• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • Covid-19: দিল্লীত ক'ৰোনাই পুনৰ লৈছে গতি ! ১,১০০ ৰো অধিক লোক সংক্ৰমিত, দুজন আক্ৰান্তৰ মৃত্যু ...

Covid-19: দিল্লীত ক'ৰোনাই পুনৰ লৈছে গতি ! ১,১০০ ৰো অধিক লোক সংক্ৰমিত, দুজন আক্ৰান্তৰ মৃত্যু ...

দিল্লীত ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ ঘটনাই আজি এক হাজাৰ অতিক্ৰম কৰিছে। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত, ১১১৮ জন ক'ৰোনা আক্ৰান্তৰ খবৰ পোৱা গৈছে, আনহাতে সংক্ৰমণৰ ফলত ২ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

দিল্লীত ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ ঘটনাই আজি এক হাজাৰ অতিক্ৰম কৰিছে। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত, ১১১৮ জন ক'ৰোনা আক্ৰান্তৰ খবৰ পোৱা গৈছে, আনহাতে সংক্ৰমণৰ ফলত ২ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

দিল্লীত ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ ঘটনাই আজি এক হাজাৰ অতিক্ৰম কৰিছে। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত, ১১১৮ জন ক'ৰোনা আক্ৰান্তৰ খবৰ পোৱা গৈছে, আনহাতে সংক্ৰমণৰ ফলত ২ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

  • Share this:
ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী দিল্লীত ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ ঘটনা আকৌ এবাৰ বৃদ্ধি হ'বলৈ আৰম্ভ কৰিছে। ক'ৰোনা আক্ৰান্তৰ আকস্মিক বৃদ্ধিয়ে মানুহৰ মাজত আতংকৰ সৃষ্টি কৰিছে। সংবাদ সংস্থা এএনআইৰ মতে, মঙলবাৰে দিল্লীৰ ক'ৰোনা ভাইৰাছে যোৱা কেইবাদিনো ধৰি অভিলেখ ভংগ কৰিছে। দিল্লীত ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ ঘটনাই আজি এক হাজাৰ অতিক্ৰম কৰিছে। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত, ১১১৮ জন ক'ৰোনা আক্ৰান্তৰ খবৰ পোৱা গৈছে, আনহাতে সংক্ৰমণৰ ফলত ২ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে। একে সময়তে, ৫০০ জন লোকে ক'ৰোনাক পৰাজিত কৰিছে। বৰ্তমান, সক্ৰিয় ৰোগীৰ সংখ্যা হৈছে ৩১৭৭।

একে সময়তে, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত কেৱল দিল্লীত ১৯৫ টা ক'ৰোনা ৰোগী ৰখা হৈছিল। তেতিয়া ক'ৰোনাৰ সক্ৰিয় ঘটনাৰ সংখ্যা ২২৪৭ লৈ বৃদ্ধি পাইছিল। দিল্লীত ক'ৰোনাৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ বাবে, ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ হাৰ ৪.১১ শতাংশলৈ বৃদ্ধি পাইছে। এই সময়ছোৱাত, ৫৫৬ জন ৰোগী আৰোগ্য হৈছিল। সেই সময়ত, দিল্লীত ১,৩৬০ জন ৰোগী হোম আইচোলেছন হৈ আছিল। দিল্লীৰ চিকিৎসালয়ত মুঠ ৯২ জন ৰোগী ভৰ্তি হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: