• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • Corona বিপদজনক ! চিকিৎসালয়ত ৰোগীৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পাইছে, দিল্লীত প্ৰতিদিনে ৮ ৰ পৰা ১০ জনৰ মৃত্যু ...

Corona বিপদজনক ! চিকিৎসালয়ত ৰোগীৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পাইছে, দিল্লীত প্ৰতিদিনে ৮ ৰ পৰা ১০ জনৰ মৃত্যু ...

বিষয়াসকলে কয় যে কোভিড-19 সংক্ৰমণ বৃদ্ধি পাইছে, Postivityৰ হাৰো বৃদ্ধি পাইছে আৰু ডাঙৰ কথাটো হ'ল আগতে কোৰোনা থকা লোকসকলৰ এনে বহুতো ঘটনাও আহি আছে যিসকল পুনৰ সংক্ৰমিত হৈছে।

বিষয়াসকলে কয় যে কোভিড-19 সংক্ৰমণ বৃদ্ধি পাইছে, Postivityৰ হাৰো বৃদ্ধি পাইছে আৰু ডাঙৰ কথাটো হ'ল আগতে কোৰোনা থকা লোকসকলৰ এনে বহুতো ঘটনাও আহি আছে যিসকল পুনৰ সংক্ৰমিত হৈছে।

বিষয়াসকলে কয় যে কোভিড-19 সংক্ৰমণ বৃদ্ধি পাইছে, Postivityৰ হাৰো বৃদ্ধি পাইছে আৰু ডাঙৰ কথাটো হ'ল আগতে কোৰোনা থকা লোকসকলৰ এনে বহুতো ঘটনাও আহি আছে যিসকল পুনৰ সংক্ৰমিত হৈছে।

  • Share this:
ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীত ক'ৰোনাৰ ঘটনা দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি পাইছে, সংক্ৰমণৰ ফলত হোৱা মৃত্যুৰ সংখ্যাও এতিয়া ভয় খুৱাবলৈ আৰম্ভ কৰিছে। একে সময়তে, দ্ৰুত গতিত সংক্ৰমণ বৃদ্ধি হোৱাৰ বাবে, চিকিৎসালয়ত উপস্থিত হোৱা লোকৰ সংখ্যাও নিৰন্তৰভাৱে বৃদ্ধি হৈ আছে।

বিষয়াসকলে কয় যে কোভিড-19 সংক্ৰমণ বৃদ্ধি পাইছে, Postivityৰ হাৰো বৃদ্ধি পাইছে আৰু ডাঙৰ কথাটো হ'ল আগতে কোৰোনা থকা লোকসকলৰ এনে বহুতো ঘটনাও আহি আছে যিসকল পুনৰ সংক্ৰমিত হৈছে।
দিল্লীৰ লেফটেনেণ্ট গভৰ্ণৰ ভি কে চাক্সেনাইও কোৰোনাৰ বৰ্ধিত সংক্ৰমণক লৈ উদ্বেগ প্ৰকাশ কৰে আৰু টুইট কৰে যে মহামাৰীটো এতিয়াও সম্পূৰ্ণৰূপে শেষ হোৱা নাই বুলি বুজি পোৱাটো আমাৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ। মই লোকসকলক কোৰোনা অনুসৰি আচৰণ কৰিবলৈ অনুৰোধ জনাইছো, তেওঁ লিখিছিল যে আমি হেৰুৱাব নোৱাৰো।

৫০০ কোৰোনা বিচনাত থকা ৰোগী
বৰ্তমান, দিল্লীৰ চিকিৎসালয়ৰ ৯ হাজাৰ কোৰোনা বিচনাৰ ভিতৰত, ৰোগীসকলক বৰ্তমান ৫০০ ত ভৰ্তি কৰা হৈছে। একে সময়তে, ২১২৯ খন আইচিইউ বিচনাৰ ভিতৰত, ২০খনত সংক্ৰমিত ৰোগী আছে। একে সময়তে, ৬৫ জন লোক ভেণ্টিলেটৰত আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: