உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • new-delhi
    • »
    • Covid-19: দিল্লীত ক'ৰোনাৰ উদ্বেগজনক গতি, দেশতো বাঢ়িছে আক্ৰান্তৰ সংখ্যা ! ২৪ ঘণ্টাত হাজাৰৰ অধিক লোক আক্ৰান্ত দিল্লীত, এজনৰ মৃত্যু ...

    Covid-19: দিল্লীত ক'ৰোনাৰ উদ্বেগজনক গতি, দেশতো বাঢ়িছে আক্ৰান্তৰ সংখ্যা ! ২৪ ঘণ্টাত হাজাৰৰ অধিক লোক আক্ৰান্ত দিল্লীত, এজনৰ মৃত্যু ...

    ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী দিল্লীয়ে (Delhi) বুধবাৰে যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দিল্লীত ১,০০৯ টা নতুন ক'ৰোনা আক্ৰান্তৰ ঘটনা (Covid Positive) নথিভুক্ত কৰিছে। এইটো যোৱা ৬৮ দিনত সৰ্বাধিক সংখ্যা।

    ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী দিল্লীয়ে (Delhi) বুধবাৰে যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দিল্লীত ১,০০৯ টা নতুন ক'ৰোনা আক্ৰান্তৰ ঘটনা (Covid Positive) নথিভুক্ত কৰিছে। এইটো যোৱা ৬৮ দিনত সৰ্বাধিক সংখ্যা।

    ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী দিল্লীয়ে (Delhi) বুধবাৰে যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দিল্লীত ১,০০৯ টা নতুন ক'ৰোনা আক্ৰান্তৰ ঘটনা (Covid Positive) নথিভুক্ত কৰিছে। এইটো যোৱা ৬৮ দিনত সৰ্বাধিক সংখ্যা।

    • Share this:
    ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী দিল্লীয়ে (Delhi) বুধবাৰে যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দিল্লীত ১,০০৯ টা নতুন ক'ৰোনা আক্ৰান্তৰ ঘটনা (Covid Positive) নথিভুক্ত কৰিছে। এইটো যোৱা ৬৮ দিনত সৰ্বাধিক সংখ্যা। এই সময়ছোৱাত, এজন কোৰোনা ৰোগীৰ মৃত্যু হৈছে। ইয়াত Positivity Rate ৫.৭ শতাংশলৈ বৃদ্ধি পাইছে য'ত কৰোনাৰ পৰা মৃত্যুৰ হাৰ ১.৪ শতাংশ। ভাৰতে আজি ২,০৬৭ টা নতুন কোৰোনা ৰোগী লাভ কৰিছে। দিল্লী স্বাস্থ্য বিভাগৰ তথ্য অনুসৰি, কোভিডৰ ক্ষেত্ৰত ক্ৰমান্বয়ে হ্ৰাস হোৱাৰ পিছত, দিল্লীত ১১ ৰ পৰা ১৮ এপ্ৰিলৰ ভিতৰত ইতিবাচকতাৰ হাৰৰ সৈতে নতুন সংক্ৰমণ বৃদ্ধি পাইছে। চৰকাৰী তথ্য অনুসৰি, দিল্লীত কোভিডৰ ঘটনা বৃদ্ধি হোৱা স্বত্বেও, এতিয়ালৈকে মুঠ সক্ৰিয় ঘটনাৰ তিনি শতাংশতকৈও কম সময়ৰ বাবে চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হোৱাটো কম।

    ইফালে, স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে কয় যে ভাৰতে আজি ২,০৬৭ টা নতুন কৰোনাভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ খবৰ দিছে। ইয়াৰ ফলত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা ৪,৩০,৪৭,৫৯৪ হয়। সক্ৰিয় ঘটনাবোৰ মুঠ সংক্ৰমণৰ ০.০৩ শতাংশ, আনহাতে ৰাষ্ট্ৰীয় কোভিড-19 পুনৰুদ্ধাৰৰ হাৰ হৈছে ৯৮.৭৬ শতাংশ। ভাৰতত যোৱা কেইদিনমানত ভাইৰাছৰ গ্ৰাফ বৃদ্ধি পাইছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: