস্ক পিন্ধা বাধ্যতামূলক কৰা হৈছে ! মাস্ক পৰিধান নকৰিলে ৫০০ টকা জৰিমণা ...

Face Mask Return: দিল্লীৰ লগতে দেশৰ কেইবাখনো ৰাজ্যত মাস্ক পিন্ধা বাধ্যতামূলক কৰা হৈছে ! মাস্ক পৰিধান নকৰিলে ৫০০ টকা জৰিমণা ...

ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীৰ (Delhi) লগতে দেশতো Corona Virusৰ সম্ভাৱ্য চতুৰ্থ ঢৌৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পাইছে। ইফালে, বুধবাৰৰ পৰা দিল্লীত আকৌ এবাৰ mask বাধ্যতামূলক কৰা হৈছে।

ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীৰ (Delhi) লগতে দেশতো Corona Virusৰ সম্ভাৱ্য চতুৰ্থ ঢৌৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পাইছে। ইফালে, বুধবাৰৰ পৰা দিল্লীত আকৌ এবাৰ mask বাধ্যতামূলক কৰা হৈছে।

ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীৰ (Delhi) লগতে দেশতো Corona Virusৰ সম্ভাৱ্য চতুৰ্থ ঢৌৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পাইছে। ইফালে, বুধবাৰৰ পৰা দিল্লীত আকৌ এবাৰ mask বাধ্যতামূলক কৰা হৈছে।

  • Share this:
ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীৰ (Delhi) লগতে দেশতো Corona Virusৰ সম্ভাৱ্য চতুৰ্থ ঢৌৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি পাইছে। ইফালে, বুধবাৰৰ পৰা দিল্লীত আকৌ এবাৰ mask বাধ্যতামূলক কৰা হৈছে। ভাৰতত যোৱা কেইদিনমানত ভাইৰাছৰ গ্ৰাফ বৃদ্ধি পাইছে। বিশেষজ্ঞসকলে mask নিয়ম শিথিল কৰা, বিদ্যালয় পুনৰ খোলা আৰু সামাজিক আৰু অৰ্থনৈতিক কাৰ্যকলাপক দোষাৰোপ কৰিছে।

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে মঙলবাৰে তিনিখন ৰাজ্য আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলক mask পিন্ধাৰ ওপৰত বিশেষ গুৰুত্ব দি কোভিড-অনুশীলনকাৰী কোভিড-বন্ধুত্বপূৰ্ণ আচৰণ অনুসৰণ কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়ে।

এই ৰাজ্যসমূহত ফেচ মাস্কবোৰো বাধ্যতামূলক হৈ পৰিছে।
দিল্লীৰ উপৰিও উত্তৰ প্ৰদেশ, হাৰিয়ানা আৰু চণ্ডিগড়তো ফেচ মাস্ক পিন্ধা বাধ্যতামূলক কৰা হৈছে। উত্তৰ প্ৰদেশৰ যোগী চৰকাৰে সোমবাৰে ঘোষণা কৰে যে ৰাজ্যখনৰ ৰাজধানী লক্ষ্ণৌকে ধৰি ৰাজ্যখনৰ সাতখন চহৰত মাস্ক পিন্ধাটো বাধ্যতামূলক কৰা হ'ব। ইয়াৰ উপৰিও, উত্তৰ প্ৰদেশ চৰকাৰে গৌতম বুদ্ধ নগৰ, গাজিয়াবাদ, হাপুৰ, মীৰাট, বুলন্দচহৰ, বাগপত আৰু লক্ষ্ণৌৰ ৰাজহুৱা স্থানত মাস্ক ব্যৱহাৰ বাধ্যতামূলক কৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: