• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • দিল্লী বিজেপিয়ে ৫ খনকৈ অ'টো উপহাৰ দিলে মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালক; কিন্তু কিয়?

দিল্লী বিজেপিয়ে ৫ খনকৈ অ'টো উপহাৰ দিলে মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালক; কিন্তু কিয়?

বিজেপিৰ বিধায়কসকলে আজি বৃহস্পতিবাৰে কেজৰিৱালক পাঁচখনকৈ অটোৰিক্সা “উপহাৰ” দিবলৈ তেওঁৰ বাসগৃহত উপস্থিত হয়

বিজেপিৰ বিধায়কসকলে আজি বৃহস্পতিবাৰে কেজৰিৱালক পাঁচখনকৈ অটোৰিক্সা “উপহাৰ” দিবলৈ তেওঁৰ বাসগৃহত উপস্থিত হয়

নিৰাপত্তাজনিত উদ্বেগ প্ৰকাশ কৰি কেজৰিৱাল সুৰক্ষাৰ দায়িত্বত থকা আৰক্ষী জোৱানসকলে তেওঁক অ'টোত ভ্ৰমণ কৰাত বাধা দিবলৈ চেষ্টা কৰাৰ পিছত তেওঁৰ নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ মাজত তীব্ৰ তৰ্ক-বিতৰ্কৰ সৃষ্টি হয়।

  • Share this:
গুজৰাট আৰক্ষীৰ জোৱানসকলে দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী কেজৰিৱালক অ'টোত যাত্ৰা কৰাত বাধা দিবলৈ চেষ্টা কৰাৰ পিছত গুজৰাট আৰক্ষীৰ সৈতে আপৰ শীৰ্ষনেতাসকলৰ হোৱা মতানৈক্যৰ কিছুদিন পিছতে বিজেপিৰ বিধায়কসকলে আজি বৃহস্পতিবাৰে কেজৰিৱালক পাঁচখনকৈ অটোৰিক্সা “উপহাৰ” দিবলৈ তেওঁৰ বাসগৃহত উপস্থিত হয়। ২৭ খন বাহন আৰু ২০০ সুৰক্ষা বিষয়াৰে থকা কনভয় পৰিত্যাগ কৰি কেজৰিৱালে অ'টোৰিক্সাত যাত্ৰা কৰিবলৈ জোৰ দি গুজৰাটত এখন নাটক অভিনয় কৰিছিল বুলি দিল্লী বিধানসভাৰ বিৰোধী দলপতি ৰামবীৰ সিং বিধুৰীয়ে মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ফ্লেগষ্টাফ ৰোড বাসগৃহৰ বাহিৰত মন্তব্য কৰে।




চলিত সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে দুদিনীয়াকৈ গুজৰাট ভ্ৰমণৰ সময়ত কেজৰিৱালে ১২ ছেপ্টেম্বৰত আহমেদাবাদৰ এজন অ'টো চালকৰ ঘৰত ৰাতিৰ আহাৰ গ্ৰহণ কৰিছিল। তেওঁক তেওঁৰ পাঁচ তাৰকাযুক্ত হোটেলৰ পৰা অ'টো ড্ৰাইভাৰে তুলি লৈছিল। নিৰাপত্তাজনিত উদ্বেগ প্ৰকাশ কৰি কেজৰিৱাল সুৰক্ষাৰ দায়িত্বত থকা আৰক্ষী জোৱানসকলে তেওঁক অ'টোত ভ্ৰমণ কৰাত বাধা দিবলৈ চেষ্টা কৰাৰ পিছত তেওঁৰ নিৰাপত্তাৰক্ষীৰ মাজত তীব্ৰ তৰ্ক-বিতৰ্কৰ সৃষ্টি হয়। পৰৱৰ্তী সময়ত অ'টো চালকৰ কাষত এজন পুলিচ বহিছিল আৰু দুখন আৰক্ষীৰ বাহনে অ'টোৰিক্সাখন এস্কৰ্ট কৰিছিল।


কেজৰিৱালক কটাক্ষ কৰি বিধুৰীয়ে কয়, "তেওঁৰ ২৭খন বাহনৰ কনভয় আছে আৰু তেওঁৰ নিৰাপত্তাৰ বাবে ২০০জন নিৰাপত্তাৰক্ষী নিয়োগ কৰা হৈছিল আৰু তথাপিও তেওঁ গুজৰাটত অ'টোৰিক্সাত যাত্ৰা কৰিবলৈ জোৰ দি নাটক অভিনয় কৰিছিল। গতিকে, আমি তেওঁক দিল্লীত অ'টোত যাত্ৰা কৰাৰ ইচ্ছা পূৰণৰ বাবে এই অ'টোবোৰ উপহাৰ দিছো।" এখন অ'টোৰিক্সাই পাইলট হিচাপে কাম কৰিব, এখন মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ত্ৰিৰংগাৰ বাবে, আন দুখন তেওঁক এস্কৰ্ট কৰাসকলৰ বাবে, আৰু এখন তেওঁৰ ব্যক্তিগত সচিবৰ বাবে বুলি বিজেপি নেতাগৰাকীয়ে মন্তব্য কৰে। গুজৰাট আৰক্ষীৰ জোৱানৰ সৈতে হোৱা তৰ্কৰ সময়ত কেজৰিৱালে তেওঁলোকক কয় যে তেওঁ তেওঁলোকৰ নিৰাপত্তা নিবিচাৰে আৰু তেওঁক অ'টোৰিক্সাত ৰাতিৰ আহাৰ গ্ৰহণৰ বাবে যাত্ৰা কৰিবলৈ দিয়া উচিত।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি