• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • দিল্লী বিমান বন্দৰত ডুবাইৰ পৰা অহা ৭ টা ঘড়ী জব্দ, তাৰে এটাৰ মূল্য ২৭ কোটি টকা ...

দিল্লী বিমান বন্দৰত ডুবাইৰ পৰা অহা ৭ টা ঘড়ী জব্দ, তাৰে এটাৰ মূল্য ২৭ কোটি টকা ...

বৃহস্পতিবাৰে দিল্লীৰ ইন্দিৰা গান্ধী আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় (আইজিআই) বিমানবন্দৰত শুল্ক বিষয়াসকলে এজন লোকক কোটি কোটি টকাৰ কেইবাটাও ঘড়ীৰ সৈতে গ্ৰেপ্তাৰ কৰে।

বৃহস্পতিবাৰে দিল্লীৰ ইন্দিৰা গান্ধী আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় (আইজিআই) বিমানবন্দৰত শুল্ক বিষয়াসকলে এজন লোকক কোটি কোটি টকাৰ কেইবাটাও ঘড়ীৰ সৈতে গ্ৰেপ্তাৰ কৰে।

বৃহস্পতিবাৰে দিল্লীৰ ইন্দিৰা গান্ধী আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় (আইজিআই) বিমানবন্দৰত শুল্ক বিষয়াসকলে এজন লোকক কোটি কোটি টকাৰ কেইবাটাও ঘড়ীৰ সৈতে গ্ৰেপ্তাৰ কৰে।

  • Share this:
বৃহস্পতিবাৰে দিল্লীৰ ইন্দিৰা গান্ধী আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় (আইজিআই) বিমানবন্দৰত শুল্ক বিষয়াসকলে এজন লোকক কোটি কোটি টকাৰ কেইবাটাও ঘড়ীৰ সৈতে গ্ৰেপ্তাৰ কৰে। এজন লোকক সাতটা বিলাসী হাতঘড়ী চোৰাং সৰবৰাহ কৰাৰ অভিযোগত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে, তেওঁলোকে কয়।

বিষয়াসকলৰ মতে, গ্ৰেপ্তাৰ কৰা যুৱকজনৰ পৰা উদ্ধাৰ কৰা এটা ঘড়ী সোণেৰে নিৰ্মিত, তাৰ ওপৰত হীৰা আছে আৰু ইয়াৰ মূল্য ২৭.০৯ কোটি টকা। আইজিআইৰ শুল্ক আয়ুক্ত জুবেইৰ ৰিয়াজ কামিলিয়ে কৈছিল যে মূল্যৰ ক্ষেত্ৰত এইটো বাণিজ্যিক বা বিলাসী সামগ্ৰীৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ পুনৰুদ্ধাৰ।

মূল্যৰ ক্ষেত্ৰত, ই একে সময়তে ৬০ কিলোগ্ৰাম সোণ জব্দ কৰাৰ সমান, তেওঁ কয়। মঙলবাৰে ডুবাইৰ পৰা ইয়াত উপস্থিত হোৱা অভিযুক্ত যাত্ৰীজনক শুল্ক বিষয়াসকলে বাধা দিছিল, এক চৰকাৰী বিবৃতিত কোৱা হৈছে। অভিযুক্তজন এজন ভাৰতীয় নাগৰিক। বিবৃতিটোত কোৱা হৈছে যে তেওঁৰ সামগ্ৰী আৰু ব্যক্তিগত অনুসন্ধানৰ বিতং পৰীক্ষাৰ সময়ত সাতটা হাতঘড়ী উদ্ধাৰ কৰা হৈছে।



জেকব এণ্ড কো'ৰ এটা ঘড়ীৰ মূল্য অকলে ২৭.০৯ কোটি টকা, বিষয়াসকলে কৈছিল। এই ঘড়ীবোৰৰ উপৰিও যাত্ৰীজনৰ পৰা মুঠ ২৮.১৭ কোটি টকা মূল্যৰ এটা হীৰা খচিত সোণৰ ব্ৰেচলেট আৰু এটা আইফোন ১৪ প্ৰ'২৫৬ জিবি উদ্ধাৰ কৰা হৈছে, দিল্লী কাষ্টমছে জাৰি কৰা এক বিবৃতিত কোৱা হৈছে। ঘড়ীবোৰ জব্দ কৰা হৈছে আৰু যাত্ৰীজনক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে। এজন জ্যেষ্ঠ শুল্ক বিষয়াই কৈছিল যে অভিযুক্ত যাত্ৰী আৰু তেওঁৰ খুৰাকৰ ডুবাইত দামী ঘড়ীৰ এটা শ্ব'ৰুম আছে, যাৰ সংযুক্ত আৰৱ আমিৰাত (ইউ.এ.ই.) অন্যান্য স্থানতো শাখা আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি