• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • Hojai Doctor Attack : হোজাইত চিকিৎসক আক্ৰমণৰ ঘটনাৰ বিৰুদ্ধে ৰাষ্ট্ৰীয় মানৱ অধিকাৰ আয়োগত গোচৰ।

Hojai Doctor Attack : হোজাইত চিকিৎসক আক্ৰমণৰ ঘটনাৰ বিৰুদ্ধে ৰাষ্ট্ৰীয় মানৱ অধিকাৰ আয়োগত গোচৰ।

ৰাষ্ট্ৰীয় মানৱ অধিকাৰ  আয়োগৰ দিল্লীৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত গোচৰ তৰিলে উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ অধিবক্তা স্নেহা কলিতাই ।

ৰাষ্ট্ৰীয় মানৱ অধিকাৰ  আয়োগৰ দিল্লীৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত গোচৰ তৰিলে উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ অধিবক্তা স্নেহা কলিতাই ।

ৰাষ্ট্ৰীয় মানৱ অধিকাৰ  আয়োগৰ দিল্লীৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত গোচৰ তৰিলে উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ অধিবক্তা স্নেহা কলিতাই ।

  • Share this:
হোজাই জিলাৰ উদালীত ডা৹ সেউজ কুমাৰ সেনাপতিৰ ওপৰত দুষ্কৃতিকাৰীৰ অকথ্য আক্ৰমণ দৃষ্টিগোচৰ হ’ল ৰাষ্ট্ৰীয় মানৱ অধিকাৰ আয়োগৰ । ৰাষ্ট্ৰীয় মানৱ অধিকাৰ  আয়োগৰ দিল্লীৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত গোচৰ তৰিলে উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ অধিবক্তা স্নেহা কলিতাই ।

NHRCত ১৪২/৩/২৯/২০২১ নম্বৰৰে গোচৰ ৰুজু হোৱা বুলি জানিবলৈ দিছে অধিবক্তা কলিতাই । ডা৹ সেনাপতিক হোজাই জিলাৰ উদালি মডেল চিকিৎসালয়ত কৰ্তব্যৰত অৱস্থাত এদল লোকে বৰ্বৰভাৱে মাৰ-ধৰ কৰিছিল ।

এজন কোভিড ৰোগীৰ মৃত্যুৰ পাছতে চিকিৎসকজনক একাংশ লোকে নৃশংসভাৱে কৰা আক্ৰমণৰ ঘটনাই অসমতেই নহয় সমগ্ৰ দেশত প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি কৰিছে।  উল্লেখ্য যে এই আক্ৰমণৰ ঘটনাত ডা৹ সেনাপতিৰ লগতে বলি হৈছিল ললিতা ভৰালী নামৰ এগৰাকী নাৰ্ছো।
Published by:Manjumoni Borah
First published:

শেহতীয়া বাতৰি