• Home
  • »
  • News
  • »
  • new-delhi
  • »
  • Food Challenges: ২০ মিনিটৰ ভিতৰত আপুনি এই ৰোলটো খাই শেষ কৰিব পাৰিলে পাব ২০ হাজাৰ টকাৰ পুৰস্কাৰ !

Food Challenges: ২০ মিনিটৰ ভিতৰত আপুনি এই ৰোলটো খাই শেষ কৰিব পাৰিলে পাব ২০ হাজাৰ টকাৰ পুৰস্কাৰ !

photo-Instagram/@the.food_cult

photo-Instagram/@the.food_cult

you can win Rs 20,000 if you successfully finish a 10 kg Kathi Roll within 20 minutes: দিল্লীৰ মডেল টাউন ৩ৰ এখন দোকান, য'ত আপুনি ২০ মিনিটৰ ভিতৰত ১০ কিলোগ্ৰাম ওজনৰ এটা কাথি ৰোল সমাপ্ত কৰিলে ২০ হাজাৰ টকা জিকিব পাৰে।

  • Share this:
Food Challenges: আমাৰ বহুতে টিভিত 'মেন বনাম ফুড' চাই ডাঙৰ-দীঘল হৈছিল, য'ত আয়োজক এডাম খাদ্য প্ৰত্যাহ্বানত অংশগ্ৰহণ কৰিছিল। প্ৰত্যাহ্বানবোৰ আছিল বেছিভাগ গৃহস্থই এটা নিৰ্দিষ্ট সময়ত বহু পৰিমাণৰ খাদ্য সমাপ্ত কৰিছিল। যদিও অনুষ্ঠানটো আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ আধাৰিত আছিল, ভাৰততো শেহতীয়া বছৰবোৰত যথেষ্ট পৰিমাণৰ খাদ্য প্ৰত্যাহ্বান আহি থকা দেখা গৈছে। বাহুবলী থালী হওক বা সময়সীমাৰ অধীনত বহুতো মমো খোৱা হওক, ভাৰতীয়সকলৰ মাজত চলে এতিয়া তেওঁলোকৰ নিজা খাদ্য প্ৰত্যাহ্বান। খাদ্য প্ৰত্যাহ্বানৰ তালিকাত যোগদান কৰা হৈছে দিল্লীৰ মডেল টাউন ৩ৰ এখন দোকান, য'ত আপুনি ২০ মিনিটৰ ভিতৰত ১০ কিলোগ্ৰাম ওজনৰ এটা কাথি ৰোল সমাপ্ত কৰিলে ২০ হাজাৰ টকা জিকিব পাৰে।

ইনষ্টাগ্ৰাম ব্যৱহাৰকাৰী the.food_cult দোকানখনৰ মালিকৰ এটা ভিডিঅ' শ্বেয়াৰ কৰিছে যিয়ে প্ৰকাণ্ড ৰোলটো বনাইছে। মানুহজনে ৰোলটোৰ বাবে এটা ডাঙৰ ঘেঁহুৰ ময়দা উলিয়াই পেনত ৰাখে। তাৰ পিছত তেওঁ ৰোলটোত মুঠ ৩০ টা কণী যোগ কৰে। ৰোলটোত নুডলচ, কাবাব আৰু চয়া চাপ অন্তৰ্ভুক্ত থাকে।




যদিও ২০ মিনিটৰ ভিতৰত প্ৰকাণ্ড ৰোলটো খাই সম্পূৰ্ণ কৰাটো অসম্ভৱ, আপুনি নিশ্চিতভাৱে খোৱাৰ পিছত ৰেষ্টৰুমত কিছু অতিৰিক্ত সময় অতিবাহিত কৰিব বুলি আশা কৰাটো কঠিন নহয়।
Published by:Kokil Sarma
First published: